Kā loterijas laimests var ietekmēt dzīvi?

Igors Pļava

 

Spēlējiet Lotto? Jums patiks šie TV šovi

Loterija sniedz tik daudz emociju, drāmas un uztraukuma, tāpēc nav pārsteigums, ka tā ir kalpojusi par galveno iedvesmas avotu filmām, mūzikai un pat televīzijas raidījumiem. Ir realitātes šovi, raidījumi un pat dokumentālās filmas, kurās nereti kāds no varoņiem ir spēlējis loterijā. Parasti, kad varonis (izdomāts vai nē) nolemj spēlēt loteriju un vinnē lielu laimestu, sākas ķibeles, kad vecie draugi vai ģimene to pamana. Neplānotu laimestu iegūšana mēdz būt mazliet sarežģītāka, nekā domājat, un tas rada labu televīzijas drāmu. Arī interneta rulete un citas zināmas spēles ir bijušas svarīgas daudzu filmu, seriālu un mūzikas video klipu scenāriju veidošanas pamatā.

Seriāli, kur uzvara loterijā spēlē lielu lomu

Populārs raidījums par uzvaru loterijā ir “Sindikāts” (The Syndicate). Katrā sērijā tiek stāstīts atšķirīgs stāsts par dažādu cilvēku grupu, kas vinnē džekpotu, un par to, kā tas ietekmē viņu dzīvi. Lai gan stāsts ir patiess par dažiem cilvēkiem, tomēr seriāls nav balstīts uz reālu stāstu. Pirmo reizi raidījums tika palaists 2012. gada martā BBC One. Sākotnēji seriāls ilga tikai trīs sezonas, bet 2020. gada februārī tika apstiprināts, ka seriāls atgriezīsies ceturtajā sezonā. 

Pirmajā seriāla sezonā galvenā uzmanība tiek pievērsta darba kolēģiem mazā vietējā lielveikalā, kuri uzvar loterijā, taču viņiem ir noslēpumi, ko slēpt, un dzīvi mainošas medicīniskas ziņas, ko viņi saņem. Otrajā sezonā galvenā uzmanība pievērsta slimnīcas darbinieku grupai, kas atrodas līdzīgā situācijā. Trešajā sezonā galvenā uzmanība pievērsta sindikātam, kas ir daļa no slavenas mājas darbiniekiem. Katrā sezonā atklājas noslēpumi, parādās sāncenši, un drāma pieaug, jo katram no varoņiem jāsamierinās ar to, ko viņiem nozīmē uzvara un kā viņi ļaus tai mainīt viņu dzīvi.

Vēl viens lielisks seriāls, kurā galvenā uzmanība pievērsta laimestam loterijā, ir “Mājās pie Braitvaitiem” (At Home with the Braithwaites), ko ITV pārraidīja no 2000. gada janvāra līdz 2003. gada aprīlim, kopā 26 sērijas. Šis seriāls seko ikdienišķai ģimenei no Līdsas, kuri ir kļuvis bagāti, taču pēc iespējas ilgāk tur to noslēpumā. Kad noslēpums ir atklāts, ģimenei ir jāmācās sadzīvot ar nesen notikušajām finansiālā stāvokļa izmaiņām, tostarp visiem ar uzvaru saistītajiem pacēlumiem un kritumiem, ziņkārīgajiem kaimiņiem un citām lietām.

Ilggadējā un populārajā amerikāņu seriālā “Draugi” (Friends)  Džoijs, Monika, Ross, Čandlers, Reičela un Fēbe risināja gandrīz visus iespējamos scenārijus. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka vismaz vienā no seriāla epizodēm tā vēsturē bija redzama loterija. Epizodē “Viens ar loteriju” draugi apvieno savu naudu un izveido sindikātu, lai spēlētu par 300 miljonu dolāru džekpotu, kas bija milzīgs 2003. gada 3. aprīļa epizodes raidlaika datumam. Džoijs un Monika iegādājas grupas biļetes, un vēlāk atklājas, ka Monika ir iegādājusies dažas papildu biļetes sev. Fēbe paņem visas biļetes un izskrien ārā uz balkona, draudot nomest un izkaisīt biļetes uz ielas zemāk, ja vien visi nesolīs, ka draugi ir svarīgāki par naudu. Pēc nelielas pierunāšanas visi piekrīt, ka draugi patiešām ir svarīgāki par naudu. Kad Fēbe dodas atpakaļ iekšā, viņu nobiedē baložu buldogs, un viņa nejauši izmet biļetes, no kurām puse tiek izmestas, tostarp viena, kas grupai būtu laimējusi 10 000 dolāru.

Realitātes loterija

Pat realitātes šovi iesaistās loterijā. Viens no šādiem šoviem, amerikāņu kanāla HGTV raidījums  “Mans loterijas sapņu nams” (My Lottery Dream Home), ir veltīts loterijas uzvarētājiem un viņu jaunā mājokļa meklējumiem. 

Citā realitātes programmā “Jackpots un Jinxes”, kas tiek pārraidīta Apvienotajā Karalistē, tiek sekots līdzi dažādiem laimētājiem, kuri piedzīvo labdarības džekpota laimēšanas kāpumus un kritumus. Katrā epizodē tiek parādīts cits uzvarētājs, kur viņš atradās pirms lielā laimesta un kur viņš nonāca pēc tam. Lai gan šis raidījums kalpo kā skarbs atgādinājums, ka reizēm lielais laimests nav gluži tāda fantāzija, par kādu to bieži vien uzskata, tajā tomēr ir daudz laimētāju, kas laimestu ir izmantojuši savā labā.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »