Teipošana – iespēja palīdzēt ķermenim dabiskā veidā

Igors Pļava

21.gs. vairs nerodas šaubas par to, ka labas veselības nostiprināšanā un uzturēšanā ārkārtīgi svarīga ir muskuļu kustība un aktivitāte, kas spēj nodrošināt organisma atjaunošanos, asins un limfas cirkulēšanu. Izprotot un dzīvē pārbaudot muskuļu aktivitātes cēloņsakarības, pagājušā gadsimta 70. gados Japānā un Korejā tika aizsākts medicīniskās teipošanas koncepts.

Seno Austrumu medicīnas gudrības ceļš uz Eiropu

Teipošana ir seno Austrumu gudrībās balstītas tehnika, ko uz Eiropu 90. gados atveda Afreds Nijhuis, bijušais futbolists, kas karjeru aizvadījis Japānā. Teipošana savā būtībā nozīmē pašlīpošu, elastīgu saiti, kas tiek uzlikta uz ķermeņa. Sākotnēji metode un tās popularizētāji saņēma daudz kritikas un skepses, tomēr drīz vien arī profesionāli mediķi izprata elastīgo saišu lietošanas lielisko funkcionalitāti un efektivitāti.

Palīdzēt ķermenim bez medikamentu palīdzības

Pārbaudot elastīgo saišu darbību dzīvē, atklājās, ka teipu izmantošanas iespējas ir daudz plašākas, jo saites biezums un elastība lielā mērā atbilst cilvēka ādas biezumam un elastībai, un to var izmantot, lai radītu ādas virsējo slāni paceļošu efektu. Organismā sākas pašizveseļošanās funkcija, kas palīdz izvairīties no nevajadzīgas medikamentu lietošanas.

Pašlaik par elastīgo saišu pozitīvo iedarbību šaubu nav nevienam; ir izveidots Medicīniskās teipošanas koncepts, ar ko mūsdienās visā pasaulē strādā tūkstošiem ārstu, sporta masieru, terapeitu un fizioterapeitu. Pasaulē populārākās ir kinezioloģiskās un dinamiskās teipošanas metodes.

Kādos gadījumos izmanto teipu?

Teipošanu noteikti ir jāuztic profesionāļiem, jo, bez atbilstošās izglītības, teipa uzlikšanai var būt arī negatīva ietekme. Šī ārstniecības metode fundamentāli atšķiras no citām, tāpēc zinoša un profesionāla fizioterapeita prasmīgās rokas ir veiksmes atslēga.

Teipošana var būtiski palīdzēt, ja pacientam ir šādas sūdzības vai vajadzības:

  • Nepieciešams stimulēt vai atslābināt muskuļus;
  • Jāpasargā muskuļus no pārslodzes;
  • Nepieciešams remdēt muskuļu un locītavu sāpes;
  • Jāsamazina limfas tūsku, hematomu;
  • Jākoriģē stāju;
  • Jāārstē pārslodzes radītos veselības traucējumus – cīpslu sastiepumus, tenisa vai golfa “elkoni”;
  • Būtiski samazina galvassāpes.

Elastīgo saišu lietošanu speciālisti neiesaka, ja pacientam novērojama alerģiska reakcija iepriekšējās teipa uzlikšanas reizēs, ir ādas bojājumi vai vaļējas brūces, akūta tromboze, sirds un nieru mazspēja vai novērojama vispārēja tūska. 

Kur veikt labāko teipa aplicēšanu Rīgā?

Prof. J. Ķīša Estētiskās dermatoloģijas klīnika ir zināmākā, profesionālākā un progresīvākā dermatoloģijas klīnika Latvijā. To apliecina 10 gadu pieredze nozarē, 30 gadi medicīnisko pētījumu veikšanā un vairāk kā 30 000 izārstētu pacientu. Fizioterapeits Andris Sproģis, kas absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, ir ieguvis profesionālo bakalauru sporta zinātnē un fizioterapijas kvalifikācijā, visdažādākajos masāžas veidos, citās fizioterapijas metodikās, kā arī teipošanā.

Teipa aplicēšanu jeb uzlīmēšanu droši var uzticēt A. Sproģim, jo speciālista darba pamatā ir veselības nostiprināšana un proaktīva darbība. Jau 9 gadu pieredze masāžas terapeita jomā un 8 gadu teipošanas pieredze ir labākais pierādījums efektīvam darbam. Fizioterapeits ar individuālu pieeju un pozitīvismu palīdzēs ikvienam!

Teipošana, rūpēs par savu veselību profilaktiski vai pēc traumas iegūšanas, būtiski var palīdzēt atveseļošanās procesā. Konsultācijai var pieteikties zvanot +371 28699111 vai rakstot info@dermatologs.com. Dermatoloģijas klīnika atrodas Firsa Sadovņikova ielā 20, 413. kab. (A ieeja), Rīgā. Sper pirmo soli uz savas veselības atjaunošanu dabiskā veidā!

Vairāk par šo tēmu:

Imbildings

Sandis Kalns Imbildings tā ir trenažieru metode, ar kuras palīdzību sieviete var atjaunot un nostiprināt savus mazā iegurņa pamatnes muskuļus, panākot to dabīgu pārvaldīšanu seksā,

Lasīt »