šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Efektīvi veidi, kā tikt galā ar galvassāpēm

Igors Pļava

 

 

Ikviens, kam kādreiz ir sāpējusi galva, zina, cik ļoti tas spēj nokaitināt un nogurdināt. Visizplatītākās ir saspringuma galvassāpes. Parasti tās ir vieglas vai vidēji stipras, un ir jūtamas spiedošas sāpes, ko izraisa sasprindzināti muskuļi – visbiežāk kakla un plecu daļā. Turpretī migrēnas izpaužas kā stipras galvassāpes, kas mēdz periodiski atkārtoties. Iepazīsties ar veidiem, kā Tu vari tikt galā ar kaitinošajām galvassāpēm!

Uzņem pietiekami daudz šķidruma!

Galvassāpes ir viena no pirmajām dehidratācijas pazīmēm. Turklāt dehidratācija var pasliktināt koncentrēšanos un izraisīt aizkaitināmību, padarot simptomus vēl sliktākus. Pārliecinies, vai dzer pietiekami daudz šķidruma, un mēģini to darīt visas dienas garumā, nevis tikai padzerties ēdienreižu vai smagu fizisko aktivitāšu laikā. Lielākajai daļai dehidratizētu cilvēku dzeramais ūdens mazina simptomus trīsdesmit minūšu – trīs stundu ilgā laikā!

Necīnies ar miegu, cīnies ar sāpēm!

Parasti galvassāpes ir signāls no ķermeņa, ka tam ir nepieciešama atpūta. Spriedze un stress veicina ne tikai galvassāpju atkārtošanos, bet arī muskuļu, muguras, locītavu sāpes. Daudzi arī ar visām sāpēm mēģina turpināt ikdienas skrējienu, taču, ja ir vēlme atkopties, tad atrodi vismaz desmit minūtes, lai tumšā, labi vēdinātā telpā apgultos un atpūstos. Ideālā gadījumā nepieciešams pagulēt aptuveni stundu. Var gadīties, ka īsa snauda jau atrisinās galvassapju cēloni un dienu varēs mierīgi turpināt.

Palīdz gan siltās, gan aukstās kompreses!

Aukstās kompreses ir līdzeklis, ko var viegli un ātri radīt mājas apstākļos, lai atvieglotu migrēnas izraisītās sāpes. Kompreses noder arī saspringuma galvassāpju mazināšanai. Lai izvairītos no ādas bojāšanas, ietin auksto iepakojumu drānā un turi to vienā vietā ne ilgāk kā piecpadsmit līdz divdesmit minūtes. Arī siltums palīdz! Izmanto siltu kompresi vai karstu dvieli. Noderēs arī karsta vanna vai duša!

Ēd maz, bet bieži!

Kad pēdējo reizi ēdi? Sāpes var rasties, ja ir zems cukura līmenis asinīs. Tādā gadījumā, kaut ko apēdot uzreiz, var tikt novērsta nevēlamā sajūta. Pārtikas produkti, kuros atrodams magnijs, piemēram, spināti, tofu, saulespuķu vai ķirbju sēklas, var būt īpaši noderīgi. Magnijs palīdzēs samazināt arī nogurumu un nespēku, kā arī veicinās normālu nervu sistēmas un muskuļu darbību. Galvassāpju gadījumā visas dienas garumā ieteicams ieturēt daudzas maza apjoma maltītes, nevis trīs lielas ēdienreizes. Tas palīdzēs stabilizēt glikozes līmeni asinīs!

Regulāri vingro!

Aktīvs treniņš, kamēr ciet no galvassāpēm, var nebūt laba ideja. Palielināts pulss īstenībā var pasliktināt asinsspiedienu un veicināt sirdsklauves! Tomēr laikā, kad ar sāpēm nav jācīnās, regulāras fiziskās aktivitātes ir labs veids, kā palīdzēt izvairīties no galvassāpju atgriešanās. Piemēram, joga palīdz atbrīvot muskuļus, pastiept tos, kas var mazināt saspringumu plecu un kakla zonā – līdz ar to mazināt galvassāpju veidošanos. Tāpat sportojot veicam dziļākas un intensīvākas ieelpas, kas smadzenes apgādā ar skābekli un mazina galvassāpju risku.

Vērsies pie ārsta!

Ir svarīgi neignorēt pastāvīgas galvassāpes. Ilgstošas sāpes, kas bieži atkārtojas, var liecināt par kādu nopietnāku problēmu. Tādā gadījumā nevajadzētu lieki kavēties, bet vērsties pie sava ģimenes ārsta, lai kopā nonāktu pie tālākās rīcības plāna. Tāpat ar ārstu konsultējies ja vēlies kādus specifiskus preparātus vai ja rodas aizdomas, ka galvassāpes izraisa kādas uzturvielas trūkums organismā.

 

Apskati, ko piedāvā tiešsaistes aptieka! Pasūti jau tagad un saņem pirkumu mājās vai ofisā ar bezmaksas piegādi visā Latvijā!

Vairāk par šo tēmu:

Maigas rūpes par jaunu ādu

Kā jauniešiem rūpēties par savas ādas labsajūtu un izskatu, konsultē ģimenes ārste Inga Zemīte un uzņēmuma Carlen Hair Collection vadītāja Jolanta Reihmane. Visgludākā, maigākā āda

Lasīt »