Igaunijas valdības darba grupas atskaite par kodolenerģiju Igaunijā

Dr. Agris Auce

Elektrība nepieciešama jebkurā mūsdienu dzīves nozarē, tā ir būtiski svarīga mūsu veselības un dzīvības uzturēšanai. Droša, nepārtraukta un stabila pieeja pie enerģijas ir nepieciešama lai nodrošinātu veselības aprūpes sistēmas darbību. Savukārt stabila elektrības piegāde par saprātīgu un konkurētspējīgu cenu ir visas nācijas nākotnes labklājības un tautsaimniecības pamats. Savukārt elektrības pieejamības apgrūtinājumi vai tās liela cena nozīmēs Latvijas tautsaimniecības nopietnus apgrūtinājumus un Kariņa iesākto, bet Evikas turpināto Latvijas atpalicības un nācijas sabrukšanas procesa drošu un paredzamu turpinājumu ar arvien tālāku atpalicību un iedzīvotāju skaita turpmāku samazināšanos.

Mēs šobrīd Latvijā redzam pilnīgu nopietnu diskusiju iztrūkumu gan no Evikas Siliņas administrācijas puses gan no par energoapgādi atbildīgās ministrijas – Klimata un Enerģijas ministrijas puses. Apstākļos, kad VISAS Latvijai tuvākās zemes un VISAS Ziemeļvalstis ir uzsākušas atomelektrostaciju būves procesus, izlikties, ka enerģijas un elektrības apgādes jautājumus varēsim risināt bez nopietnas kodolenerģijas izmantošanas ir vienkārši muļķīgi un mūsu zemei postoši. (bet tas jau nešķiet svarīgi mūsu premjerei, kura ar Prezidentu apspriež Mārča Judža laulības problēmu, bet nevis nākotnes energoapgādi vai vērspapīru tirgus faktiski bezcerīgo atpalicību Latvijā Andreja Leiboviča nelikumīgo un ļoti iespējams, noziedzīgo, darbību ar AS Olainfarm rezultātā).

Igaunijā ar parlamenta lēmumu izveidotā valdības darba grupa ir sagatavojusi ziņojumu par kodolenerģijas izmantošanu Igaunijā, kas paredz vienas vai vairāku mazo modulāro reaktoru (SMR) būvi Igaunijā. Latvijas tā saucamie mediji un “sabiedriskie” mediji turpina izlikties, ka nekas nenotiek. Tāpēc publicējam vesels.lv tulkoto Igaunijas valdības darba grupas atskaiti par kodolenerģiju Igaunijā. Interesenti var paši iepazīties ar ziņojumu Igauņu valodā Igaunijas valdības www lapā.

Ziņojums lejupielādei PDF formātā: http://vesels.lv/wp-content/uploads/2024/01/Kodolenergijas-darba-grupas-zinojums.pdf
(Tulkojuma autortiesības – Biedrība Progresīvo Tehnoloģiju Institūts)

Vairāk par šo tēmu: