Bišu maizē atrodams pat zelts un platīns…

Igors Pļava

“Ar ikdienas pārtiku ir gandrīz neiespējami nodrošināt    organismu ar visām tam nepieciešamajām vielām –  jo pat veikalā nopērkamie augļi un dārzeņi visbiežāk tiek mākslīgi audzēti, un tajos ir ļoti maz vērtīgā,” uzsver ārste – pediatre Inese Sproģe. “Tādēļ ir ļoti vērtīgi,  ja pievēršam uzmanību tiem produktiem, kurus pati daba ir izveidojusi tā, ka tajos ir  pilnīgi visas vielas  – aminoskābes, minerālvielas, vitamīni, kas nepieciešamas, lai organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt, būtu vesels un spēka pilns.”

Latvijā šāds produkts ir bišu maize  – saukta arī ambrosia. Kas ir interesanti,   Latvijas bites ir vienas no retajām, kas šādu produktu spēj radīt, jo tām ir jāpārdzīvo ziemas sūrie apstākļi.

Bišu maizes īpašā vērtība ir tajā, ka,  ievācot ziedputekšņus no  ziediem, kokiem, krūmiem, bites rada ideālo kombināciju – nelielās devās gandrīz visas  aminoskābes, tai skaitā neaizvietojamās, vitamīnus, minerālvielas, piemēram,  magniju, dzelzi, hromu,  selēnu, cinku, pat zeltu un platīnu,  jo, kā izrādās, arī šīs vielas cilvēkam nelielās devās ir nepieciešamas. Bišu maize satur kopumā ap 250 organismam nepieciešamu bioloģiski aktīvu vielu.

Ar to arī ir izskaidrojams, kādēļ ar bišu maizi var uzlabot veselību tik dažādās situācijās. Organisms no bišu  maizes paņem tieši tās aktīvās vielas, kas tam pietrūkst, un sākas atlabšanas process. Piemēram, bišu maize lieliski palīdz regulēt svaru,  ir ļoti labs imunitāti stiprinošs līdzeklis, lietojot to, var ātri atgūt spēku pēc slimībām. Bišu maize veicina labu miegu,  kā arī ir efektīva pat sēnītēm, jo tajā ir vielas, kas  ir iedarbīgas pret sēnīti veicinošajām baktērijām.

Šobrīd ir veikti arī zinātniskie pētījumi par bišu maizes koncentrāta ietekmi uz smadzeņu audzēju, un ir pierādīts, ka tas samazina patogēno šūnu dzīvotspēju par 27%.

Inese Sproģe savā praksē novērojusi : “Ir cilvēki, kam nepatīk bišu maizes specifiskā garša, kā arī nav  parocīgi to ēst karotēm. Un tad ļoti ērti var lietot bišu maizes kapsulas, ar tām var  uzņemt tādu devu vērtīgo vielu,  cik ir apmēram piecās tējkarotēs bišu maizes.

Bišu maize ir vienīgais bišu  produkts, ko var lietot arī alerģiski cilvēki, jo tajā  aktīvās vielas ir fermentētas, tādēļ organisms  tās spēj daudz labāk pārstrādāt. Ja salīdzinām, piemēram, ar mākslīgi sintezētajiem vitamīniem, organismam tie ir   jāpārveido, tāpēc tie ne vienmēr  spēj pilnvērtīgi uzsūkties. Turpretim bišu maizē vērtīgās vielas ir dabīgas, tāpēc   organisms tās izmanto 90-95%. Šī iemesla dēļ bišu maize ir ļoti ieteica arī bērniem, jo ar to organisms  uzņem visas pilnvērtīgai attīstībai nepieciešamās vielas. Tā ir ļoti ieteicama arī veciem cilvēkiem, jo ar gadiem gremošana un zarnu darbība kļūst gausāka, un, lietojot  mākslīgi sintezētos vitamīnus un minerālvielas, vērtīgās  vielas organismā uzsūcas sliktāk.   Tupretim bišu maizes vērtīgās vielas organisms uzņems daudz labāk un pilnvērtīgāk.

Vairāk par šo tēmu:

Ko Bites Dod Cilvēkam

Bites ir saimēs dzīvojoši kukaiņi, kuru daudzveidīgā produkcija izmantojama cilvēka uzturam un veselības stiprināšanai. Visi biškopības produkti ir dabīgi un augstvērtīgi. Biškopības produkti ir ar

Lasīt »

Lienas Medus

Medus ir vispopulārākais biškopības produkts, kas izsenis lietots gan uzturā, gan ārstniecībā. Medus kā tonizējošs, vispārēji spēcinošs līdzeklis, tautas medicīnā plaši pielietots elpošanas ceļu slimību

Lasīt »