Dermatologs – ārsts, kuru ieteicams apmeklēt ikvienam

Igors Pļava

Ādas veselībai ir nepieciešams pievērst īpašu uzmanību, savlaicīgi reaģējot uz pārmaiņām ādas izskatā. Ja organisma iekšējo vai vides ārējo faktoru ietekmē ādas stāvoklis ir pasliktinājies, palīdzību iespējams meklēt pie dermatologa. Tāpat speciālistu var apmeklēt, un tas pat ir ļoti ieteicams, profilaktiskos nolūkos, jo labs dermatologs ir tas cilvēks, kurš spēs vislabāk novērtēt ādas stāvokli un laikus pamanīt negatīvas izmaiņas.

Kas ir dermatologa pārziņā?

Dermatologs ir ārsts, kura pārziņā ir ne vien ādas, bet arī matu un nagu saslimšanas. Tas spēj diagnosticēt slimības un nozīmēt piemērotāko ārstēšanu, tādēļ gadījumos, kad ādas veselības stāvoklī ir redzamas pārmaiņas, vēlams vērsties pie dermatologa, jo nereti slimību simptomi var būt maskēti vai ļoti līdzīgi. Visbiežāk dermatologa pārziņā ir:

  • akūtas un hroniskas ādas slimības;
  • ādas un nagu sēnīšslimības;
  • ādas veidojumu izmeklēšana;
  • problemātiska sejas āda;
  • vīrusu un parazitārās ādas slimības.

Kādos gadījumos noteikti jāvēršas pie dermatologa?

Dermatologu ikvienam ir ieteicams apmeklēt profilaktiskos nolūkos, lai pārliecinātos par ādas veselības stāvokli un to novērtētu. Taču ir situācijas, kad ar dermatologa vizīti pavisam noteikti nevajadzētu vilcināties, jo tas var negatīvi ietekmēt ārstēšanās procesu. Lūk, gadījumi, kad dermatologu vajadzētu apmeklēt pēc iespējas ātrāk.

  • Dzimumzīmes ir mainījušas izskatu

Dzimumzīmes ir viens no aspektiem, kam nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību, jo tās ir cieši saistītas ar onkoloģiskajām slimībām. Dzimumzīmes dzīves laikā var mainīt savu izmēru un tas ir normāli, taču parasti tas notiek ļoti ilgā laika posmā un nemanāmi. Taču, ja īsā laikā dzimumzīme ir mainījusi savu izskatu, kļuvusi nesimetriska, ievērojami lielāka un ar izplūdušām malām, ieteicams vērsties pie speciālista, kurš novērtēs vai šīs izmaiņas neliecina par kādu nopietnu saslimšanu.

  • Ir parādījušies jauni ādas veidojumi

Jaunas dzimumzīmes var veidoties visas dzīves garumā, taču nepieciešams pievērst uzmanību aizdomīgiem ādas veidojumiem, kas līdzinās dzimumzīmēm. Īpaši būtiski tas ir pēc sauļošanas sezonas, kad vieglāk gūt apdegumus, kas paaugstina ādas vēža saslimšanas risku. Tāpēc ieteicams vērsties pie dermatologa, lai pārliecinātos, ka jaunie ādas veidojumi ir labdabīgi.

  • Nagi ir mainījuši krāsu un formu

Problēma, ar kuru saskaras diezgan daudz pacientu, taču nereti izvēlas to ignorēt, ir nagu sēnīte. Tā ir problēma, par kuru pavisam noteikti nevajag kaunēties un laikus vērsties pie speciālista, jo nagu sēnītes ārstēšana ir ilgstošs un sarežģīts process.

  • lgstoši ir nieze, parādījušies neizprotami izsitumi

Pie dermatologa pēc iespējas ātrāk ieteicams vērsties arī tad, ja uz ādas ir parādījušies izsitumi, nieze vai saskaraties ar citām sūdzībām. Nereti šīs problēmas ir īslaicīgas, taču, ja  nieze, izsitumi, apsārtums ilgstoši rada diskomfortu, vēlams doties pie dermatologa, lai noskaidrotu cēloni un uzsāktu ārstēšanu.

Kur meklēt labu dermatologu?

Profesionāli, pieredzes bagāti un labi dermatologi strādā lāzerdermatoloģijas klīnikā “Era Esthetic”. Speciālisti sniedz konsultācijas, nosaka diagnozes un piemēroto atbilstošākos ārstēšanas risinājumus. Ārstu pieredzi un zināšanas lieliski papildina mūsdienīgās tehnoloģijas un plašais pakalpojumu spektrs, kas ļauj novērst visdažādākās ādas problēmas.

Vieni no profesionālākiem, pieredzes bagātiem dermatologiem ir pieejami ERA ESTHETIC 

Vairāk par šo tēmu: