šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Cik maksā zobu remonts?

Uldis Mežs

Kristīne Rudzīte

Kādreiz bailes no zobārsta asociējās ar bailēm no sāpēm, tagad tās ir bailes uzzināt patieso situāciju un paredzamo maksu. Bailes no sāpēm palīdz novērst kvalitatīva anestēzija, bet bailes no patiesā stāvokļa apzināšanās atrisina ārstēšanas plāns.

Kas ir ārstēšanas plāns? Vairākumam Latvijas iedzīvotāju ir diezgan slikts mutes dobuma stāvoklis, tāpēc ārstēšanas plāna izstrāde ir tikpat svarīga kā, piemēram, nopietns dzīvokļa remonts. Pirms remonta plānojam, ko vēlamies sasniegt, kādus materiālus izmantosim, cik tas maksās un kad remonts tiks pabeigts. Uz līdzīgiem jautājumiem atbildi sniegs zobu ārstēšanas plāns. Tajā tiek atspoguļots pašreizējais mutes dobuma stāvoklis un rakstīts par iespējamo ārstēšanas gaitu, aprēķināta maksa. Zinot plānu, varēsit paredzēt, cik lielas finanses un laiks būs jāziedo savas mutes veselībai. Turklāt tagadējos ekonomiskos apstākļos zobārsti piedāvā dažādu maksas sistēmu, kā arī dažādus ārstēšanas variantus. Lai plānotu laiku, lielākā daļa zobārstu strādā pēc pieraksta.
Kā uzzināt savu ārstēšanas plānu? Vispirms aizejiet pie zobārsta aprunāties. Zobārsts apskatīs jūsu mutes dobumu, veiks zobu rentgenuzņēmumu, ja nepieciešams, iegūs zobu kopiju (ņemot zobu nospiedumu speciālā karotē). Pēc tam jums jāpiesakās uz atkārtotu vizīti, lai ārsts varētu sīki izklāstīt ārstēšanas gaitu, kuru viņš būs jums individuāli izstrādājis, sarežģītas situācijas gadījumā konsultējoties ar citiem speciālistiem. Šajā apmeklējuma reizē varat iegūt visu nepieciešamo informāciju un nolemt, ko darīt tālāk.
Ārstēšanas plāna izstrāde dārgi nemaksās, taču ieguvums būs liels. Zināsit, kādā stāvoklī ir zobi un kas jādara, lai tos salabotu. Zināsit, kā kļūt veselam!

Vairāk par šo tēmu:

Ēdiet prātīgi

Kad neesat vienisprātis ar savu spoguļattēlu un svaru bultiņas rādījumu, laiks pieņemt nopietnu lēmumu. Būt vai nebūt pareizai ēšanai. Nepārdomātas diētas sekas ir muskuļu, nevis

Lasīt »