Pajautā intīmi! senāki jautājumi I

Igors Pļava

Mani uztrauc sekojoša problēma – Pusis seksa laikā nedaudz sakodis krūtis, un uzsūcis nelielus zilumus uz tām. Vai man būtu jāuztraucas par savu krūšu veselību pēc šī gadījuma, ja zilumi veiksmīgi noiet?

Paldies par atbildi jau iepriekš!

Atbilde

Sveika!

Neuztraucies – šādas situācijas parasti nekādas ilgtermiņa sekas nerada. Protams, ja tas notiek regulāri, tad gan tas varētu nebūt sevišķi veselīgi, bet ja tas notiek tikai reizi pa reizei, nekādām problēmām nevajadzētu būt. Protams, ja paliek kādas pēdas ilgtermiņā, tad gan būtu jāgriežas pie ārsta. Vislabāk – mammologa – tas ir ārsts, kurš nodarbojas tieši ar krūšu veselības jautājumiem.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

 

Labdien!

Nesen pirms pāris dienām bija neizsargāts dzimumakts,bet pēc tā 24h laikā iedzēru avārijas kontracepcijas tableti,bet tagad kavējas mēnešreizes.

Vai ir iespēja,ka varētu palikt stāvoklī?

Paldies jau iepriekš!

Atbilde

Sveika!

Tas tā var būt, ka pēc avārijas kontracepcijas lietošanas kavējas mēnešreizes – tas vēl neliecina par to, ka ir iestājusies grūtniecība. Drošībai vari veikt mājas grūtniecības testu.

Protams, avārijas kontracepcija 100% drošību nedod, tās efektivitāte ir tikai ap 85%, kas ir mazāk kā, piemēram, prezervatīviem. Tādēļ labāk ir apsvērt kādas citas, drošākas metodes lietošanu nākotnē.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

sveiki..

gribeju zinat masturbet jeb onanet virietim ir labi vai slikti kadas sekas var but ja masturbe katru dienu var kautkas slikts ari notik ja biezi masturbe vai ari ir pozitivas lietas dzimumloceklu garumu nevar pagarinat vai var ar masturbaciju..

Atbilde

Sveiks!

Masturbācijai sliktas sekas nav. Citreiz gan gadās, ka cilvēks ”pieradinās” apmierināties tikai vienā noteiktā veidā un vēlāk ir grūti gūt baudu citos veidos.

Dzimumlocekli gan šādi pagarināt nevar. Jā, ir speciālās pašapmierināšanās metodes ar kurām it kā var pagarināt dzimumlocekli, tomēr īsti pārliecinoši to efektivitāte nav pierādīta.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!

Gribēju pajautāt cik ilgi pēc metranidazola tabletēm var sākt plānot bērniņu?

Paldies!

 

Atbilde

Sveiki!

Metronidazols ir antibiotika, pēc kuras lietošanas nekāds pārtraukums nav jāievēro – bērniņu no šāda viedokļa var plānot uzreiz. Protams, jautājums ir par to, kādēļ šīs tabletes bija jālieto – vai ir izārstēts tas. Par šo jautājumu, savukārt, vislabāk ir izrunāties ar ginekologu.Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

 

Labdien!

Esmu lasījusi vairāku ārstu viedokli, ka teorētiski (ņemot vērā dažādus apstākļus un faktorus konkrētai sievietei) ir iespējams palikt stāvoklī mīlējoties arī mēnešreižu laikā, kā arī uzreiz pēc mēnešreizēm. Vai tiešām tas tā ir? Ja, piemēram, man menstruālais cikls ir 26-29 dienas, bet nekad mazāk kā 26 dienas un ne vairāk kā 29 dienas, vai tas skaitās kā regulārs vai neregulārs cikls? Un vai pie šāda cikla, mīlējoties uzreiz pēc mēnešreizēm pastāv teorētiska iespēja palikt stāvoklī?

Paldies!

Atbilde

Sveika!

Tā ir taisnība – grūtniecība var iestāties arī mēnešreižu laikā un arī uzreiz pēc tām. Tavs cikls ir praktiski regulārs – nobīde dažas dienas nav uzskatāma par būtisku. Un arī Tavā gadījumā var iestāties grūtniecība uzreiz pēc mēnešreizēm. Vienmēr jāņem vērā, ka spermatozoīdi sievietes organismā ir spējīgi izdzīvot līdz pat 5 (citur aprakstīti gadījumi par 7) dienām. Kā arī – viena cikla laikā reizēm nobriest divas olšūnas…

Tātad grūtniecības iestāšanās iespēja pastāv vienmēr…

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki. Man ir 20, gadi un esmu novērojusi, ka pēdējos 2 gadus mēnešreizes kavējas tieši jūlijā. Arī šogad viņas vēl nav sākušās. Vai tā var būt, vai arī tā ir tikai sakritība?

Atbilde

Sveika!

Mēnešreižu regularitāti ietekmē daudzas un dažādas lietas – klimtas, stress, utt. Visticamāk, pie vainas ir nevis jūlijs, bet kaut kas ko parasti dari jūlijā. Protams, tā var būt arī vienkārši sakritība. Katrā ziņā – tas parasti nav nekas īpaši nozīmīgs, kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!

Mazāk par mēnesi ir pagājis ka esmu uzlikusi spirāli. Nekādu citu sūdzību nav, tikai pēc kādas nedēļas parādījās nelieli brūngani (ne gļotaini, bez smaržas) izdalījumi un ir katru dienu pa drusciņai. Dažas dienas nebija, viss bija tīrs, bet tad atkal parādījās. Ar ko tas ir saistīts un vai vajadzētu uztraukties!? Paldies par atbildi!

Atbilde

Sveika!

Diemžēl neesi minējusi, kāda spirāle tā ir – ”parastā” metāla vai hormonālā.

Lietojot hormonālo spirāli var būt šāda smērēšanās – un tas noteikti nav nekas par ko satraukties. Diemžēl gan nav iespējams paredzēt, tieši cik ilgi šī smērēšanās ilgs. Lietojot metāla spirāli gan parasti šādas problēmas parasti ir tikai dažas dienas pēc ievietošanas, tādēļ labāk būtu tomēr sazināties ar ārstu.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki.

Man nomoka jautājums. Mēs ar manu puisi nepārgulējām. Es esmu nevainīga. Vienu nakti mēs mīlinājāmies, bet nepārgulējām. (bijām arī ar drēbēm). Ir kāda iespēja palikt stāvoklī, ja puisis beidz biksēs(viņš gan saka, ka nekas tāds nebija, bet es tāpat uztraucos) un man arī bija džinsas. Gaidu atbildi. Paldies.

Atbilde

Sveika!

Varu Tevi uzreiz nomierināt – lai arī spermatozoīdi ir visai dzīvīgi, cauri biksēm tie pilnīgi noteikti nevar tikt! Tā ka vari būt pilnīgi mierīga! Ja tomēr ir satraukums, vari vienkārši nogaidīt kādas divas nedēļas un sirdsmieram veikt mājas grūtniecības testu. Bet risks tiešām šajā situācijā nepastāv!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki.
Ko darit pēc intīmās vietas skūšana,ko smerēt lai nomierinātu ādu?

Atbilde

Sveiki!

Sākšu ar to, ka intīmo apmatojumu labāk neskūt, bet izvēlēties citas metodes – āda šajā vietā ir ļoti jutīga un var tiešām viegli iekaist. Aptiekās un lielveikalos ir speciāli līdzekļi, kurus lietot pēc skūšanās. Tomēr es tomēr ieteiktu izvēlēties speciālos depilācijas krēmus vai vaksāciju salonā, kur viņi pēc tam parasti uzliek kādus nomierinošus un dezinficējošus līdzekļus.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien.Es izti nezinu pat ar ko lai tagad saku lai jus saprastu manu problemu,taka saksu ar pasu sakumu.Man ir 17 gadi un pagašgad vasara man bija spontanais aborts,pats sliktakai sbija tas ka es nezinaju ka esmu stawokli.Kad aizgaju pie arsta izstastiju wisu wina mani nosutija uz analizem un pec 3 dienam man vienkarsi bija spontanais.Mman veica tirišanu jo asiņošana bija ļoti stipra un apdraudeja manu dzivibu.Pec tam kad mani izlaida no slimnicas viņa man teica ka 2 gadus tagad man labak jaaizsargajas lai nepaliktu stawokli.Bet es to nedariju jo es dziwoju ar draugu kopa kam ir 24 gadi un mes esam precējušies, mes gribejam un protams wel gribam bernu.Pec spontana wiss mainijas,teiksim ta es mainijos jo pirmstam mes ar seksu nodarbojamies gandriz katru dienu a tagad warbut nedeļā reizi jo man daļēji ir bail.Man ar mainijas menešreizes tā ka man tagad sap vairak.Un galvenais jautajums ir tads kapec man šomenes ir 2reiz menešreizes??Mman šī meneša sakumā bija mēnešreizes no 2 datuma lidz 5 datuman,aizvakar mes ar draugu nodarbojāmies ar seksu un man vakar parādijas taka biku smērēšanās a šodien jau ir gandrīz kā mēnešreizes sāp vēdera lejas daļa u.t.t.
Sākumā man likas ka esmu stāwokli jo jau kādu laiku man krutis bija palikusas jutigas paradijusies estgriba uzputies wedars welkošas sapes uztaisiju testu bet neka!

Atbilde

Sveika!

Saprotu, ka jūties noraizējusies un sakrājušies daudz dažādi jautājumi un problēmas.

Par mēnešreizēm – menstruālo ciklu skaita no vienu mēnešreižu pirmās dienas līdz nākamo mēnešreižu pirmajai dienai. Tas normāli ir 21 – 35 dienas. Ja cikls ir īsāks par 30 dienām, tad tas ir normāli, ka viena mēneša laikā ir divas mēnešreizes – tas nav nekas īpašs. Grūti pateikt, kādēļ bija šī smērēšanās – bet labākais tomēr būtu aiziet pie ginekologa aprunāties.

Nudien nezinu, kādēļ Tev ir ieteikts izsargāties divus gadus – parasti jau pēc šādām situācijām grūtniecību var plānot ļoti drīz – par šo jautājumu noteikti arī klātienē būtu jāizrunājas ar ginekologu.

Es domāju, ka Tev tiešām vajadzētu aiziet pie daktera un izrunāties par to, kas Tevi satrauc – klātienes konsultācijā vislabāk varētu saprast, ko tieši iesākt un kā Tev vislabāk palīdzēt un nomierināt Tevi!

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien es gribeju uzzinat es pamaniju kad mans dzimumloceklis ir tumsaka krasa neka parejais ķermenis neesmu kails saulojies ja butu tad butu vienada krasa gribeju uzzinat kapec ta ir

ar cienu gatis

Atbilde

Sveiks!

Mūsu ķermeņa ādas krāsa visur nav vienāda, ir vietas, kuras parasti ir tumšākas kā pārējais ķermenis – dzimumorgāni, rajons ap anālo atveri, krūts gali… Tas nav nekas īpašs un par to sevišķi nav jāsatraucas. Protams, ja esi pamanījis pēkšņu ādas krāsas maiņu kādā ķermeņa rajonā, būtu jāgriežas pie dermatologa – tas ir ārsts, kurš nodarbojas tieši ar ādas saslimšanām un problēmām.

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

 

sveiki.. mekleju interneta ,bet atbildi nu nekadigi atrast nevar.. velos noskaidrot,cik tad ilgi var neizargaties pec avarijas kontracepsijas tabletes? vai pec tas lietosanas vairs nedrikst nobeigt meitene vai tomer to var darit lidz sakas menesreizes??

 

Atbilde

Sveiki!

Būtībā avārijas kontracepcija darbojas tikai uz vienu reizi. Jā, ja ir vairāki dzimumakti viens pēc otra vienas dienas laikā, visticamāk, tablete vēl strādās, bet tā noteikti nepasargā līdz pat nākamajām mēnešreizēm.

Tāpat – avārijas kontracepcijas drošība ir tikai līdz 85%, tā ka uz to noteikti nevar paļauties kā ilgtermiņa kontracepciju.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!

Gribēju vaicāt-vai no pārāk liela stresa var kavēties mēnešreizes?

Šobrīd šķiros no vīra un ir lieli uztraukumi..grūtniecības testu arī uztaisīju-uzrādīja negatīvu!

Paldies jau iepriekš!

 

Atbilde

Sveiki!

Mēnešreizes var kavēties dažādu iemeslu dēļ, tai skaitā – stress. Tomēr būtu jādodas pie ginekologa, lai noskaidrotu, vai nav vēl kādi citi iemesli. Grūtniecības testi ir visai ticami, tomēr sirdsmieram tests būtu jāatkārto vēlreiz, tad varēsi justies pilnīgi droša, ka kavēšanās iemesls nav grūtniecība.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


labdien!

Vai grūtniecības laikā atļauts lietot vibratoru?

 

Atbilde

Sveiki!

Ja vien ārsts nav norādījis, ka kādu laiku no dzimumdzīves kādu problēmu dēļ būtu jāatturas, ar seksu var nodarboties arī grūtniecības laikā. Un, tā kā vibrators ir tiešā veidā līdzīgs vīrieša dzimumloceklim, var lietot arī to. Tomēr jāņem vērā, ka grūtniecības laikā maksts gļotāda var kļūt sausāka un ievainojamāka, tādēļ papildus var lietot lubrikantus. Protams, ja sievietei ir nepatīkamas sajūtas, parādās sāpes, asiņošana, sekss uzreiz jāpārtrauc.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

labdien

esmu nevainigs man ir tada problema kad man ir bail staties intimajos sakaros ar sievieti,man ir bail kad es ilgi neizturesu un par to meitene var sakt smieties ka lai es tas bailes pavaru

 

Atbilde

Sveiks!

Tevis minētā problēma ir aktuāla daudziem puišiem – ir ļoti lielas bailes pirmajā reizē ”izgāzties”. Tomēr… Jāatceras, ka pirmā seksa laikā visiem ir satraukums – un tas ir pilnīgi normāli. Meitenes satraucas, vai stipri sāpēs, vai asiņos, utt.

Svarīgi ir tas, kas ir cilvēks, ar kuru Tev ir sekss – vai spēj atslābināties, pastāstīt viņam par savām sajūtām un bailēm. Tieši tas, ja jūties droši, arī mazina bailes un līdz ar to arī iespēju, ka kaut kas noies greizi.

Pirmajā reizē viss ideāli izdodas tikai filmās, reālajā dzīvē parasti līdz labam seksam parasti paiet kāds laiks. Nesteidzieties – izbaudiet viens otra tuvumu. Pat ja beidz ātri – tas nekas – ir tik daudz citi veidi, kā sagādāt meitenei labsajūtu un pēc brīža varat mēģināt atkal!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!

Mani jau no ziemas nomoka sāpes urinējot, viņas uzrodas ik pa laikam un tad atkal pazūd. Es domāju, ka biju apsaldējusies, bet tam jau būtu vajadzējis pāriet vai arī nē? Un tagad man uzsākot sexu ir lielas sāpes. Par, ko tas varētu liecināt?

Vēl mani nomoka tāda maza problēmiņa,kā mazas ūdeņainas pumpiņas zem jostasvietas. Viņas ir uzmetušās pie neliela pušumiņa, kurš uzradās pēc tam, kad pēc skūšanās bija uzradusies pumpiņa, kuru es nokasīju nost. par, ko varētu liecināt šīs pumpiņas?

Paldies!

 

Atbilde

Sveika!

Izskatās, ka problēmas ir sakrājušās… Diemžēl jāsaka, ka ne uz vienu no jautājumiem elektroniski pilnībā atbildēt nebūs iespējams – Tev ir jāiet pie ārsta, jāizrunājas ar viņu, iespējams, būs jāveic kādas papildus analīzes un tad arī vienosieties par risinājumu. Īpaši būtiski tas ir, jo problēmas jau ir kādu laiku!

Elektroniski tiešām nebūs iespējams neko ieteikt!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki, dakterīt !

Šobrīd no maksts izdalās dzeltenīgi, vairāk rūsgani izdalījumi. Ko tas varētu nozīmēt?

Mēnešreizes arī kavējas jau vairāk kā nedēļu. Bet situācija ir tāda, ka iepriekšējo MR pēdējā dienā bija neizsargāts seks, pēc kura nākamajā dienā tika izdzerta avārijas kontracepcijas tablete Escapelle, pēc četrām dienām bija escapelle izraisītā smērēšanās 3 dienas. Pēc divām nedēļām ievadīju antibiotikas (lomexin 600mg) makstī, jo bija paaugstināts ph līmenis.. Jau ir pagājušas divas nedēļas kopš antibiotiku ievadīšanas un pēdējo nedēļu ir šādi – rūsgani izdalījumi. Pie ārsta šobrīd nevaru aiziet, jo atrodos ārzemēs, tāpēc ir ļoti svarīga Jūsu atbilde.

Paldies jau iepriekš!

 

Atbilde

Sveika!

Vispirms drošībai būtu jāveic mājas grūtniecības tests – to noteikti var nopirkt arī ārzemēs, jo diemžēl 100% garantiju avārijas kontracepcija nedod… Ja grūtniecības tests ir negatīvs, diemžēl precīzu smērēšanās iemeslu noteikt elektroniski nebūs iespējam – tomēr būtu jāmeklē iespēja, lai tiktu pie ārsta klātbūtnē. Vari painteresēties Latvijas vēstniecībā valstī, kurā atrodies – viņiem noteikti ir informācija par to, kur vari meklēt ārsta palīdzību.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

 

Sveiki! Tris dienas atpakaļ bija pirmais seks, bez prezervatīva (neesmu pārliecināta vai sperma iekļuva iekšā) , pēc 30 stundām iedzēru “avārijas tableti”. Kad notika tā pirmā reize man mr jau kavējas uz 10 dienām. Vai šī avārijas tablete man palīdzēs? Ļoti bails, ka var nepalīdzēt.

 

Atbilde

Sveika!

Avārijas kontracepcija var izraisīt mēnešreižu kavēšanos. Ja turklāt tās jau pirms tam kavējās, tad tas nav nekas neparasts, ka tās vēl nav sākušās. Avārijas kontracepcijai efektivitāte ir līdz 80%. Protams, ir ļoti grūti uzminēt, vai Tu būsi tajos 80%, kam palīdzēs, vai tajos 20%,kam nē. Bet, katrā ziņā, Tu esi izdarījusi visu, ko varēji, lai šajā situācijā grūtniecības risku maksimāli samazinātu.

Vari nogaidīt vismaz nedēļu pēc neaizsargātā dzimumakta un veikt speciālas asinsanalīzes (to var izdarīt laboratorijā vai poliklīnikā), jānosaka grūtniecības hormons HCG – tas ir visātrākais un precīzākais veids, kā noskaidrot grūtniecības iestāšanos.

Ņem vērā – avārijas kontracepcijai tiešām ir mazāka drošība kā, piemēram, prezervatīviem – tieši tādēļ arī ir vērts izvēlēties kādu citu kontracepcijas metodi.

Ceru, ka viss būs kārtībā!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien, vēlējos uzzināt kāpēc Escapelle nedrīkst dzert kad ir mr aizkavēšanās? Un vai man palīdzēs šī tablete, ja man uz 10 dienu kavējas mēnešreizes?

 

Atbilde

Sveiki!

Avārijas kontracepciju drīkst lietot, ja ir mēnešreižu aizkavēšanās. BET to nevar lietot tad, ja mēnešreižu aizkavēšanās ir tādēļ, ka jau ir iestājusies grūtniecība.

Ja droši zini, ka mēnešreizes nekavējas grūtniecības dēļ, tad avārijas kontracepciju drīkst lietot. Piebildīšu gan, ka arī tad, ja sanāk lietot avārijas kontracepciju, kad jau ir iestājusies grūtniecība, nekāda slikta ietekme no tā nebūs. Tabletes vienkārši nedarbosies. Avārijas kontracepcijai efektivitāte ir līdz 80%, tikpat tā ir arī tad, ja lietota tad, ja mēnešreizes kavējas.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Labdien!

Gribēju vaicāt,vai ir tādas zāles,kuras droši pasargā no grūtniecības?

 

Atbilde

Sveika!

Neesmu īsti droša, vai saprotu jautājumu, respektīvi, vai ir domāts par zālēm, kas pasargā vēl pirms ir noticis dzimumakts, vai par tādām, kas spēj novērst grūtniecības iestāšanos jau pēc neaizsargāta dzimumakta.

Jebkurā gadījumā, atbilde ir ”jā” – ir gan ikdienā lietojamas zāles, kas var droši pasargāt no grūtniecības iestāšanās (efektivitāte ir virs 99%), gan arī pēc dzimumakta ir pieejama avārijas kontracepcija.

Par ikdienā lietojamām zālēm ir jāizrunājas ar ginekologu, jo tās ir pieejamas tikai uz ārsta receptēm. Pēc dzimumakta 72 stundu laikā var lietot avārijas kontracepcijas tabletes, tās var iegādāties aptiekās bez receptēm. Tomēr to drošība nav tik augsta kā ikdienā lietojamiem kontracepcijas līdzekļiem.

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 


Labvakar!

Izmeklējos visur internetā, bet neko tamlīdzīgu neatradu, pat ne tuvu, tādēļ nolēmu Jums uzrakstīt un pajautāt. Nesen man ievietoja dzemdes spirāli, un līdz ar to es gribēju apskatīties, vai nerēgojas nekas ārpusē. Apskatot spogulītī pamanīju, ka makstī ir redzami divi caurumi, bet nekur neatradu kā tas būtu izskaidrojams. Tātad man šobrīd tur lejā ir 4 caurumi, anālā atvere, divi makstī un urīnizvadkanāls. Un arī mana ginekoloģe neko nav man par to teikusi.

Dzemdes novietojums šobrīd ir uz mugurpusi, bet vai šis otrais mazais caurumiņš manā makstī var būt iemesls, kādēļ nav sajūtams orgasms?

 

Atbilde

Sveika!

Ar šo jautājumu noteikti būtu jāvēršas pie ginekologa klātienē, jo tikai apskatoties un izrunājoties var pateikt, kas tieši ir tas caurumiņš, ko esi pamanījusi. Tam, ar lielāko varbūtību, nav nekāda sakara ar nespēju sasniegt orgasmu – tam, visticamāk, ir kādi citi iemesli.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki

Esmu noraizejusies jo jau ka divus gadus ir baltie ziedi bet menesreizu vel nav (man ir 12 gadi). Un vel baltie ziedi diezgan nepatikami smird, mazgajos es katru dienu bet ikdienas ieliktnishus nelieku. Ko man darit ? Negribu iet pie ginekologa 🙁

Paldies.

 

Atbilde

Sveika!

Visticamāk, mēnešreizes sāksies tuvākajā laikā. Parasti tās sākas gadu līdz divu laikā pēc tam, kad parādās ,,baltie ziedi”. Izdalījumiem ir savs, visai specifisks aromāts. Svarīgi ir mazgāties divreiz dienā ar tīru ūdeni vai speciālajām ziepēm. Noteikti nevajag mazgāties biežāk, kā arī nedrīkst lietot parastās ziepes, jo tās var kairināt un vēl vairāk pastiprināt izdalījumus.

Ikdienas biksīšu ieliktnīši nav obligāti – tos vari lietot vai nelietot pēc savas izvēles. Ja tomēr šķiet, ka aromāts nav labs, būtu gan jāaiziet pie ārsta un jānoskaidro, ko vari darīt lietas labā.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


sveiki
man ir tada problema kad man gribas paradit savu dzimumlocekli vienalga kadai sievietei un man nau kauns no ta ari esmu sutijis caur internetu vestules kur ir mana dzimumloceklu bilde

ko man darit jajiet arsteties vai ko

 

Atbilde

Sveiks!

Saprotu, ka jūties noraizējies un centīšos Tev atbildēt.

Jāsāk ar to, ka katram cilvēkam var būt seksuālas fantāzijas un tās var būt ļoti dažādas un arī pavisam nepieņemamas no morāles viedokļa.

Tas nav nekas slikts vai nosodāms. Tomēr – ja vēlme ir uzmācīga un nepārtraukti vēlies to īstenot, tad gan būtu jāaprunājas ar psihologu vai psihiatru. Klātienes sarunā arī vislabāk varētu saprast, vai tā vienkārši ir Tava fantāzija, vai arī jau kaut kas, ar ko Tev būtu jāpalīdz tikt galā.

Atceries, ka atkailināties cilvēku priekšā, kas nevēlas Tevi redzēt kailu ir vardarbība. Tas arī ir viens no rādītājiem, vai ir nepieciešama palīdzība – ja Tev ir grūti apturēt šo vēlmi publiski vai nepazīstamu cilvēku priekšā, būtu jādodas pie speciālista.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki!

Esmu 25 gadus vecs jaunietis un man jau vairāk kā gadu nav bijis seksa, tikai pašapmierināšanās. Tagad kad man ir meitene man ir problēmas ar potenci. Kad uzbudinos tad stāv, bet kamēr nostājos vajadzīgajā pozā jau novīst, knapi pieskarties vāverītei paspēju un jau par vēlu. Iespējams man ir neliels stress vai nervozitāte, nezinu ko darīt, jūtos dranķīgi, varbūt vajag palietot Viagru?

 

Atbilde

Sveiks!

Saprotu, ka jūties noraizējies un centīšos Tev palīdzēt. Ja pirms tam ar erekciju pirms tam un pašapmierinoties viss ir bijis kārtībā, tad iemesli praktiski vienmēr ir psiholoģiski. Pirms sākt lietot medikamentus, der pamēģināt kaut, ko, kas mazina stresu un uztraukumu.

Vispirms jau ir vērts izrunāties ar meiteni. Pirmkārt, tas mazinās satraukumu, otrkārt, ir ļoti iespējams, ka viņa arī uztraucas un domā, ka tā ir pat viņas vaina. Svarīgi ir nesteigties. Bieži vien šķiet, ka bez dzimumakta jau nekāds sekss nav un tas ”neskaitās”, tomēr tā nav. Ir daudz un dažādi veidi, kā pāris var sagādāt viens otram baudu. Līdz ar to pašu seksu var nedaudz atlikt – vairāk laika veltīt eksperimentiem un otra iepazīšanai – tas arī mazinās spriedzi.

Pat ja erekcija pazūd, svarīgi ir nedusmoties uz sevi un pasauli – nekas traks nav noticis. Visiem mums gadās ”sliktie” brīži, bet tas nenozīmē, ka esi nevērtīgs vai nespējīgs vīrietis. Tici – sievietēm daudz, daudz svarīgāk ir tas, cik ļoti centies, ieklausies viņas vēlmēs un pieej procesam radoši!

Ja nu pavisam nekas nepalīdz, vari griezties pie urologa, lai ārsts izraksta Viagru (tas ir recepšu medikaments!) vai kādu tamlīdzīgu preparātu. Tomēr parasti šādas lietas pašas noregulējas.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

Esmu 18 gadus jauna meitene. Situācija tāda, ka pagājušo gadu maijā, jūnijā un jūlijā vispār nebija mēnešreižu, augustā atsākās. Šogad atkal nebija maijā, tagad jūnijā ar puisi bija intīmās attiecības ar prezervatīvu. Puisis beidza manī un velkot ārā nošļuka prezervatīvs. Nedaudz spermas palika manī. 2 stundu laikā tika izdzerta Escapelle avārijas kontracepcijas tablete. Sliktas pašsajūtas un citu izmaiņu nav pēdējo divu dienu laikā

1. Vai pēc avarijas kontracepcijas lietošanas jābūt kādām īpašām izmaiņām? (Dzirdēts, ka ātrāk vai vēlāk sākās mēnešreizes. Bet, ja atkārtojas kā pagājušo gadu, ka man MR vispār nebija..)

2. Vai es varu palikt stāvoklī šajā situācijā?

Paldies par atbildi!

 

Atbilde

Sveika!

Pēc avārijas kontracepcijas lietošanas katra organisma reakcija var būt ļoti dažāda (tā var arī atšķirties no reizes uz reizi). Citiem rodas kādas sūdzības par asiņošanu vai mēnešreižu izmaiņām, citiem nē. Svarīgākais – tas neko neliecina par to, vai grūtniecība ir vai nav iestājusies. Protams, 100% garantiju nedod nekas, bet Tu tiešām esi izdarījusi visu, ko varēji, lai grūtniecība neiestātos. Šobrīd vari nogaidīt vismaz 2 – 3 nedēļas kopš šī atgadījuma un veikt mājas grūtniecības testu, lai pārliecinātos, ka viss tiešām kārtībā. Par neregulārajām mēnešreizēm būtu jāgriežas pie ginekologa, lai noskaidrotu, kas tieši par lietu.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien,velos uzdot Jums jautajumu uz kuru loti gaidu atbildi…6.maija man bija aborts,pec kura jutos labi,un daktere teica ka pec menesa bus menesreizes un viss busot kartiba,bet nu jau ir pagajis vairak ka menesis un menesreizes man kavejas…Kadas varetu but iespejas mana gadijuma?Vai varbut tas ir vel pielaujams ka kavejas menesreizes?Pieminesu ka protams sekss ir bijis si menesa laika,bet ar izsargasanos…Loti gaidu atbildi un liels paldies Jums

 

Atbilde

Sveika!

Saprotu, ka jūties noraizējusies un centīšos Tev palīdzēt. Vispirms drošībai tomēr būtu jāveic mājas grūtniecības tests, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā. Ap šo laiku grūtniecības testam noteikti jau būtu jābūt negatīvam (grūtniecības hormons uzreiz pēc aborta pilnībā neizzūd, un kādu brīdi tests var būt pozitīvs). Tad būtu jādodas pie ginekologa un jāveic ultrasonogrāfijas izmeklējums(iespējams, arī citi izmeklējumi), lai noskaidrotu, kas tieši ir par iemeslu.

Ja Tev mēnešreizes bija neregulāras pirms aborta, tās, visticamāk, tādas būs arī tagad. Tomēr pateikt, vai ir kāds iemesls satraukumam vai nav var tikai ārsts klātienē.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Labvakar.

Man ir 18.gadi tāda problēma, ka mazgāju dzimumlocekli laikam ar kaut kādu sieviešu higēnas līdzekli, ko viņas izmanto intīmo vietu kopšanai. Un tad nu pēc tam man sāka tākā sūrstēt loceklis, pēc tam devos pačurāt un bija tāds tāds kā ass dūriens tieši locekļa galā. Tas pāriet, vai tomēr ir jālieto kādi līdzekļi?

 

Atbilde

Sveiks!

Jā, tā nu tas ir, ka higiēnas līdzekļi sieviešu dzimumorgānu kopšanai var īsti nebūt piemēroti vīriešiem…

Ja sūdzības ir izzudušas, visticamāk, nekas nav jādara. Tomēr, ja problēma atkārtojas vai sūdzības neizzūd, būtu jāgriežas pie urologa. Ar pašārstēšanos gan noteikti nevajadzētu nodarboties!

Dzimumloceklis vispār ir jāapmazgā ar tīru ūdeni divreiz dienā atvelkot priekšādiņu. Reizi dažās dienās var izmantot ziepes – pārāk ar to aizrauties nevajag, jo tas var sausināt ādu un radīt kairinājumu.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki, vēlējos pajautāt, man spermā ir kaut kādi caurspīdīgi recekļi, kas tas varētu būt?

 

Atbilde

Sveiks!
Šis jautājums būtu jāuzdod urologam – viņš vislabāk varēs pateikt, kas tieši par lietu un vai tas ir kas nopietns.

Elektroniski diemžēl nebūs iespējams par to atbildēt…

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Rakstu jums, jo nezinu kas ar mani īsti notiek. Pirms 2 dienām ar draugu bija intīmas attiecības. Diemžēl bez prezervatīva, bet puisis laicīgi izvilka ārā un manī nekas neiekļuva, tikai tika pārplēsta plēvīte. Tomēr man parādījās asākas sāpes dzemdē, tāda velkošāka sajūta. Arī mugura nedaudz sāp. Uz tualeti eju biežāk.

Parasti jau simptomi parādās daudz vēlāk, bet man tā pēkšņi. Nav vēlēšanās palikt stāvoklī, palīdziet lūdzu!

Paldies par atbildi.

 

Atbilde

Sveika!

Saprotu, ka jūties noraizējusies un centīšos atbildēt. Šādas sūdzības parasti nav saistītas ar grūtniecību, jo tik ātri patiešām šādas pazīmes parādīties nevar. Tas drīzāk ir saistīts ar satraukumu, tuvojošamies mēnešreizēm vai pat kaut ko pilnīgi citu.

Sirdsmieram jau nedēļu pēc neaizsargāta dzimumakta vari veikt speciālas asinsanalīzes (HCG hormonu), lai noteiktu, vai tomēr nav iestājusies grūtniecība. To vari izdarīt poliklīnikā vai laboratorijā. Mājas grūtniecības tests var uzrādīt ticamu rezultātu pēc apmēram 2 – 3 nedēļām.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

Sveiki esmu 19gadus jauna meitene. Ir Lieta tāda ka martā biju pie ginekoloģes lai būtu droša ka varu uzsākt atiecības ar puisi vis bija kārtībā. Aprīlī mēnešreizes bija diezgan labas un ritmiskas kā jau katru reizu. Šo mēnes gaidu mēnešreizes nau ir pagājušas jau desmit dienas un mēnešreizes vel nau. Iztaisiju testu uzrāda pozitīvu bet nēēsmu pārliecināta ka esmu stāvoklī jo tests var uzrādīt kādu slimību olnīcās cik esmu dzirdējusi. Bet man šis desmit dienas jau ikdienā sāp vēders citreiz lejas daļā bet parsvara labajā sānā.

Ko tas vis man varētu nozīmēt.?

/Paldies/

 

Atbilde

Sveika!

Elektroniski gan ir grūti pateikt, kas tieši tas varētu būt, bet pozitīvs grūtniecības tests parasti tomēr liecina par to, ka ir iestājusies grūtniecība. Grūtniecības iestāšanos gan var apstiprināt tikai ginekologs, tādēļ Tev būtu jāgriežas pie ārsta. Sirdsmieram vari testu atkārtot, vai, labāk veikt speciālas asinsanalīzes grūtniecības noteikšanai. Ir jānosaka HCG hormons asinīs, un to var izdarīt laboratorijās vai poliklīnikā – šis tests ir precīzāks par mājas grūtniecības testu.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Sveiki, man ir daži jautājumi par dzimum aktiem,

1 vai ir labi mīlēties mēnešu reižu laikā (menstruaciju), cik tas ir veselīgi?

2 menstruāciju laika ja ir dzimum akts, cik liela iespejas ir palikt grūtai? stavoklī?
3 Kādas dienas skaitās viss auglīgākās. Pirms vai pēc, mēnešreizēm?

4 cik veseligs ir virietim un sievietei analais seks? Vai to var darīt jebkurā brīdī? Ja sieviete to vēlas, bet vīrietis nē, ko darīt šādā brīdī paldies jums par uzmanibu. Maigonis

 

Atbilde

Menstruāciju laikā drīkst mīlēties, ja abiem partneriem tas ir pieņemami. No tā nekas slikts nevar notikt. Protams, ja kādam no partneriem ir kāda infekcija, tad ir lielāka iespēja ar to ”aplipināt” otru. Grūtniecība var iestāties arī mēnešreižu laikā.
Konkrētus procentus gan nav iespējams nosaukt, jo tas ir atkarīgs no daudzām un dažādām lietām (cik garš ir menstruālais cikls, kura tieši cikla diena tā ir, utt.). Visauglīgākās dienas ir pa vidu starp mēnešreizēm, tomēr – grūtniecība var iestāties JEBKURĀ laikā.

Anālais sekss, ja vien abiem tas ir pieņemami un tiek darīts uzmanīgi, nav nekas kaitīgs. Anālā seksa laikā tomēr būtu jālieto prezervatīvs, lai izsargātos no infekcijām, kā arī lubrikants, lai izvairītos no plīsumiem un taisnās zarnas savainošanas. Tā, protams, ir savstarpēja vienošanās – kā viss intīmajā dzīvē. Ja viens kaut ko vēlas, bet otrs nē, tad ir jāmēģina izrunāties un rasts savstarpēja sapratne.

Attiecībās nav jādara viss, ko otrs vēlas – tas ir normāli, ja vienojaties, ka šī fantāzija var palikt arī nepiepildīta, un otram tas ir jārespektē.

 


 

 

Sveiki. Man ir viens mokoš jautājums.

Mēnesi atpakaļ ar puisi vēlējāmies dzimumattiecības, taču tās nenotika, tikai rīvēšanās, bet pie dzimumorgāniem bija mirts. Nākošajā dienā es iedzēru avārijas kontracepciju kur iekšā bija 2. tabletes. Es tās iedzēru uzreiz jo baidījos, ka palikšu stāvoklī. Tad pēc nedēļas mums bija seks, bet plīsa prezervatīvs un tajā pašā vakarā skrējām uz diennakts aptieku, kur iegādājos avārijas kontracepciju iedzēru uzreiz. Problēma ir tāda, ka pēc pēdējās avārijas kontracepcijas lietošanas man pēc 3. dienām sākās smērējumi, bet pēc tam asiņošana, kuras ilga 5.dienas. Mēnešreizes arī nebija tajā mēnesi kurā bija paredzētas un nav sākušās. Izpildīju grūtniecības testu, stāvoklī neesmu, bet kapēc mēnešreizes aizkavējās mēnesi.?

Paldies/nezinite/

 

Atbilde

Sveika!
Tas ir pilnīgi normāli, ja pēc avārijas kontracepcijas lietošanas mēnešreizes aizkavējas vai, tieši pretēji, sākas ātrāk. Tā vienkārši var būt šāda zāļu blakusparādība. Ja uztraucies, vari vienkārši veikt mājas grūtniecības testu – tas ir nopērkams visās aptiekās un lielveikalos.

Nākotnē būtu labi lietot prezervatīvu arī tajā brīdī, kad tikai gatavojaties uzsākt dzimumattiecības, lai šāds stress nebūtu jāpiedzīvo.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Sveicināti!
Es jau 7 dienas ietoju Qlaira tabletes un nevaru saprast, pēc cik dienām var nodarboties ar seksu bez barjermetodes?

Paldies jau iepriekš.

Ar cieņu, Sintija. 🙂

 

Atbilde

Sveika!
Ja lieto tabletes pareizi – tā, kā rakstīts instrukcijā, droši var nodarboties ar seksu bez izsargāšanās no pirmās tablešu lietošanas dienas.
Protams, tabletes tiešām jālieto pareizi, lai tās pasargātu Tevi no grūtniecības.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien,dr.Lasma.

Atradu majas lapu,kur var rakstit Jums jautajumu.Es loti ceru ka varesiet palidzet jo visiem kam rakstu saka ka lai iet pie arsta,bet tas vizites dargas loti ir:/
Kad iepazinos ar puisi,driz jau bus 3 gadi,mes kad sakam mileties mes neizmantojam prezervativus,nelietoju nekadas zales.Bet ar laiku mes sapratam ka vinam neizdalas sperma pilniba.Mes loti velamies mazo,taisijusi esu testu jo bija grutniecibu paradibas,bet ja jau neizdalas sperma,tad jau stavokli nevaru palikt.Mes precamies,un ar vien vairak aizdomajamies par to leitu,jo loti gribam mazinjo.Dazkart mana otra pusite saka ka vajaga man atslabinaties un laut lai vinjs locekli iebaz ta laikam teikt,kur vajaga,bet man sap,varbut varu atlaut divus nelielus grudienus,bet ko lai mes daram?Mes ceram ka jus uzrakstisiet ko tadu kas mums palidzes.Varbut ir kadas zales kas palidzetu lai paliktu stavokli,vai ari pec jusu domam mums nevar but mazo?

Paldies Jums A&J.

 

Atbilde

Sveika!
Diemžēl tā tas ir, ka elektroniski palīdzēt nebūs iespējams – Tev IR jāiet pie ārsta. Tikai klātienes konsultācijā var izrunāties par visiem problēmas aspektiem un jautājumiem. Arī puisim būtu jādodas pie urologa.

Tikt pie ārsta nemaz nav tik dārgi – pie ginekologiem, kuriem ir līgums ar valsti, Tu vari tikt tikai par 3Ls iemaksu – un tam nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Daļu analīzes var paņemt ģimenes ārsts (pēc tam, kad ginekologs būs pateicis, kādas tieši nepieciešamas), tās arī būs bez maksas. Arī ultrasonogrāfijas

izmeklējumi ar ģimenes ārsta nosūtījumu ir bez maksas. Puisis, savukārt, var saņemt nosūtījumu pie urologa no ģimenes ārsta, tad arī vizīte maksās tikai 3Ls.
Es tiešām elektroniski nevaru pateikt, vai jums var būt bērnu vai nē. BET – šobrīd valstij ir programma tieši neauglīgu pāru ārstēšanai – tā arī ir gandrīz pilnībā apmaksāta. Tā ka vienkārši ir jāiet pie ārsta un jānoskaidro, kas par lietu, lai varētu to sākt risināt 🙂 Ar rakstīšanu Internetā tiešām šoreiz risinājumu nebūs iespējams atrast…

Vēlu veiksmi no visas sirds!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Ir tada lieta ka man ir patstaviga sieviete un mes kopa esam ilgaaku laiku kopaa.Probleema ir taada ka miileejoties man vairs nav erakcijas un sekss
beidzas pat tam nesakoties.Ar to mes jau mocamies pedeejos divus gadus aarsts arii tika apmekleets un aarsts teica, ka nav ko raizeties jo esam pilnigi veseli.Esam izmeginajusi viss kaut ko, bet neka nepaliidz.Varbuut Jums buus kads ieteikums?
Paldies jau ieprieks.

 

Atbilde

Sveiks!
Saprotu, ka ir liels izmisums, bet elektroniski šajā situācijā tiešām būs grūti atbildēt – nezinu ne to, ko esat jau izmēģinājuši, ne arī detalizēti par to, kā tas sākās (pēkšņi, pakāpeniski, pēc kādu zāļu lietošanas, utt.). Neesi minējis, kāds tieši ārsts apmeklēts. Ja
urologs ir pateicis, ka medicīniski viss ir kārtībā, tad nākamais solis būtu seksologs vai psihoterapeits.
Novēlu nepadoties un meklēt risinājumus!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 


Sveiki,
abi ar draugu bijām “iekarsuši” un nebija prezervatīva, tomēr, par cik tā bija mūsu abu pirmā reize, vēlējāmies pamēģināt kā tas ir, ieiet iekšā. Pēc diez gan ilgas meklēšanas un mēģināšanas “trāpīt” makstī, tas sanāca, bet ne uz ilgu laiku un, šķiet, arī ne līdz galam (maksimāli sanāca kādi 3 pavisam nelieli grūdieni). Pēc tam, kad draugs locekli izņēma ārā, viņam vajadzēja vairākas minūtes, lai ejakulētu. Jautājums tāds – vai iespējams, kad draugs tika ampierināts ar roku (vēl pirms “savienošanās”) viņš ir nemanāmi ejakulējis, un sperma, kas palikusi uz viņa locekļa, pēc tam tikusi tālāk, kad viņš nedaudz iegāja manī?

Tas notika pirms pāris dienām, un šodien un vakar jūtu vājumu organismā (itkā varētu uznākt ģībonis, un jāpiemin, ka esmu no tiem cilvēkiem, kas salīdzinoši bieži ģībst) – vai tas varētu būt tādēļ, ka esmu stāvoklī?

Mēnešreizēm jābūt tikai pēc kādām 5 dienām, tātad pēc kādām dienām 10 no notikuma brīža. Abi esam ļoti noraizējušies un nobijušies, varbūt vājums radies no stresa par to?

Liels paldies jau iepriekš!

 

Atbilde

Sveika!
Protams, šādā situācijā pilnībā izslēgt grūtniecības iestāšanās iespēju nevar, jo nedaudz spermatozoīdu var izdalīties vēl pirms puisis ir beidzis. Tomēr iespēja ir visai neliela.

Vājums, nespēks, vēdera palielināšanās, slikta dūša, utt. parādās tikai grūtniecības 2. – 3. mēnesī (!), kad mēnešreizes jau kādu brīdi iztrūkst! Tā ka Tevis aprakstītās sajūtas drīzāk ir no satraukuma vai kādas citas saslimšanas (varbūt kāds vīruss, vai vienkārši vitamīnu trūkums pavasarī). Jau 7 dienas pēc dzimumakta vari veikt speciālas asinsanalīzes laboratorijā vai poliklīnikā. Jānosaka HCG hormons, analīzes maksā ap 4-5 Ls un tas ir visātrākais un precīzākais veids, kā noteikt grūtniecības iestāšanos. Ap to laiku, kad jāsākas
mēnešreizēm (ja to vēl nav), vari veikt mājas grūtniecības testu – tas ir nopērkams visās aptiekās un lielveikalos.

Ceru, ka viss būs kārtībā!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 


Labdien.
Rakstu, jo uztrauc viena lieta. 29.martā notika dzimumakts ar puisi. Diemžēl, netika izmantots prezervatīvs, izmantojām pārtraukto dzimumaktu, viņš nebeidza manī. Sākumā to viņam darīju ar roku, tad viņš iegāja manī un tad pēc tam atkal turpināju ar roku, līdz viņam nogāja. Esmu dzirdējusi, ka puisim pirms tam ir kāds šķidrums, kurš arī satur spermu. Puisis teica, ka kontrolē visu, lai neuztraucos. Bet Uztrauc, vai varu palikt stāvoklī.?! Es ļoti ceru, ka nē. Mēnešreizes bija no 13-20.martam. Nelietoju nekādu kontracepciju. Man ir ļoti bail. Ko man iesākt?

 

Atbilde

Sveika!
Diemžēl šādā situācijā tiešām pastāv risks, ka iestājas grūtniecība. Lai arī tas nav tik liels kā tad, ja puisis beidz, tik un tā pilnībā to izslēgt nevar.

Šobrīd ir pieejama avārijas kontracepcija, kuru var lietot 120 stundu laikā pēc neaizsargāta dzimumakta. To sauc EllaOne – tā ir pieejama aptiekās bez ārsta receptes, cena ir apmēram 25 Ls. Diemžēl visās aptiekās tā nav uz vietas, bet noteikti var pasūtīt. Varbūt vēl var paspēt…

Ja nē, ātrākais veids, kā noskaidrot, vai grūtniecība tomēr nav iestājusies, ir veikt speciālas asinsanalīzes (jānosaka HCG) – to var izdarīt poliklīnikās vai laboratorijā, sākot no 7.dienas pēc dzimumakta.

Ceru, ka viss būs kārtībā!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

sveiki……..
man draudzene gribeja ievadit vibratoru mana analaja atvere no sakuma nepiekritu bet beigas piekritu un tagat man sap anala atvere vibrators bija kadus 20cm gars
ko lai dara pie arsta ari negribas iet kauns ir

 

Atbilde

Sveiks!
Diemžēl šādā situācijā būs vien jādodas pie daktera – elektroniski pateikt, kas tieši noticis, nebūs iespējams 🙁

Tā tas ir, ka ar anālo seksu un jebkādu priekšmetu ievadīšanu anālajā atverē jābūt uzmanīgam – gļotāda taisnajā zarnā ir visai plāna un to ir viegli satraumēt…

Tev būtu jāgriežas pie ģimenes ārsta vai ārsta-proktologa – tas ir ārsts, kurš nodarbojas tieši ar jautājumiem, kas saistīti ar taisnās zarnas problēmām.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien.
Mani sauc Jānis, esu 19 gadus jauns.

Man ir tāda problēma, ka man uz dzimumlocekļa galviņas ir tādi kā tumši pleķīši, vienkārši pigmenti, izskatās tā itkā netīrs būtu, bet nav. nav nedz niezes nekā tāda, vienīgais kas ir, tad miera stāvoklī man galviņa ir pavisam atsegta. Pie ārsta kautrējos iet. Savādāk nekādu problēmu nav, tikai nomoka tā krāsa. Kas tas varētu būt?

 

Atbilde

Sveiks Jāni!

Saprotu, ka jūties noraizējies, bet elektroniski šo jautājumu diemžēl nebūs iespējams atbildēt. Vislabākais būtu griezties pie dermatovenerologa – tas ir ārsts, kas nodarbojas tieši ar ādas slimībām. Ļoti iespējams, šie ādas pleķīši ir pilnīgi normāla parādība
un neliecina par kādu slimību, tomēr labāk par to ir aprunāties ar ārstu.

Protams, nevienam nav patīkami doties pie ārsta, bet – tas ir ārsta darbs, strādāt tieši ar šādiem jautājumiem, un ārsts to noteikti nekā īpaši neuztver!

Ceru, ka izdosies saņemties aiziet pie ārsta!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien?
Man ir 42.gadi.Pēdējo gadu man ir bijušas neregulāras mēnešreizes.Bija periodi kad to nebija pusgadu.Tad es ievēroju,ka man reizi mēnesi uzrodas uzsitumi uz elkoņiem un kāju augšstilbiem.Kā izrādījās vēlāk man ir sākusies agrīna menopauze.Tagad es dzeru NOVOFEM,lai atgrieztu ciklu atpakaļ.Pēc pirmās zāļu paciņas manas mēnešreizes atgriezās un arī uzsitumi parādījās.Cik es saprotu,tie laikam ir saistīti ar mēnešreizēm.Gribētos zināt kāpēc rodas šie izsitumi un kā man tikt no tiem vaļā?

Jau iepriekš pateicos!

 

Atbilde

Sveika!
Izsitumi tiešām mēdz būt daudz un dažādi – daļa no tiem ir saistīti ar hormonālām svārstībām, citi – ar pavisam ko citu – gada laika maiņu, sauli, medikamentu lietošanu, utt. Par to, kas ir šie izsitumi, kādēļ tie rodas un kā ar tiem cīnīties, var pateikt tikai ārsts klātienē.
Vislabāk ir doties pie dermatologa – tas ir ārsts, kurš strādā tieši ar ādas saslimšanām un stāvokļiem. Elektroniski tiešām pateikt precīzu diagnozi šajā jautājumā nebūs iespējams.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveicināti!
Vēlējos jautāt, cik riskants ir tā sauktais – pārtrauktais dzimumakts?

Es nelietoju kontracepcijas tabletes un nevēlos tās lietot. Dzimumakta laikā izmantojam prezervatīvu, bet uzsākot dzimumaktu ,mans pusis vienēr to uzsāk bez prezervatīva, un apgalvo,ka viņš sevi kontrolē un jūt,kad viņš tuvojas nobeigumam, protams es arī to jūtu. bet cik liela ir iespējamība pastāv, vai sperma var izdalīties pirms orgasma sasniegšanas un dzimumakta nobeiguma,?

Es sekoju līdzi menstruāciju ciklam, un nedrošības gadījumā, drošības laban ik mēnesi uztaisu grūtniecības testu

Viss ir kārtībā, vienkārši biedē neziņa,cik nedrošas var būt šāda veida seksuālās attiecības? un cik droši ir grūtniecības testi?

Paldies Jums,

Ar cieņu Zanda

 

Atbilde

Sveika!
Diemžēl pārtrauktais dzimumakts patiešām nav droša metode. Un prezervatīva uzvilkšana tad, kad dzimumakts jau ir sācies, būtībā tas pats pārtrauktais dzimumakts vien ir.

Nedaudz spermas var izdalīties vēl pirms puisis ir beidzi un nelielu spermas noplūdi patiešām viņš var arī nesajust. Pārtrauktā dzimumakta drošība ir 50 – 70% – tas nozīmē, ka 30 – 50% sieviešu gadu lietojot šo metodi iestāsies grūtniecība. Jā, ir pāri, kas lieto šo metodi ilgstoši un ir ”piešāvušies”, tomēr – garantijas tiešām nav nekādas.

Grūtniecības testi ir visai precīzi. Īpaši tad, ja veic tos ap laiku, kad jāsākas mēnešreizēm – tad tie parasti jau uzrāda ļoti ticamu rezultātu.

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

 

Sveiki,

esmu sieviete, 19 gadi.. sekss man vēl nav bijis, bet kādu laiku atpakaļ (aptuveni pus gadu) intīmajā vietā, parādījās kāds pleķis un nu tas pārņēmis kaunuma lūpas, matiņi arī lejasdaļā palikuši mazāk, itkā izkrituši un apkārt kaunuma lūpām āda sarkaniga. (tāda arī balta mazliet un kontūra sarkana augšdaļā) Nezinu kur vērsties, kauns kādam arī stāstīt.

Atbilde

Sveika!
Noteikti no šādām lietām nav jākaunās- tā dažreiz gadās, ka parādās ādas izmaiņas ne tikai uz ķermeņa ādas, bet arī intīmajā zonā. Vislabākais būtu griezties pie dermatologa – ādas ārsta. Viņš arī vislabāk pateiks, kas par lietu un kā to risināt!

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

sveiki! man mr kavejas jau 10 dienas. ta ka ar draugu vairs neizsargajamies nezinu ko darit. taisiju gr.testu bet negativs. bet nedelu atpakal bija jutigas krutis,man ir nelielas velkosas sapes muguras lejusdala un ari vedera lejusdala. man ir lielaki vaginalie izdalijumi.domaju taisit testu atkal pec nedelas. nezinu ko darit

Atbilde

Sveika!
Mēnešreizes var kavēties dažādu iemeslu dēļ – stress, neēšana, kāda saslimšana, jā, protams, arī grūtniecība. Ja tests ir negatīvs, tad grūtniecība ar lielāko varbūtību nav iestājusies. Parasti šie testi ir precīzi, bet sirdsmieram vari to atkātot vēlreiz. Ja mēnešreizes nesākas tuvāko nedēļu laikā, būtu jāgriežas pie ginekologa, lai noskaidrotu, kas tieši par lietu. Neuztraucies, parasti tas nav nekas ļoti nopietns 🙂

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Labdien,
Pirms 2 dienām man pirmo reizi bija sekss. Šodien čurājot bija mazliet arī asinis, pavisam minimāli. Tagad nelieli, brūngani smērējumi. Mēnešreizēm jāsākās tikai pēc apmēram pusotras nedēļas. Ko tas nozīmē? Turklāt, lai gan zinu, ka viss bija kārtībā, mazliet uztraucos. Kādus un pēc cik dienām testus var lietot, lai pārbaudītu, vai neesmu palikusi stāvoklī?

Paldies jau iepriekš!

Atbilde

Sveika!
Šādas problēmas var būt vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt jau asins piejaukums urīnam mēdz būt pie urīnceļu infekcijām. Parasti tas nav nekas nopietns, bet tomēr būtu jāgriežas pie ģimenes ārsta vai ginekologa, lai nodotu analīzes un/vai izlemtu, vai nepieciešama kāda
ārstēšana. Asiņošana var būt arī saistībā ar pirmo reizi – parasti pēc tam ir smērējoši izdalījumi vēl dažas dienas. Asiņošana var būt arī dažas pirmās seksa reizes – ja vien tā nav ļoti stipra un/vai ilga, satraukumam nav pamata.

Grūtniecības testus var sākt veikt ap to brīdi, kad gaidāmas mēnešreizes (vai pēc kādām 2 – 3 nedēļām). Tie ir nopērkami aptiekās un lielveikalos, tā arī saucas ”grūtniecības testi”. Cena ir apmēram 2 – 5 Ls.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Man ir 16. gadu un nesen bija pirmais seks. Gribēju zināt vai var palikt stāvoklī, ja tika lietots prezervatīvs un pārtrauktā dzimumakta metode? Paldies.

Atbilde

Sveika!
Prezervatīvi ir visai droša metode, ja tas neplīsa vai nenoslīdēja, iespēja, ka iestājas grūtniecība ir ļoti neliela. Īsti nesapratu par pārtraukto dzimumaktu – vai tas tika lietots papildus prezervatīvam, vai kādā no dzimumaktiem atsevišķi… Ja kopā ar prezervatīvi, tad
visam vajadzētu būt kārtībā. Viens pats pārtrauktais dzimumakts gan nav sevišķi droša metode, jo nedaudz spermas var izdalīties vēl pirms puisis ir beidzis. Sirdsmieram vari nogaidīt vismaz 2- 3 nedēļas pēc dzimumakta un veikt mājas grūtniecības testu.

Ceru, ka viss būs kārtībā!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

sveiki.man tada problema,erakcijas laika man sperma ir ar asinim kopa,un asinis ir diezgan pamatigi.Ko tas varetu nozimet,varbut kads apsaldejums?

 

Atbilde

Sveiks!
Saprotu, ka jūties noraizējies, bet diemžēl elektroniski noteikti nav iespējams pateikt, kas ir par problēmu. Tev obligāti ir jādodas pie urologa. Ja netiec uzreiz pie speciālista, noteikti jāgriežas vismaz pie ģimenes ārsta, lai varētu saprast, kas par lietu un kā to risināt.
Diemžēl vairāk tiešām neko nevarēšu ieteikt…

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Sveiki! Milejos ar virieti un vins teica kad milejoties ir jutama dzmde kapec ta ir? Vai esmu stavokli!?

 

Atbilde

Neesmu gan droša, ka elektroniski varēšu pilnībā atbildēt uz šo jautājumu, bet centīšos. Sajūtas katrā reizē dzimumattiecību laikā var nedaudz atšķirties. Ja vien Tavs vīrietis nav ginekologs, droši vien viņš nevarēs 100% pateikt, ka tas, ko jūt ir dzemde. Iespējams,
pamainījāt pozu un viņš, sajuta, piemēram, dzemdes kakliņu…

Katrā ziņā šādā veidā pateikt, ka ir iestājusies grūtniecība nav iespējams. Ja ir aizdomas, ka Tu varētu būt stāvoklī, ātrākais veids ir veikt mājas grūtniecības testu.

Ja ir kādas nepatīkamas sajūtas dzimumattiecību laikā, vislabākais būtu aiziet pie ginekologa un noskaidrot, kas tieši par lietu. Elektroniski to diemžēl ir grūti izdarīt…

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Sveiki!
Gribēju tikai pārliecināties vai viss ir kārtībā. 5 dienas pēc avārijas kontracepcijas iedzeršanas (kuru iedzēru 6h stundu laikā) parādījās mēnešreizes. kaut gan mēnešreizēm bija jābūt pēc vairāk kā 2 nedēļām. Tas liecina par to, ka viss ir kārtībā un grūtniecība nav iestājusies? Pašlaik atrodos ārpus Latvijas un nav iespējas aiziet pie sava ginekologa. Tādēļ arī jautāju to Jums.

Paldies par atbildi! 🙂

 

Atbilde

Sveika!
Tas ir pilnīgi normāli, ja pēc avārijas kontracepcijas lietošanas mēnešreizes sākas ātrāk vai kavējas – satraukumam nav pamata 🙂 Tas īsti neliecina par to, vai tabletes ir vai nav iedarbojušās – tā vienkārši var būt tablešu blakusparādība. Sirdsmieram vari nogaidīt vismaz 2-3 nedēļas kopš neaizsargātā dzimumakta un veikt mājas grūtniecības testu, lai pārliecinātos, ka viss kārtībā 🙂

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien. Jau vairākus mēnešus risinu savu problēmu ar piena sēni.Regulāri kontaktējos ar svu arstu, esam jau izmēģinājušas visu.Isti nekas nepalīdz.tikai uz īsu mirkli.Kad ir mēnešreizes viss krtība, kā tas sāk beigties tā sēne klāt.Varbūt Jūs varat ieteikt vell kaut kādus variantus kā no viņas tikt vaļā uz ilgu laiku.Esu lietojusi gan svecītes, tabletes un profilakses medikamentus.

Paldies jau iepriekš.

 

Atbilde

Sveika!
Jā, diemžēl sēnīte reizēm var sagādāt patiesi nepatīkamus brīžus 🙁

Ir labi, ka ar ārstu kopā jau risini šo problēmu! Neesmu droša, ka elektroniski, turklāt, nezinot, kādi tieši medikamenti ir lietoti, varēšu ieteikt ko īpaši jaunu. Tomēr ir dažas lietas par kurām vērts padomāt.

Pirmkārt, dažreiz biežas sēnītes liecina par citiem stāvokļiem, pie kuriem raksturīga pazemināta imunitāte – dzelzs deficīta anēmija (tautā saukta par mazasinību), kādas kuņģa-zarnu trakta saslimšanas vai cukura diabēts. Katrā ziņā par to vajadzētu izrunāties ar ārstu un padomāt, vai nav kādas pazīmes, kas liecinātu, ka varētu būt arī šāds
variants.

Neesi minējusi, kā tieši izpaudās ”profilakses medikamenti” – tas var būt dažādi. Var, piemēram, reizi mēnesī lietot speciālos pretsēnīšu medikamentus (neatkarīgi no tā, vai ir vai nav sūdzības), vai uz mēnešreižu beigām jau profilaktiski lietot kādas maksts
svecītes (ārstējošas vai probiotiķu)….

Tomēr vislabāk ir runāt ar ārstu klātienē – jo tad var arī ieteikt konkrētus medikamentus un devas.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien,
vēršos pie Jums ar sekojošu jautājumu – vai grūtniecības laikā drīkst mīlēties bez izsargāšanās – beigt iekšā?

manai draudzenei ir 10. grūtniecības nedēļa un viņa kaut kur esot izlasījusi, ka līdz 13. nedēļai neiesaka mīlēties vispār, bet ja mīlējas, tad nedrīkst beigt iekšā – vai tā ir taisnība?

paldies!

 

Atbilde

Sveiks!
Grūtniecība nav slimība un tās laikā drīkst darīt visu to pašu, ko iepriekš. Protams, saprāta robežās. Arī ar seksu drīkst nodarboties un puisis var arī ”beigt” makstī. Dažreiz ir kādi medicīniski iemesli, kādēļ ārsti iesaka atturēties no dzimumdzīves, bet visos pārējos
gadījumos to droši drīkst darīt.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Sveiki!
Gribēju pajautāt vai pirmā seksuālā pieredze var kaut kā ietekmēt nākamo mēnešreižu sākuma dienu?

Atbilde

Sveika!
Dzimumdzīvei mēnešreizes nebūtu jāietekmē. Ja ir bijis neaizsargāts dzimumakts, būtu jāveic mājas grūtniecības testu, lai pārliecinātos, ka mēnešreizes nekavējas grūtniecības dēļ.
Vispār mēnešreizes var kavēties dažādu iemeslu dēļ – stress, neēšana, kāda saslimšana. Ja mēnešreizes nesākas tuvāko dažu nedēļu laikā, būtu jāgriežas pie ārsta, lai noskaidrotu, kas tieši par lietu.

Veiksmi!
Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Man ir 18 gadu, menesreizem bija jasakas 24.03, bet man ar manu draugu bija seks un pec tam es iedzeru escapelle, Mani nomoka tas, kad man irjasakas menesreizem, ja tiesi taja diena kad tam bija jasakas es iedzeru escapelle. Paldies!

 

Atbilde

Sveika!

Pēc avārijas kontracepcijas lietošanas mēnešreizes var sākties vēlāk vai ātrāk – tas nekas. Diemžēl grūti paredzēt, kad tieši mēnešreizes sāksies. Ja tās nesākas arī nākamajā mēnesī, būtu jāgriežas pie ārsta. Sirdsmieram vari veikt arī mājas grūtniecības testu, lai pārliecinātos, ka viss tiešām kārtībā.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki. 🙂

Man pēc stipru antibiotiku lietošanas parādījās piena sēne. Nav trakā formā(pirms 2 gadiem bija trakāk). Ikdienā ir tikai balti, staipīgi izdalījumi.. bet kad ir dzimumakts ar mīļoto vīrieti, tad kādas 2 dienas pēc mīlēšanās man uz vakarpusi sākas arī nieze,sūrstēšanas tur iekšā.

Piena sēne ir jau gandrīz mēnesi.. es kādu laiku paskaloju ar kumelītēm un sūdzības mazinājās.. bet diemžēl baltie izdalījumi tā pat ikdienā nedaudz bija.
Šodien sazvanījos ar savu ginekoloģi.. viņa pēc simptomiem uzreiz pateica, ka no antibiotikām piena sēne. Ieteica vaginālās svecītes un clotrimazolum smēri.
Bet aizmirsu viņai pajautāt kā ir ar dzimumdzīvi? Mēs šajā laikā mīlējāmies bez prezervatīva. Vīrietim nav nekādu sūdzību, ka būtu piena sēne.. bet varu piebilst, ka mēs mīlējāmies arī orāli un anāli.

Vai manam vīrietim arī būtu kas jādara lietas labā, pat ja nav sūdzību? Varbūt viņš var pasmērēt to clotrimazolum smērīti, bet cik ilgi un cik reizes dienā jāsmērē?
Muļķīgs jautājums, bet vai manā dupsī arī tā piena sēne tiek ievazāta un spējīga izdzīvot? Un kā ir ar muti?

Paldies jau iepriekš.

 

Atbilde

Sveika!

Sākšu ar to, ka piena sēnīte nelielā daudzumā parasti ir makstī, un, tai labvēlīgos apstākļos (mitrums, siltums, antibiotiku lietošana, saldumi…), tā mēdz savairoties. Tā nav īsti seksuāli transmisīva infekcija un parasti vīrieši to nenēsā, tādēļ arī puisim nekāda speciāla ārstēšana nav vajadzīga. Vienīgā lieta, ka dzimumdzīve var aktivizēt sēnītes savairošanos, tādēļ arī pēc seksa tā var pastiprināties. Nelielos daudzumos tā var būt arī mutē un anālajā atverē, bet, ja tā nerada nekādas sūdzības – tā nav jāārstē. Parasti kopumā veseliem cilvēkiem, kuriem nav imūnsistēmas nomākums, sēnīte taisnajā zarnā un mutē nekādas problēmas nerada.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!

Vienā no klīnikām veicu insemināciju – spermas ievadīšanu dzemdes dobumā ar katetras palīdzību. Ginekologs man ieteica pirms ovulācijas iešpricēt Ovitrelle poti, kuru it kā izraisīšot ovulāciju konkrētā dienā – pārplēsīšot dominanto folikulu. Pote bija jāiešpricē konkrētā dienā un laikā. Sakiet, lūdzu, vai ir iespējams, ka šī pote neiedarbojas? Pirmās procedūras laikā (šī inseminācija bija otrā), ļoti iespējams, tā notika – folikuls netika pārplēsts, gluži pretēji – bija izveidojusies cista tajā vietā.

Ar cieņu,

Gunta

 

Atbilde

Sveika Gunta!

Priecājos, ka uzticies tieši man, bet… šie jautājumi ir ļoti, ļoti specifiski, jo katrā gadījumā zāļu lietošana var nedaudz atšķirties un var atšķirties arī rezultāts – tādēļ visus jautājumus par medicīnisko apaugļošanu būtu jājautā ārstam klātienē – tad arī var izrunāt visus aspektus un neskaidrības.

Diemžēl, kā ar visām zālēm, var būt tā, ka Ovitrelle kādreiz nenostrādā, tomēr šī situācija ir jāizrunā ar Tavu ārstējošo ārstu.

No sirds vēlu veiksmi un ceru, ka viss izdosies!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien 🙂

Man ir tāda problēma, kad nodarbojos ar seksu, meitene pa strauju uzgrudās man virsū, un man sāka ļoti sāpēt dzimumorgāns, kad izvilku no viņas viņu, sāka pilēt asinis no peņa. Apmeklējot toleti beigās atkal sāk asiņot. ;(

Ko man darīt? Kur man vērsties? Vai tas pāries?

 

Atbilde

Sveiks!

Diemžēl elektroniski tiešām nebūs iespējams palīdzēt. Tev noteikti jāgriežas pie urologa!

Nevaru apsolīt, ka tas pats pāries, un, pat ja tā notiek, tik un tā būtu jāgriežas pie ārsta, lai noskaidrotu, kas par lietu. Pie ārsta brīvdienās vari tikt slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Ceru, ka viss būs kārtība!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Labdien!
Šodien nedaudz nobijos. Esmu vīrietis 25 gadi.

Urinējot pašās beigās, kad beidzu čurāt, tad iztekcēja balts ārā, pašās beigās, tā kā balts urīns, viņš poda izskatījās kā puto un tad podā izgaist. Uz locekļa palika balti pleķīši pēc urinācijas, bet paņemot pirkstos, tas nesmird un izšķīda. Vai tā ir kāda sēnīte, infekcija? Vai sperma, kas ukzrajusies? Nav it ka lipiga ka sperma, vai kas tads. Neesmu masturbējis apmēram nedēļu, sekss nav bijis vairāk kā gadu. Kas tas varētu būt? Ko darīt?

Paldies jau iepriekš.

Dažreiz tā ir bijis iepriekš, bet tikai reti, un parasti nenovēroju. parasti, kad urīnpuslis ir pilns var ko tadu novērot, kad urine.

Sandis

 

Atbilde

Sveiks!
Saprotu, ka jūties noraizējies, bet pilnībā palīdzēt elektroniski nebūs iespējams.
Tev vispirms būtu jāveic vismaz urīna analīze – vari to izdarīt pie ģimenes ārsta vai laboratorijā. Tad ar rezultātiem jāgriežas pie tā paša ģimenes ārsta vai urologa.
Iemesli šādām sūdzībām var būt dažādi, un tikai speciālists klātienē, ar Tevi izrunājoties un izmeklējot, var pateikt, kādi izmeklējumi jāveic un kāda varētu būt ārstēšana (ja tā vispār nepieciešama).
Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien. 🙂 mums ar draugu sekss ir bijis gan ar prezervativu gan bez. Reizes kad bez viss ir bijis kartiba. Vins laicigi ir iznemis ara un nekad nav beidzis mani. Somenes man menesreizem bija jabut jau 5.marta,bet vinas nav. Pagaiso meness man bija loti lieli satraukumi un es loti pardzivoju. Vai var but ta ka menesreizes var aizkaveties del ta ka esmu pardzivojusi/satraukusies? Ar veselibu man ari viss ir kartiba. Nekadas grutniecibas pazimes.

Paldies par atbildi. 🙂

 

Atbilde

Sveika!
Uztraukumi tiešām var ietekmēt mēnešreižu sākšanos. Tomēr, tā kā Tev ir bijušas dzimumattiecības, būtu jāveic mājas grūtniecības tests, lai pārliecinātos, ka tā tiešām nav grūtniecība. Testus var iegādāties aptiekās un lielveikalos, cena ir 2-4Ls. Pie ārsta būtu jāgriežas, ja mēnešreizes nesākas tuvāko 2 nedēļu laikā.

Nākotnē vērts padomāt par kādu drošāku izsargāšanās metodi, ja reiz prezervatīvus īpaši negribas lietot. Diemžēl nedaudz spermatozoīdu var izdalīties vēl pirms puisis ir beidzis, tādēļ arī pārtrauktais dzimumakts ir nedroša metode…

Ceru, ka viss būs kārtībā!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki, pašlaik nav iespējais aiziet pie ginekologa tapēc pajautāšu šeit.

Pašlaik ar draugu dzīvojam patālu un satikāmies pēc tā varētu teikt ilga laika, šajā satikšanās laikā mums sanāca pamīlēties vairāk kā iepriekš pēc nedēļas sāku just sāpes tajā momentā kad viņš iegāja maanī un process bija jāpārtrauc. Jautājums ir vai var būt tā , ka ir pārāk daudz seksa? Un kādas ir sekas? Vai tas varētu būt iemesls tam,ka tagad man kavējas mēnešreizies , bet it minimāli brūnīgi un sarkanīgi izdalījumi, jo lietoju izsargāšanās tabletes tad pieņemu, ka stāvoklī nevaru būt, jo nav arī nekādu pazīmju…. paldies

 

Atbilde

Sveika!

Saprotu, ka ir satraukums, bet elektroniski atbildēt gan nebūs iespējams – būtu jāaiziet pie daktera noskaidrot, kas par lietu.

Sāpes mīlēšanās laikā var būt dažādu iemeslu dēļ – citreiz tik tiešām seksa ir bijis drusku par daudz un ir nelieli gļotādas nobrāzumi, kas sāp. Citreiz tā ir kāda infekcija (ne obligāti seksuāli transmisīva!) – tādēļ arī jāiet pie daktera. Arī mēnešreizes var nebūt dažādu iemeslu dēļ. Ja tabletes esi lietojusi precīzi un nevienu neesi izlaidusi, tad, visticamāk, grūtniecība nav iestājusies. Tablešu lietošanas laikā mēnešreizes gan var būt ļoti vājas vai kādu mēnesi pat nebūt. Bet, ja uztraucies, vari veikt mājas grūtniecības testu.

Līdz brīdim, kamēr noskaidrojas, kas tieši par lietu, būtu jāatturas no dzimumdzīves vai jālieto prezervatīvs.

Ceru, ka viss nokārtosies!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

Sveiki! Man ir radies viens neskaidrs jautājums. Kad man ar draugu ir dzimumattiecības un tad, kad viņš manī beidz, tad viss iztek ārā. Kāpēc tā notiek. ? Varbūt kārtībā nav kaut kas ar mani vai ar viņu .?

 

Atbilde

Sveika!

Tas ir pilnīgi normāli, ka daļa spermas iztek ārā no maksts – tas neliecina ne par ko sliktu vai nepareizu. Grūtniecība var iestāties tik un tā!

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

Labdien!
Es ar draugu nodarbojāmies ar sexu un plīsa prezervatīvs. Nākamajā rītā iedzēru avārijas kontracepcijas tableti. Pēc pāris dienām sākās stipras sāpes vagīnas rajonā un ir bieža vēlme pēc urinācijas, kuras laikā arī ir asas sāpes. mēnešreizes arī sākās krietni par ātru. vai zāles to varēja izraisīt? cik ilgi varētu ievilkties šīs pēc zāļu komplikācijas un, kā es varētu viņas novērst? Vai ir kādas dabīgas metodes vai bezrecepšu zāles?

 

Atbilde

Sveika!

Saprotu, ka jūties noraizējusies un centīšos Tev atbildēt.

Sāpes un bieža urinācija gan nebūs saistīta ar avārijas kontracepcijas lietošanu. Tas vairāk izklausās pēc urīnceļu infekcijas – Tev būtu jānodod urīna analīzes un jāsazinās ar ģimenes ārstu vai ginekologu. Tas parasti nav nekas ļoti nopietns, bet var radīt tiešām nepatīkamas sajūtas.

Mēnešreizes pēc avārijas kontracepcijas lietošanas var sākties ātrāk vai vēlāk – par to nav jāsatraucas, parasti tās jau nākamajā mēnesī atkal ir normālas.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

Labdien!!!
Man ir tāds jautājums ,kas saistīts ar spirāli…Man ir gadījies šobrīd tā, ka man ir mēnešreizes, varbūt tas ir iemesls tam? Es nezinu,bišku apjukusi…..Es sajūtu ļoti labi spirāes ūsiņas, var teikt, ka es tās pat varu izvilkt bišku ārā (apmēram 2mm)Man liekas, ka viņas ir tā kā par garu palikušas….Ko darīt?Vai man tiešām jāsatraucās???/Vai spirāle ir izgājusi no vietas????Kāpēc ūsiņas ir tik garas palikušas????Vai ir iespēja, ka pēc ‘mēn…viss atgriezīsies savā vietā???
Liels paldies par atbildi..

Ar cieņu!

 

Atbilde

Sveika!

Spirāles ūsiņas tiešām var sataustīt, un tādā veidā pārliecināties, ka spirāle joprojām atrodas Tevī, tomēr raustīt gan tās nevajadzētu, jo tā spirāle var izslīdēt. Mēnešreižu laikā dzemdes kakliņš ir pavērts, un šādā situācijā ir vēl vieglāk spirāli izvilkt no pareizās pozīcijas. Tādēļ, ja arī pēc mēnešreižu beigām ūsiņas ir garas, noteikti būtu jāgriežas pie ginekologa, lai ārsts pārliecinātos, ka spirāle ir savā vietā.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki, pašlaik nav iespējais aiziet pie ginekologa tapēc pajautāšu šeit.

Pašlaik ar draugu dzīvojam patālu un satikāmies pēc tā varētu teikt ilga laika, šajā satikšanās laikā mums sanāca pamīlēties vairāk kā iepriekš pēc nedēļas sāku just sāpes tajā momentā kad viņš iegāja maanī un process bija jāpārtrauc. Jautājums ir vai var būt tā , ka ir pārāk daudz seksa? Un kādas ir sekas? Vai tas varētu būt iemesls tam,ka tagad man kavējas mēnešreizies , bet it minimāli brūnīgi un sarkanīgi izdalījumi, jo lietoju izsargāšanās tabletes tad pieņemu, ka stāvoklī nevaru būt, jo nav arī nekādu pazīmju…. paldies

 

Atbilde

Sveika!

Saprotu, ka ir satraukums, bet elektroniski atbildēt gan nebūs iespējams – būtu jāaiziet pie daktera noskaidrot, kas par lietu.

Sāpes mīlēšanās laikā var būt dažādu iemeslu dēļ – citreiz tik tiešām seksa ir bijis drusku par daudz un ir nelieli gļotādas nobrāzumi, kas sāp. Citreiz tā ir kāda infekcija (ne obligāti seksuāli transmisīva!) – tādēļ arī jāiet pie daktera. Arī mēnešreizes var nebūt dažādu iemeslu dēļ. Ja tabletes esi lietojusi precīzi un nevienu neesi izlaidusi, tad, visticamāk, grūtniecība nav iestājusies. Tablešu lietošanas laikā mēnešreizes gan var būt ļoti vājas vai kādu mēnesi pat nebūt. Bet, ja uztraucies, vari veikt mājas grūtniecības testu.

Līdz brīdim, kamēr noskaidrojas, kas tieši par lietu, būtu jāatturas no dzimumdzīves vai jālieto prezervatīvs.

Ceru, ka viss nokārtosies!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Mēs ar vīru ļoti gribam otru bērnu puiku,un mēs pārgulējām pēdējā mēnešreižu dienā jau pēc tā brīža pagāja 14 dienas,es varu pārbaudīt vai esmu stāvoklī testu(jo gadīt nevaru),tas jau pārādīs?un gribu uzzināt vai kad gaidi meiteni vai puiku krūts gali maina krāsu?

 

Atbilde

Sveika!

Grūtniecības testu tiešām var veikt jau sākot ar apmēram 14 dienu pēc dzimumakta. Visprecīzāk gan būtu veikt speciālās asinsanalīzes – tās var veikt poliklīnikās vai Gulbja laboratorijā – ir jālūdz, lai nosaka grūtniecības hormonu HCG.

Nesatraucies, ja ar pirmo reizi grūtniecība neiestājas. Arī pāriem, kuriem ar veselību viss ir kārtībā, var paiet pa gads, kamēr iestājas grūtniecība.

Ir dažādi mīti par pazīmēm, kas it kā norāda, vai būs puika vai meitene, diemžēl vienīgās precīzās metodes ir ultrasonogrāfija vai ģenētiskā izmeklēšana. Ultrasonogrāfijā parasti dzimumu droši var sākt redzēt no 16-20 nedēļas – un arī tad ne vienmēr.

Krūts gali grūtniecības laikā var mainīt krāsu neatkarīgi no bērniņa dzimuma.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

sveiki..
esmu vīrietis

man ir viena problema,man loti patik masturbet jeb onanēt man ir labak masturbet neka ar seksu nodarboties tas ir labi vai slikti

 

Atbilde

Sveiks!

Diemžēl neko daudz par sevi neesi minējis – ne savu vecumu, ne attiecību statusu, tādēļ būs grūti precīzi atbildēt; tomēr mēģināšu vismaz ieskicēt situāciju un iespējamos risinājumus.

Pašapmierināšanās ir pilnīgi normāla lieta – tas ir veids kā iepazīt ķermeni, mazināt spriedzi un gūt baudu. Un, droši vien esi iemācījies arī apmierināt sevi tieši tā, kā Tev patīk vislabāk, tādēļ arī pašapmierinoties sajūtas tīri fiziskā ziņā var būt pat spēcīgākas. Tomēr – tas viss ir atkarīgs arī no attiecībām ar partneri – jaunās attiecībās (vai tad, ja Tev ir tikai gadījuma rakstura attiecības), sākumā bieži vien sekss nav sajūtu ziņā tik intensīvs.

Citreiz pašapmierināties patīk labāk, jo veidojot attiecības ir satraukums par to, vai viss izdosies, vai neizgāzīsies utt. Tādā gadījumā būtu svarīgi izrunāties ar psihologu vai kādu citu, kam uzticies, lai stiprinātu savu pašapziņu.

Ja Tev ir pastāvīgs partneris, būtu svarīgi izrunāties arī ar viņu – kā varat uzlabot savu seksuālo dzīvi.

Diemžēl elektroniski vairāk nekādus specifiskus risinājumus neizdosies ieteikt, tomēr ceru, ka kaut kas no tā noderēs.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Man ir 19 gadi, nesen apmekleju ginekologu, arste pateica ka man ir apsartis dzemdes kaklins, panema materialu uz analizem. Taja diena man nedaudz bija asinaini izdalijumi, bet ginekologe pateica tapec ka panema materialu analizem. Vai tas ir normali? Biju tik satraukusies ka pat napajautaju cik nopietns ir dzemdes kakla apsartums? Tagad ar satraukumu gaidu analizu rezultatus. Bet sudzibu man nav, jutos labi, nekas nesap, ja tikai liekas ka citreiz nak daudz izdalijumu, bet tas katrai sievietei ir individuali. Ari menesreizes ir cikliskas, bez sapem, tikai ar nelielu diskomforu pirmajas dienas.

Paldies par atbildi jau ieprieks!

 

Atbilde

Sveika!

Izklausās, ka uztraukumam tiešām nav pamata. Tas ir normāli, ja ņemot analīzes no dzemdes kakliņa ir nedaudz smērējoši izdalījumi. Arī dzemdes kakliņa apsārtums parasti ne par ko nopietnu neliecina. Katrā ziņā, ja būs kādas problēmas, to uzrādīs analīzes.

Līdz tam brīdim vienkārši jācenšas nomierināties un padomāt par ko patīkamu 🙂

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!!
Esmu maza sasutuma un nezinu ko isti dari…varbut Jus varetu man izpalidzet ar kadu padomu…
Saksu ar to ka septembra beigas uzzinaju, ka esmu stavokli, bet izradijas, ka ta ir arpusdzemdes grutnieciba….

Tai momenta dzivoju Irija….arsti oktobra vidu veica abortu ar sprices palidzibu-isti nezinu ka tas pareizi saucas….pec vairakam vizitem konstateja, ka hormonu limenis ir krities, ta tad grutnieciba ir partraukta…piekodinaja, ka nekada gadijuma apmeram pus gadu nevar palikt stavokli, ka tas var ietekmeties uz berninu.

Diemzel uz doto bridi es esmu stavokli un arsti ir noteikusi- 2 menesi….Dotaja momenta es dzivoji Kanada….seit apmeklejam arstus…veica ultrasonografiju…visa visuma viss esot labi…mes ar viru interesejamies par iepriekseja aborta ietekmi uz bernu, bet sie tik atbild , ka tas lab,i ka es esmu stavokli ,bet par sprices ietekmi uz bernu neko nespej pateikt…pat aborta klinikam, kas veic sadas proceduras nau viedokla….
Mes loti velamies berninu, bet nevelamies risket ar vina veselibu un nakotni….varbut, Ludzu, Jus varetu izteikt kadu viedokli par so situaciju…vai pastav kada ceriba ka vins piedzims bez kadam ipasam problemam, traumam , vai slimibam…
Ir dakteri ,kuri uzskata, ka ietekme var but tikai uz bernina iznesasanu…es esmu gatava uz to parakstities…ja dievs lemis, ka spontanais aborts tad nu lai ta butu….
gaidisu ar nepacietibu jebkadu atbildi!!

Paldies! Liga

 

Atbilde

Sveika!

Diemžēl ir grūti komentēt, jo nav skaidrs, kas tieši šī ir par injekciju un kādā devā. Ļoti iespējams, tas ir bijis metotreksāts – medikaments, ko lieto šādos gadījumos. Un, jā, šādās situācijās tiek rekomendēts nogaidīt ar nākamo grūtniecību. Tomēr, viss, protams, jāskatās pēc situācijas un jāizrunājas ar ārstiem – viņi tomēr ir uz vietas un labāk zina par Tavu situāciju un visiem izmeklējumu rezultātiem. Ja nejūties droši, vari pamēģināt izrunāties ar vēl kādu ārstu. Elektroniski šādās situācijās pieņemt lēmumu noteikti nevar.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Man pašlaik ir 22 gadi. Pirms dažām dienām pirmo reizi bija seks un tagad esmu nedaudz uztraukusies. Izsargājāmies, nekādas ķibeles nenotika, viss tiešām bija tā, kā tam jābūt, bet viss notika mēnešreižu pēdējās dienās, kad ir neliela smērēšanās, un smērēšanās ir arī tagad, kad ir pagājušas jau 4 dienas un nekam tādam vairs, manuprāt, nevajadzētu būt. Kad man jāsāk par to uztraukties un jādodas pie ginekologa?
Paldies!

 

Atbilde

Sveika!

Apsveicu ar skaisto soli 🙂 Protams, arī satraukums šajās situācijās ir pilnīgi normāla lieta!

Ļoti iespējams, ka smērēšanās ir no ievainotās jaunavības plēvītes. Ja tomēr sūdzības nemazinās vai rodas vēl kādas problēmas, labāk jau aiziet pie daktera aprunāties.

Nelielas sāpes un asiņošana var būt vairākas pirmās reizes – tas arī ir pilnīgi normāli.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki esmu grūtniecības 26tajā nedēļā un man urīna uzsējuma uzradījās Koagulazes negatŝvie stafilokoki – 3*103 cfu/ml vai šī baktēri jaārstē ar steigu vai labāk nogaidīt līdz kadāi 30tajai nedēļāi?

 

Atbilde

Sveika!

Šis jautājums noteikti jāapspriež ar savu ārstu. Urīnceļu infekcijas grūtniecības laikā ir nopietna lieta un to ārstēšanu noteikti nevajadzētu atlikt. Ir medikamenti, kuri ir pierādīti kā absolūti droši grūtniecības laikā. Un tie noteikti nekaitēs, atšķirībā no urīnceļu infekcijas, kas var radīt risku mazuļa normālai attīstībai.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien!
Biju aizgājusi pie ginekologa, jo man bija aizkavējušās mēnešreizes, kuru vietā bija tumši brūni smērējumi. Ginekoloģe paņēm uztriepes no manis un lika uztaisīt grūtniecības testu. Nākošā vizīte pie viņas bija pēc 9 dienām. Šajā laikā man bija periodiska smērēšanās un pāris dienas pat ar mazliet asinīm. Ginekoloģe teica ka analīžu rezultāti ir labi un mani uztaisītie divi grūtniecības testi ir negatīvi. Viņa skaidroja ar to, ka man ir stress (sesijas dēļ) un izrakstīja man kontracepcijas tabletes “Chloe”, lai normalizētu ciklu. Viņas ir jāsāk dzert pirmajā menstruālās asiņošanas dienā. Tagad kopš pēdējo reizi biju pie ginekoloģes un bija smērēšanās/mēnešreizes ir pagājušas 2,5nedēļas un man šodien ir atkal ir smērēšanās. Vai tās var uzskatīt par mēnešreizēm un es varu sākt dzert šīs tabletes?Vai labāk atkal doties pie ginekoloģes?

 

Atbilde

Sveika!

Diemžēl šajā situācijā elektroniski ieteikt vislabāko variantu nebūs iespējams. Tev būtu jāgriežas pie sava ginekologa un tad kopā jāvienojas, kāda būtu labākā rīcība.

Principā tabletes var sākt lietot jebkurā cikla dienā, tikai tad pirmās 7 dienas noteikti jālieto papildus prezervatīvs. Tomēr labāk ir atrādīties ārstam tieši asiņošanas dēļ.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveki, varbūt šis skanēs smieklīgi, bet man ir vairākas problēmas kuras liek smagi satraukties.Es dzīvoju jau Anglijā pusgadu esmu 14 gadus veca pēc divām nedēļam man būs jāiet pie ginekaloga, bet es nevaksēju savu bikini zonu un tas ir obligāti jādara kad iešu pie ginekaloga?Valoda man arī diezgan sliktai lai gan dzīvoju jav sheit pusgadu….Mani nomac tas ka man ir ljoti lielas kaunuma lupas man vel nav bijis sekss un man ir tikai 14 bet man vinjas ir apmeram 3cm un tas diezgan trauce un izskatas nesmuki vai anglija ginekalogs neparbisies ka man 14 un ir jau tadas drausmigas…+ ka jav mineju nav bijis sekss..vai tas ir normali?vai iespejama kada plastiska kirurgija? tiesam palidziet,sos, satrauktaa esmu, ieprieks liels paldies jau!

 

Atbilde

Sveika!

Pirmā vizīte pie ginekologa tiešām var būt uztraucošs pasākums! Bet neraizējies – ārsts šo darbiņu ir izvēlējies un, tici, nekas daudz ārstu nevar pārsteigt! 🙂

Tavs kaunuma apmatojums ir tikai Tavs, un tikai Tu pati vari izlemt, ko ar to vēlies vai nevēlies darīt. Apmatojums nav nekādā veidā speciāli ”jāsagatavo” dodoties pie ārsta. Par valodu – varbūt drošības pēc vari paņemt līdzi kādu draudzeni/mammu, kas labāk zina valodu? Parasti jau ārsti ir iemācījušies sazināties ar cilvēkiem arī tad, ja valodu tik perfekti nepārzina. Atceries – tas ir ārsta pienākums pēc iespējas labāk noskaidrot, kādi Tev ir jautājumi, tādēļ viņam noteikti ir Tev jāpalīdz.

Par kaunuma lūpām. Tāpat kā acis un ausis mums katram ir savādākas, tā arī dzimumorgāni katram izskatās nedaudz citādi. Vislabāk pateikt, vai viss ir kārtībā, varēs tieši ārsts Tevi apskatot un ar Tevi aprunājoties. Ginekologs noteikti no tā nepārbīsies! Nekautrējies pavaicāt, vai viņam šķiet, ka viss ir normāli.

Vēlu veiksmi un ceru, ka viss būs kārtībā! 🙂

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki…man jau ir otra problema divas dienas taka ne neiz bet nedaudz sap..bikini zona viena puse kaunuma lupam ne gluzi maksti bet ap maksti.. ieshu pie ginekaloga bet uztraucos vai tas varetu but kas nopietns?un vai man steidzami jaiet pie ginekaloga?? neesmu ne vaksejusies ne ko

 

Atbilde

Sveika!

Elektroniski diemžēl tiešām grūti pateikt, kas tieši par vainu. Labākais tiešām ir aiziet pie ārsta. Neuztraucies – nekā īpaši ejot pie ārsta nav jāgatavojas! Tieši otrādi – ārstam ir svarīgi, lai viņš redzētu ”reālo” nevis uzskaistināto ainu.

Noteikti nenodarbojies ar pašārstēšanos – tā vari sev tikai kaitēt.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Sveiki.
Esmu 22 gadus veca un mani jau labu laiku nomāc sāpīga problēma. Pagājušā gada pavasarī apsaldējos, dabūju cistītu. Sāpes bija nežēlīgas, biju gan slimnīcā, gan pie ārstiem, gan ginekoloģes. Zāles izrakstīja utt, ilgi mocījos. Tagad, ar cistītu ikdienā tieku galā dzerot daudz šķidrumu. BET, kopš saslimu ar cistītu, sākās problēmas intīmajā dzīvē. iepriekš sekss bija burvīgs, tagad, es ar bailēm gaidu nākamo reizi – vai man atkal sāpēs. Ir tā, ka esmu pietiekami mikla (ja ne sākumā, tad procesa laikā palieku), slīdamība ir laba, bet ir sajūta, ka mani iekšā baksta. Liekas, ka puiša loceklis ir tik garš, ka baksta man visu, kas atrodas vēdera lejasdaļā. Šo arī teicu ginekoloģei, viņa tik, ka viss ir kārtībā, nekas man tur nekaiš. Bet citreiz, sekss ir ļoti labs, nekādu sāpju utt. Bet pēdējās dienās man ir bail vispār ko uzsākt.
Internetā lasīju, ka sāpes vēdera lejasdaļā var būt, ja ir bijis cistīts, veidojas saaugumi un kas tāds.

Esmu nesaprašanā. Ja jau ginekoloģe neko neteica, tad kāpēc man sāp? Ar ko tas ir saistīts?
Gaidīšu atbildi! Paldies.

 

Atbilde

Sveika!

Ir tiešām daudz un dažādi apstākļi, kas var ietekmēt sāpes dzimumattiecību laikā. Ja ginekoloģiski viss ir kārtībā ( ir veikta arī ultrasonogrāfija un izslēgti iekaisuma procesi un seksuāli transmisīvas infekcijas), tad ir vērts apmeklēt vēl kādu speciālistu. Ja bieži atkārtojas urīnceļu infekcijas, varbūt vērts aiziet pie urologa? Urologs nenodarbojas tikai ar vīriešu problēmām, bet arī ar urīnceļu problēmām kā tādām. Noteikti vērts pievērst uzmanību, vai nav kādas problēmas ar vēdera izeju, zarnu traktu – tas arī var ietekmēt situāciju.

Diemžēl dažreiz gadās, ka īsto iemeslu atrast neizdodas…

Ceru, ka viss nokārtosies!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Labdien!

Man šobrīd ir 27 gadi, kopš pirmajām dzemdībām ir pagājuši 2 gadi. Kopš 2012. gada jūlija man citoloģiskās analīzes trīs reizes ir uzrādījušas II pakāpes iekaisumu (cervicītu). Iepriekš analīzes vienmēr bija labas, vienīgi vairākas reizes tika konstatēta piena sēnīte.

Šobrīd divas reizes esmu saņēmusi terapiju (vispirms Polygynax, tad – Jodoxid svecītes), bet arī pēc šo preparātu lietošanas analīzes turpina uzrādīt iekaisumu. Pašlaik plānoju otro grūtniecību, tāpēc daktere teica, ka šobrīd cervicītu vairs neturpinām ārstēt, jo terapija ir saņemta, infekcijas (hlamīdijas un ureoplazma) nav konstatētas, turklāt šāds iekaisums iespējams arī no slotiņas, ar kuru ņem analīzes. Vai arī Jūs piekrītat, ka II pakāpes iekaisums grūtniecību neietekmē, un tas kādā brīdī, gaidot bērniņu tomēr nebūs jāārstē? Un vēl, vai iespējams, ka iekaisumu var izraisīt ilga (vairāk par 20 min) sēdēšana aromatizētā vannā, peldi apvienojot ar priekšspēli vai arī dzimumaktu?

Paldies!


Atbilde

Sveika!

Prieks, ka Tavs ginekologs ir tik rūpīgi piegājis Tavam veselības stāvoklim!

Tā diemžēl mēdz gadīties, ka iekaisums mēdz uzrādīties ilgstoši. Tas ir labi, ka esi saņēmusi ārstēšanu pret visām ”nopietnajām” infekcijām. Vislabāk par Tavu veselības stāvokli var izteikties Tavs ārsts – ja viņš ir pārliecināts, ka grūtniecību šobrīd plānot ir droši, man nav nekāda iemesla to apšaubīt. Protams, kad iestājas grūtniecība, vēlreiz tiek ņemtas analīzes un arī vizuāli ārsts seko līdzi dzemdes kakla stāvoklim. Ir iespējams veikt arī papildus analīzes – piemēram, kolposkopiju (tas ir izmeklējums, kura laikā lielā palielinājumā skatās dzemdes kaklu un, ja redz ko aizdomīgu, var paņemt arī biopsiju (audu paraugu)). Tomēr to vislabāk izrunāt ar ārstu – vai tas nepieciešams.

Iekaisumu var ierosināt dažādi faktori – arī kairinoša vide. Tomēr to skaidri nekad nevar pateikt.

Veiksmi gaidot ģimenes pieaugumu!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Vairāk par šo tēmu: