Vēnu operācijas vasarā!

Igors Pļava

Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā aizrit gadskārtējās akcijas Vēnu pavasaris pēdējās dienas. «Šis pasākums ir veiksmīgs un mēs secinām, ka tamlīdzīgu akciju rīkošana ir pamatota, jo cilvēki tās labprāt izmanto,» atzīst klīnikas vadītājs, ķirurgs flebologs, medicīnas doktors Uldis Mauriņš. «Tāpat kā pagājušajā gadā, Vēnu pavasarim sekos arī vasaras akcija, kurā ar ievērojamām atlaidēm veiksim vēnu lāzeroperācijas pēc mūsu klīnikā izveidotās, uz mūsu veiktajiem pētījumiem balstītās metodikas.»

Sabiedrībā joprojām dzīvs uzskats, ka vēnu operācija un vasara nav savienojamas lietas. Vai tas būtu jāmaina?

– Galvenais iemesls, kas attur cilvēkus no vēnu lāzeroperācijas vasarā, ir nevēlēšanas valkāt kompresijas zeķes. Mēs savā pētījumā pierādījām, ka varam veikt šīs operācijas, neliekot pacientam pēc tām valkāt kompresijas zeķes.

Kādas priekšrocības dod jūsu jaunizveidotā metodika?

Vispirms jāpaskaidro, ka problēmas būtība parasti nav meklējama paplašinātajos vēnu atzarojumos, kas redzami uz kājām, bet vainīga ir slimā stumbra vēna, kas atrodas dziļāk, jo tieši tā ir atbildīga par nepareizo asinsriti.  Likvidējot šo slimo stumbra vēnu, redzamie atzarojumi samazinās tik tālu, ka vairs nerada nekādas problēmas, kājas nesāp un nepietūkst, gaita atgūst vieglumu un samazinās ādas izmaiņas. Turklāt pēc šīs operācijas var iztikt bez kompresijas zeķēm, kas būtiski atvieglo ārstēšanu cienījama vecuma cilvēkiem, kuriem tās grūti uzvilkt. Tagad varam palīdzēt arī tiem pacientiem, kuriem kompresijas zeķes liegts valkāt slimo artēriju dēļ. Atviegloti jūtas arī jaunāki cilvēki, kuri domā, ka kompresijas zeķes varētu kaitēt dzīves kvalitātei un izskatam. Vidēji populācijā vēnu slimības ir 30% cilvēku, bet 60 gadu vecumā – vairāk nekā 60%. Gadu skaitam pieaugot, biežāk ir arī dažādas citas veselības problēmas: sirds un asinsvadu, kaulu un locītavu slimības, diabēts, liekais svars u.c. Ar mūsdienīgām tehnoloģijām varam ārstēt vēnas arī tiem, kuriem ir šīs blakusslimības.  Pērn vasaras akcijas laikā trīs mēnešos veicām vairāk nekā 1000 operāciju, izmantojot šo jauno metodi, un rezultāti patiešām bija ļoti labi.

Vairāk par vēnu operācijām skatiet šeit: http://venucentrs.lv/lv/venu-lazeroperacija

Pastāv dažādas modernas tehnoloģijas vēnu ārstēšanai, kurās pacientam nav viegli orientēties. Kā izvērtēt ārstniecības iestādes un to piedāvājumus?

Pirmkārt, ieteicams izvēlēties klīnikas, kur šādu ārstēšanu gadā veic nevis dažiem, bet daudziem pacientiem, līdz ar to  personāls ir labi izglītots un ieguvis pieredzi. Arī tehnoloģiju pareiza izvēle ir ārkārtīgi būtisks faktors. Tehnoloģiju ir ļoti daudz, vienmēr ir  jaunas idejas, bet beigās izkristalizējas viena, galvenā, vislabākā kādas konkrētas slimības ārstēšanai.

Pašlaik mēs uz privātas klīnikas bāzes, pateicoties savai interesei un vēlmei sekmēt fleboloģijas attīstību, nodarbojamies ar pētījumiem, kas būtu jāīsteno lielajām universitātes klīnikām, kā tas pieņemts pasaulē.  Esmu lepns par to, ka man izdevies izveidot saliedētu komandu, kas strādā augstā līmenī un nodrošina pastāvīgu, viendabīgu kvalitāti – to varu apgalvot bez pārspīlējumiem, jo bieži nākas būt dažādās valstīs, vērot, kā vēnu ārstēšana attīstās tur, un salīdzinājums nāk mums par labu, esam savu latiņu pacēluši patiešām augstu un turpinām attīstību. Pašlaik mūsu klīnikā notiek 60 – 70% no valstī veiktajām vēnu operācijām, kas ir ļoti daudz, bet valsts slimnīcās šāda ārstēšana praktiski nenotiek. 

Arī ārstēšanās izmaksām ir liela nozīme. Kādas atlaides gaidāmas šovasar?

Atlaides šovasar attieksies tikai uz operācijām, kurās ar lāzeru apstrādā stumbra vēnas, neveicot sānu zaru izņemšanu.

Jūnijā minētajām operācijām būs 20% atlaide. Cena šādai operācijai ir 700 eiro vienai kājai, tātad jūnijā būs jāmaksā 560 eiro.

Vairāk par šo tēmu:

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »

Vēnu vasara- vasaras vidū!

Vai vēnu problēmas, medicīniskas un kosmētiskas, var risināt vasarā? Vēl pirms dažiem gadiem valdīja uzskats, ka jāgaida līdz rudenim, ja vien nav runa par akūtu

Lasīt »

Veselām un skaistām kājām

Estētiskās problēmas var sarūgtināt tikpat stipri kā medicīniskās, reizēm pat vairāk. Ja ir runa par vēnām, tad cilvēks pats nemaz nevar noteikt, kur beidzas vienas

Lasīt »

Flebologi oktobrī aicina pedagogus

“Oktobris tradicionāli ir skolotāju mēnesis, tāpēc līdzīgi kā citus gadus mēs šajā mēnesī vēlamies atbalstīt skolotājus, piedāvājot viņiem izdevīgākus nosacījumus vēnu problēmu diagnostikai un ārstēšanai,”

Lasīt »