Kāds ir nākotnes kosmētikas sastāvs?

Igors Pļava

future-intensa.pro

Nav nekāds noslēpums, ka daudzas sievietes lielāko daļu savas dzīves pavada „jaunības un skaistuma eliksīra” meklējumos. Viņas lieto dažādas maskas, serumus un neparastas receptes, bet tomēr nesasniedz vēlamo rezultātu. Tomēr progress virzās uz priekšu, tāpēc bieži parādās jauni un pilnīgāki līdzekļi. Vēl pirms 5 gadiem lielākā daļa no mūsdienu populārajiem kosmētiskajiem produktiem neeksistēja.
ASV PR-aģentūra Pierce Mattie, kas nodarbojas ar skaistumkopšanas industrijas prognozēm, nosauca kosmētikas komponentu TOP 10, kas varētu kļūt populāri tuvākajā laikā.

1. Argāna eļļa

Argāna eļļu ar aukstās presēšanas metodi izspiež no sēklām, kuras atrodas Argānijas koka augļu kauliņos. Šāda eļļa tiek uzskatīta par retāko un dārgāko augu eļļu pasaulē, jo Argāna eļļa ir lielākais E vitamīna un taukskābju avots. Senākos laikos Argāna eļļu lietojā kā ārstniecības līdzekli un arī izmantoja pārtikā. Skaistumkopšanā Argāna eļļu sāka izmantot jau sen, bet tikai tagad tā kļūst populāra. Argāna eļļa satur ļoti daudz antioksidantu, tāpēc daudzas sievietes izmanto to sava skaistuma saglabāšanai. Eļļu var uzklāt tīrā veidā uz ādas vai matiem, lai tos mitrinātu un aizsargātu.

2. Krūmmellenes

Katra krūmmelleņu oga ir pilna ar aminoskābem, vitamīniem un antioksidantiem, tāpēc to izmanto ādas tvirtuma atjaunošanai. Krūmmellenes ir slavenas ar savām spējām revitalizēt ādu. Pavisam drīz kosmētikas brendi sāks izmantot krūmmellenes kosmētikas ražošanai un reklamēs to katru dienu, jo šobrīd visā pasaulē ogu eļļas un un ogu ekstrakti kļūst arvien populārāki.

3. Gojas ogas

Šīs barojošās ogas aug Himalajos. Gojas ogas bieži sauc par „super-ēdienu”, pateicoties ogu spējai cīnīties pret brīvajiem radikāļiem un stimulēt organisma imūnsistēmu. Gojas ogām piemīt saldens un nedaudz sīvs aromāts, tāpēc parfīmi, kuriem patīk dabīgi komponenti, bieži izmanto Gojas ogas savu smaržu veidošanai.

future-intensa.pro4. Baobabs

Baobabs ir koks, kas aug Āfrikas savannā un ir slavens ar savu apjomu, jo baobabs tiek uzskatīts par biezāko koku pasaulē. Bet gandrīz neviens nezina, ka baobaba lapām, sēklām un augļiem piemīt milzīga barojoša vērtība, jo tie satur daudzas aminoskābes, vitamīnus, mikroelementus un makroelementus, kā arī tie satur niacīnu un C, A, D, E vitamīnus lielā daudzumā. Baobaba eļļai piemīt neticamas atjaunināšanas īpašības, tāpēc to izmantot ziepju, ādas krēmu un matu kopšanss līdzekļu ražošanā.

5. Probiotikas

Pagājušajā gadā Pierce Mattie aģentūra nosauca par „modernu” probiotiku izmantošanu, bet šogad kosmētiskie brendi ir krietni attīstījušies, tāpēc apvienoja kosmētiku ar nutriceitiku un radīja kaut ko pilnīgi jaunu. Probiotiskā ādas kopšana kļuva ļoti populāra. To rekomendē kā klīnisko ādas kopšanas sēriju, kas ir zinātniski pētīta un pārbaudīta. Probiotikas ir vēl viens kosmētikas trends, kas ne tikai sola kļūt ļoti populārs, bet arī ir vajadzīgs ikvienam.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »