Kopīgi ar pacientu izvēlamies viņam labāko

Igors Pļava

Sandis Kalns

 

 

Rīga, Kokneses pr.18a,
Tel.nr. 67374747; 67374744

 

Precīzai diagnozei ir nozīme pie jebkuras saslimšanas un izņēmums nav arī kāju vēnu patoloģijas. Veicot precīzu diagnostiku, ārsts var precīzi izvēlēties to ārstēšanas metodi, kura konkrētajā gadījumā ir piemērotākā, pārliecināts Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas ārsts, flebologs ANDIS RĪTS.

 

– Jūs vienmēr esat uzsvēris diagnostikas nozīmīgumu vēnu ārstēšanā.

– Mūsdienu fleboloģijā zelta standarts ir ultrasonogrāfiska kāju vēnu izmeklēšana. Tās laikā varam izvērtēt kāju vēnu veselības stāvokli, redzēt, kāda ir asins plūsma gan zemādas, gan dziļajās kāju vēnās, konstatēt kādu novirzi no normas un izvēlēties atbilstošo ārstēšanas metodi konkrētam gadījumam. Tāpat sonogrāfa kontrolē veicam skleroterapiju, kā arī lāzeroperācija noris sonogrāfa kontrolē.

 

– Un tas savukārt dod iespēju precīzi dozēt medikamenta devu un panākt vēlamo ārstniecisko mērķi…

– Jā, tieši tā. Varam gan izvēlēties medikamenta koncentrāciju atbilstoši slēdzamās vēnas diametram, gan to, ka medikaments iedarbojas tieši tur, kur tas nepieciešams.

 

– Tas pacientam ir labi arī psiholoģiski, jo viņš zina, ka ārsts precīzi redz to, ko dara. Pacients var vairāk uzticēties ārstam, un tas mūsdienās nav mazsvarīgi.

– Nenoliedzami, šis aspekts arī ir svarīgs. Veicot izmeklējumus Dr.Mauriņa Vēnu centros un klīnikā, uz lielā televīzijas ekrāna pacientam varam konkrēti parādīt, kurā kāju vēnā ir problēma, cik tā ir liela un pastāstīt, kādas ir iespējas ar to cīnīties. Jo nereti ir tā, ka piedāvājam dažādus vēnu veselības problēmu risinājumus un kopīgi ar pacientu izvēlamies viņam labāko.

Uzskatu, ka ir ļoti svarīgi pacientam izskaidrot problēmas būtību – kāds iemesls ir kāju smaguma sajūtai, tūskai, kā arī to, kāds rezultāts sagaidāms pēc mūsu izvēlētās ārstēšanas.

 

– Kāds ir piedāvājuma klāsts Dr. Mauriņa jaunajā vēnu klīnikā, kas iekārtots renovētā ēkā Mežaparkā?

– No šā gada pavasara esam uzsākuši strādāt jaunajā Dr.Mauriņa Vēnu klīnikā, kas, manuprāt, ir modernākā, kāda mūsu valstī pieejams pacientiem. Tā ir veidota tieši vēnu pacientu ārstēšanai, šajā klīnikā ir divas, ļoti moderni aprīkotas operāciju zāles, septiņi labiekārtoti konsultāciju kabineti ar vismūsdienīgāko aparatūru, kā arī trīs pēcoperāciju palātas. Telpas esam centušies veidot ne tikai mūsdienīgas, atbilstošas medicīnas un sanitārajām normām,  bet arī mājīgas, lai pacientam nerastos sajūta, ka viņš nokļuvis kādā poliklīnikā vai medicīnas iestādē ar nepatīkamām dezinfekcijas līdzekļu smakām. Lai viņš justos pietuvināts mājas apstākļiem un lai mūsu centrā būtu patīkami iegriezties. Protams, par to pacienti vislabāk var pārliecināties, apmeklējot mūsu jauno vēnu klīniku Mežaparkā.

 

– Kādus ārstēšanas veidus piedāvājat?

– Dr.Mauriņa Vēnu klīnikā piedāvājam ārstēt visa veida vēnu saslimšanas, sākot ar tādām smagām problēmām kā vēnu trofiskās čūlas, dziļo vēnu tromboze. Veicam dažādas operācijas, kā arī kosmētiskas manipulācijas, piemēram, vēnu skleroterapiju. Zem ādas redzamie nelielie kapilāri parasti gados jaunām sievietēm rada kosmētisku problēmu. Šeit pieejams arī ķermeņa estētikas kabinets, kur speciālistu rīcībā ir ļoti laba aparatūra. Strādā arī ārsti proktologi.

Sākot ar septembri, esam ieviesuši jaunu operāciju veidu, kurā tiek izmantots modernākais lāzera vads, kāds šobrīd ir pieejams vēnu lāzeroperācijās. Tas ir tā saucamais divriņķu radiālais lāzera vads, kas izstaro enerģiju no diviem gaismas avotiem. Līdz ar to slimās vēnas sieniņa tiek apstrādāta vienmērīgāk, ar nelielāku enerģijas daudzumu, kā arī šī iedarbība ir maigāka.

Pēc ārstēšanas ar jauno lāzera vadu pacientam nav pēcoperācijas sāpju, nav jāvalkā kompresijas zeķe, kā arī nav jālieto tabletes trombu profilaksei. Pacients var atgriezties darbā tajā pašā dienā, kad veikta operācija.  Šo saudzīgo kāju vēnu lāzeroperāciju piedāvājam tiem pacientiem, kam ir svarīgāka kāju veselība, nevis to izskats. Tie ir cilvēki gados un tie, kam bijuši vēnu iekaisumi, ādas izmaiņas vai pat trofiskas čūlas. Tie, kam ir svarīgi izārstēt stumbra vēnu – un lāzeroperācija ar divriņķu radiālo lāzera vadu šeit ir ļoti piemērota! – tādējādi likvidējot problēmas iemeslu.

 

– Zinu, ka šis jaunais lāzeroperācijas veids ieviests pēc rūpīga pētījuma. Pacientus interesē – vai būs kāds jauns pētījums, jo tā ir iespēja tajā piedalīties un saņemt ārstēšanu ar ievērojamu atlaidi vai pat par velti?

– No 19. līdz 21.oktobrim pie sevis vēnu klīnikā uzņemsim starptautisku atzinību guvušus vadošos  pasaules flebologus: Eberhardu Rābi – Vācijas  flebologu biedrības prezidentu, Larsu Rasmusenu – Skandināvijas flebologu biedrības prezidentu, Felicitu Panieru – Starptautiskās flebologu biedrības viceprezidenti. Viņi visi piedalīsies meistarklases norisē, demonstrējot jaunākos sasniegumus fleboloģijā. Esam jau saņēmuši vairāk nekā 40 pieteikumus meistarklases apmeklējumam no mūsu ārzemju kolēģiem.

Šobrīd jau esam uzsākuši pacientu atlasi, kuri tiks ārstēti meistarklases ietvaros, šie 24 pacienti ar kāju vēnu problēmām ārstēšanu varēs saņemt par brīvu.

Vairāk par šo tēmu:

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »

Vēnu vasara- vasaras vidū!

Vai vēnu problēmas, medicīniskas un kosmētiskas, var risināt vasarā? Vēl pirms dažiem gadiem valdīja uzskats, ka jāgaida līdz rudenim, ja vien nav runa par akūtu

Lasīt »

Vēnu operācijas vasarā!

Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā aizrit gadskārtējās akcijas Vēnu pavasaris pēdējās dienas. «Šis pasākums ir veiksmīgs un mēs secinām, ka tamlīdzīgu akciju rīkošana ir pamatota, jo

Lasīt »

Veselām un skaistām kājām

Estētiskās problēmas var sarūgtināt tikpat stipri kā medicīniskās, reizēm pat vairāk. Ja ir runa par vēnām, tad cilvēks pats nemaz nevar noteikt, kur beidzas vienas

Lasīt »