Sapos savu ķermeni svētkiem

Igors Pļava


Inga Melberga

Lai svētki izdotos, tiem jāsāk gatavoties laikus. Tāpēc tumšajos rudens vakaros labāk ķerties pie skaistumkopšanas kūres, nevis slīgt depresijā. Kādas procedūras ķermenim un sejai veikt, lai svētkos izskatītos un justos kā balles karaliene, stāsta ārste kosmetoloģe Natālija Gerula.

Dzīvesveida, apkārtējās vides, veselības problēmu dēļ āda mēdz zaudēt tonusu, ziemas sezonā tā pastiprināti kļūst sausa. Problēmzonās – uz gurniem, augšstilbiem – uzkrājas liekie lauciņi, iespējams, parādījušās strijas (zemādas audu plīsums, kas atstāj rētas, un āda zaudē elastību), Bieži vien problēmas rada tūskas, ko izraisa starpšūnu šķidruma mikrocirkulācijas traucējumi, kā arī limfas atteces traucējumi, kas rada celulītu. Bet strauji tuvojas ballīšu sezona, romantisks vakars ar mīļoto, pirts kopā ar kolēģiem… Un gribas būt perfektai. Ko darīt?
Pēdējais laiks doties uz sporta zāli un pasvīst – muskuļus uzaudzēt gan vairs neizdosies, tomēr komplektā ar ēdienkartes pārskatīšanu rezultāti būs. Jāsaka nē saldiem, kalorijām bagātiem, kā arī ļoti sāļiem un asiem ēdieniem, gāzētiem dzērieniem, arī pārmērīga kafijas un alkohola lietošana mazina ādas tonusu. Starp citu, uzlabosies arī ādas izskats. Īpaši jāpiedomā sēdoša darba darītājām un sliņķītēm, kam brīvdienas labāk patīk pavadīt saritinoties uz dīvāna, nevis aktīvā atpūtā.
Nākamais solis – kosmetologa apmeklējums. Masāža, ietīšanās, dūņu, mālu talaso terapija dos redzamus rezultātus jau pēc pāris procedūrām. Ultraskaņas, mikrodermabrāzijas procedūras iedarbība būs redzama jau uzreiz, taču jāņem vērā, ka pilns kurss, lai novērstu problēmu, ir apmēram 2-3 mēnešus ilgs. Efektīvāk un dziļāk tiek ievadītas aktīvās vielas no kosmētikas līdzekļiem, kā arī veicināta dabiskā šūnu atjaunošanās. Slakvielas un toksīni tiek izvadīti, bet ādai nepieciešamās vielas ātrāk uzsūcas.

Seja – svaiga un starojoša
Vai esi saskaitījusi, cik sava laika pavadi televizora vai datora priekšā? Turklāt tu smēķē? Bez visa tā ādu ietekmē gaisa piesārņojums un pilsētas smogs, saules gaismas trūkumu mēģina kompensēt solārijs, turklāt apmeklējumu skaits bieži vien ir pārspīlēts. To visu summējot, nebrīnies, ja seja izskatās nogurusi un vecāka nekā ir patiesībā, Tai nepieciešamas intensīvas metodes, kas varētu uzvarēt cīņā ar brīvo radikāļu nodarīto kaitējumu.
Ja esi sasniegusi 30 gadu vecumu, ieteicamas pretnovecošanas, grumbas mazinošas un sejas krāsu uzlabojošas procedūras, Lai efekts būtu ātrāks un pamanāmāks, iedarbīgākās ir aparāttehnoloģijas metodes, Pirmkārt, ādai nepieciešams atbrīvoties no atmirušajām šūnām – tiek veicināta to dabiskā spēja nolobīties, otrkārt — mitrināšana un barošana. Tikai kārtīgi attīrīta āda spēj maksimāli uzņemt un izmantot kosmētikas līdzekļa aktīvās vielas. Ar ultraskaņas metodes palīdzību uzlabojas ādas mikrocirkulācija un vielmaiņa, stabilizējas šūnu atjaunošanās procesi. Lai organisms atbildētu uz manipulācijām un atveseļotos, ir nepieciešams vismaz mēnesis
Iedeguma cienītājām der zināt, ka vienmērīgāks un kvalitatīvāks iedegums veidojas, ja āda ir vesela un attīrīta, turklāt pie pigmenta iespējams tikt salīdzinoši  ātrāk. Lai āda neapdegtu, ieteicams vismaz pāris dienas pēc kopjošās procedūras no sauļošanās atturēties, jo šajā laikā āda var būt īpaši jutīga.

Nost ar apmatojumu!
Ne mazums raižu mēdz sagādāt arī ķermeņa apmatojums. Skuveklis, epilācijas krēms savu darbu veic uz īsu laiku un bieži izraisa ādas kairinājumu, vaksācija un depilatora izmantošana ir sāpīgas procedūras, turklāt nav ieteicamas varikozu vēnu slimību gadījumos. Pēc visām minētajām procedūrām matiņi mēdz arī ieaugt. Gribētos no tiem atbrīvoties uz visiem laikiem…
Tas ir iespējams – ar lāzerepilācijas palīdzību, Pēc tās matiņi ataug plānāki, trauslāki un gandrīz nemanāmi, turklāt āda būs gluda. Epilācija tiek veikta kursa veidā, veiksmīgam rezultātam nepieciešamas vismaz trīs procedūras. Tā kā matiņiem ir trīs augšanas fāzes atkarībā no to folikula stāvokļa, lai pilnībā tos iznīcinātu, vajadzīgas vairākas procedūras.
Nozīme ir arī matiņu struktūrai. Biezāku un tumšāku matiņu iznīcināšanai vajadzēs vairāk epilācijas seansu. Līdzīgu efektu var gūt arī ar fotoepilācijas palīdzību. Abās procedūrās ar aktīvas gaismas staru notiek iedarbība uz matiņa folikulu, to iznīcinot, Procedūras ir pilnīgi nesāpīgas.
Bet jāņem vērā, ka 5 – 10 dienas pirms un pēc lāzerepilācijas nedrīkst sauļoties ne atklātā saulē, ne solārijā, jo iespējams iegūt pigmenta plankumus un apdegumus.

Skaista 24 stundas diennakti
Cik laika nākas pavadīt, uzklājot un koriģējot grimu? Ir iespēja izveidot ilgstoši noturīgu grimu, un nebūs jāuztraucas par izplūdušām lūpu kontūrlīnijām vai jāpiekrāso pārāk gaišas uzacis, Tas notiek ar mikropigmentācijas palīdzību.
Šāds grims jebkurā dzīves situācijā saglabās spilgtumu 3 līdz 5 gadus. Pigments tiek ievadīts ādā ar datorizēta medicīniska aparāta palīdzību, izmantojot mikroskopisku adatiņu. Procedūra ir nesāpīga, jo tiek skarti tikai epidermas augšējie slāņi, kur nav ne nervu galu, ne asinsvadiņu. Pats krāsas pigments ir veidots uz augu un minerālu bāzes, turklāt ir pilnībā hipoalerģisks.
Sākumā tiek izveidots grima paraugs, lai izvēlētos sejas ādai piemērotāko krāsas pigmentu, ja nepieciešams, veiktu kontūrlīniju korekciju, Pieejami apmēram 50 dažādi krāsu toņi. Kad atrasti nepieciešamie risinājumi, ādā tiek ievadīts krāsas pigments, Procedūras beigās notiek gaismas seanss ar iekārtas Bioptron PRO palīdzību, lai uzlabotu šūnu aktivitāti, stimulētu pigmentēšanas procedūras laikā iegūto ādas mikrotraumu dzīšanu un mazinātu infekcijas risku. Pēc procedūras uzreiz iespējams doties ikdienas gaitās.
Laika gaitā nepieciešams procedūru atkārtot, lai atjaunotu krāsas intensitāti, taču iespējams to arī pilnībā mainīt.
Ar mikroplgmentācijas palīdzību iespējams izcelt acu kontūras, lūpu kontūras, paspilgtināt lūpu krāsas toni, iezīmēt uzacis, koriģēt kontūras, piemēram, asimetrijas gadījumā, kā arī likvidēt nevienmērīgu pigmentāciju, slēpt rētas, strijas, ar pigmenta palīdzību ietonēt laukumus, kur izkrituši mati. Mikropigmentāciju kā koriģējošu procedūru iespējams veikt jebkurai ķermeņa daļai.

Vairāk par šo tēmu: