šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Risinājumi, kas palīdzēs optimizēt izmaksas laikā, kad pieaugusi elektrības cena

Igors Pļava

Drošai un tīrai energoapgādei ir ļoti liela nozīme mūsu veselībā. Izmeši no oglēm, malkas vai iekšdedzes dzinējiem satur dažādas kaitīgas vielas un nanodaļiņas, kas var izraisīt plaušu bojājumus un Eiropā daudziem cilvēkiem izsauc nopietnas saslimšanas un priekšlaicīgu nāvi. Atomelektrostacijās, Saules paneļos vai citādi tīrā beizmešu veidā  ražota elektrība tāpēc ir svarīga mūsu tautas veselības uzlabošanā.

Energoresursu cenu pieaugumu izjūt teju ikviens, jo īpaši uzņēmumi, kuru patēriņš visbiežāk ir ļoti augsts. Arī elektrības cena ir manāmi pieaugusi, un tā kā elektroenerģija ir viens no tiem resursiem, bez kura uzņēmējdarbībā nu nekādi neiztikt, arvien aktuālāks uzņēmumiem kļūst jautājums par elektrības izmaksu samazināšanu, lai cenu pieaugums negatīvi neatsauktos uz biznesu. Kādi risinājumi un paņēmieni var palīdzēt optimizēt elektroenerģijas izmaksas? To lasiet tālāk rakstā.

Patēriņa paradumu maiņa

Viens no faktoriem, kas var palīdzēt samazināt elektrības rēķinu, ir patēriņa paradumu maiņa. Tā kā uzņēmumā parasti darbojas diezgan liels skaits darbinieku, un katram ir savi patēriņa paradumi, svarīgi parūpēties par to, lai visi cilvēki, kas ikdienā strādā uzņēmumā būtu informēti par veidiem, kas ļautu samazināt elektrības patēriņu, un līdz ar to arī elektroenerģijas izmaksas. Nereti šādos gadījumos atrodas kāds pretinieks, kas uzskata, ka uzņēmumā nemaz patērēt mazāk elektrības nav iespējams, tāpēc ir būtiski darbiniekiem uzsvērt veidus un ieguvumus, ko sniedz atbildīga elektrības izmantošana, pieminot to, ka paradumu maiņa noteikti negatīvi neietekmē nedz produktu un pakalpojumu kvalitāti, nedz darbinieku komfortu. Lūk daži veidi, kā uzņēmumā samazināt elektrības patēriņu.

  • Neatstāt ierīces gaidīšanas režīmā.
  • No elektrotīkla atvienot ierīces, kas netiek izmantotas.
  • Izslēgt gaismu telpās, kurās neviens neatrodas.
  • Ja tas iespējams, apgaismot tikai konkrētas telpas zonas.

Energotaupīgu iekārtu iegāde

Liela nozīme ir arī energotaupīgiem risinājumiem. Uzņēmumā parūpējoties par energotaupīgām iekārtām, nenāksies lieki pārmaksāt. Ar ierīcēm, kurām ir augstāka energotaupības klase, pavisam noteikti ir vērts aizstāt tās iekārtas, kas ikdienā tiek lietotas regulāri un intensīvi. Ieteicams dot priekšroku ierīcēm ar A, B vai C energotaupības klasi, jo to elektrības patēriņš ir krietni mazāks.

Līgumsaistību pārskatīšana ar pakalpojumu sniedzēju

Viens no būtiskajiem faktoriem, kas ietekmē kopējo elektrības rēķinu, ir izvēlētais tarifs un pakalpojuma nosacījumi. Lai par elektrību nenāktos pārmaksāt, ir svarīgi izvēlēties uzņēmuma reālajām vajadzībām un patēriņam atbilstošu pakalpojumu sniedzēju un tā piedāvājumu. Tieši tāpēc, ir vērts pārskatīt esošo līgumu ar elektrības tirgotāju, izvērtēt, vai piedāvājums vēljoprojām atbilst uzņēmuma vajadzībām un nepieciešamības gadījumā veikt elektrības tirgotāja maiņu, kas ir gluži vienkāršs un ātrs process.

Ilgtspējīgu risinājumu ieviešana

Vēl viens risinājums, kas var ievērojami palīdzēt samazināt elektroenerģijas izmaksas, ir ilgtspējīgu un inovatīvu risinājumu ieviešana uzņēmumā, precīzāk – saules paneļu izmantošana. Saules paneļi ir lielisks veids, kā samazināt ikmēneša elektrības izmaksas, tajā pašā laikā, rūpējoties par vidi. Šāda veida elektroenerģijas avots ir tālredzīgs risinājums, kas ne tikai sniedz iespēju samaināt CO2 izmešu daudzumu, bet arī iegūt lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un līdz ar to arī cenu svārstībām biržā. Protams, saules elektrostacijas ierīkošana prasa finanšu līdzekļus, taču tie atmaksājas jau pārskatāmā nākotnē un garantē efektīvu elektrības ražošanu ar saules paneļu palīdzību 25 un pat vairāk gadus.

Vairāk par šo tēmu:

Ēdiet prātīgi

Kad neesat vienisprātis ar savu spoguļattēlu un svaru bultiņas rādījumu, laiks pieņemt nopietnu lēmumu. Būt vai nebūt pareizai ēšanai. Nepārdomātas diētas sekas ir muskuļu, nevis

Lasīt »