šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Kā tikt galā ar rēķiniem par veselības aprūpi?

Igors Pļava

Ne vienam vien cilvēkam ir gadījies tā, ka uzrodas pēkšņas veselības problēmas, kas saistās ar papildus izdevumiem. Protams, šādiem gadījumiem ir jāgatavojas laikus, veidojot uzkrājumus neparedzētām situācijām (vairāk par uzkrājumu nepieciešamību lasiet portālā www.kredits247.lv), tomēr realitātē šādi uzkrājumi ir izveidoti vien retajam. Tad nu, saņemot rēķinu par sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem, cilvēki nezina, ko iesākt un kam ķerties klāt. Ja arī jūs esat nonācis šādā situācijā, sekojiet šim rīcības plānam.

Pārliecinieties, vai jums tiešām par visu jāmaksā

Ja rēķins par par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem jums šķiet tiešām nesamērīgi liels, vispirms vajadzētu pārbaudīt, vai tajā nav ieviesusies kāda kļūda un vai jums visas šīs izmaksas patiešām ir pienākums segt. Vispirms izpētiet, par ko tieši jums ir jāmaksā un cik daudz. Iespējams, ka rēķinā ir ieviesusies kāda kļūda, piemēram, ierēķināta samaksa par kādu pakalpojumu, ko nemaz neesat saņēmis. Vēl ļoti noderīgi ir zināt, par ko vispār ārstniecības iestāde var pieprasīt samaksu. Ja veselības problēmas bijušas nopietnas un akūtas, visticamāk ārstēšana segta no valsts budžeta un jums pašam jāveic tikai pacienta līdzmaksājums. Ministru Kabineta noteikumos ir atrunāts, kādā kārtībā šādu maksājumu lielums tiek aprēķināts un kādām iedzīvotāju grupām tas nav jāsedz. Pirms steidzaties maksāt savus rēķinus, izpētiet savas tiesības.

N

Piesakieties pakāpeniskai rēķina atmaksai

Daudzi ir gatavi ņemt ātros kredītus, lai atmaksātus savus rēķinus par medicīnas pakalpojumiem, taču tas nemaz nav nepieciešams, jo atmaksa nav jāveic tūlīt pēc izrakstīšanās no slimnīcas vai pēc veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas. Standarta gadījumā tas ir jāizdara 15 dienu laikā pēc veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas. Protams, ne visi var sadabūt naudu šajās 15 dienās, tāpēc iespējams veikt atmaksu arī citā laikā, ja par to ir panākta rakstiska vienošanās ar ārstniecības iestādi. Tātad, ja jums nav naudas, lai segtu šos rēķinus, ārstniecības iestādei jānāk pretī un jāpiedāvā abpusēji pieņemami atmaksas nosacījumi. Jums nav uzreiz jāuzņemas kredītsaistības, lai atmaksātu slimnīcas rēķinus.

Izveidojiet atmaksas plānu

Kad jums ir skaidrs viss par termiņiem, kādos atmaksa jāveic un ir zināma precīza atmaksas summa, ir jāsāk domāt par to, kā tad reāli šo atmaksu veiksiet. Ja līdz šim jūs esat dzīvojis no algas līdz algai, tad būs jāsaplāno savs turpmākais budžets tā, lai pietiktu naudas šo rēķinu apmaksai. Piefiksējiet visus savus ienākumus un izdevumus pa noteiktām kategorijām un pēc tam, skatieties, kurās no kategorijām ir iespējams tēriņus samazināt. Centieties ietaupīt pēc iespējas vairāk, lai būtu drošs, ka rēķinus tiešām izdosies apmaksāt laikā, arī tad, ja kaut kas neritēs kā plānots.

Mācieties no savām kļūdām

Kad tas viss būs aiz muguras, varēsiet atviegloti uzelpot, taču nav teikts, ka šāda situācija negadīsies atkal, tāpēc mācieties no savām kļūdām. Ja negribat vēlreiz piedzīvot situāciju, ka jāmaksā par medicīnas pakalpojumiem, kad nav naudas, izveidojiet uzkrājumu fondu neparedzētām situācijām. Turpiniet plānot savu budžetu  un taupīt naudu, lai ik mēnesi neliela summa paliktu pāri un jūs varētu pamazām uzkrāt naudu. Ja to paveiksiet, negaidītas veselības problēmas, vismaz no finansiālā viedokļa, jūs lieki neapgrūtinās un varēsiet dzīvot daudz mierīgāk.

Savu veselības stāvokli neviens no mums nevar pilnībā paredzēt un medicīnas pakalpojumi, tomēr lielākoties, pieejami par samaksu, tāpēc ir jābūt skaidram rīcības plānam par to, kā šādās situācijās rīkoties. Ja sekosiet augstāk minētajiem padomiem, šāda rakstura problēmas atrisināt būs daudz vieglāk. Vairāk noderīgu padomu par finansēm jums sniegs šī finanšu mājas lapa.