šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Dzeramais kolagēns –pilnvērtīgām organisma funkcijām

Igors Pļava

Par kolagēnu daudzi no mums ir dzirdējuši saistībā ar dažādu sejas krēmu sastāvu un ādas skaistumu ilgtermiņā. Taču, vai zināji, ka kolagēns patiesībā atbild par visa mūsu organisma pilnvērtīgu funkcionēšanu, labu veselību, izskatu un pašsajūtu? Turpini lasīt, lai uzzinātu vairāk par vērtīgajām kolagēna īpašībām un iespējām to uzņemt tāpat,kā tiek lietoti citi uztura bagātinātāji.

Kolagēns – gluži kā “līme”, kas satur mūsu ķermeni

Kolagēns ir biežāk sastopamā olbaltumviela mūsu ķermenī, turklāt tā atrodas ne vien ādā, bet arī kaulos, matos, nagos, zobos, muskuļos, skrimšļos, locītavās un citos orgānos. Tas kā “līme” tur kopā saistaudus. Kopumā ir vairāk nekā 20 dažādi kolagēna tipi, bet mūsu ādā visvairāk ir I un II tipa kolagēns.

Ikviens piekritīs, ka līdz aptuveni 25 vai 30 gadu vecumam retais no mums uztraucas par novecošanos, taču tas parasti ir līdz brīdim, kad sāk parādīties pirmās pamanāmās pazīmes, piemēram, āda vairs neizskatās tik jauneklīga un elastīga, kā agrāk, locītavas kļūst stīvākas un kauli – trauslāki. Turklāt stress, neveselīgs uzturs un smēķēšana vēl vairāk paātrina kolagēna daudzuma samazināšanos organismā. Lai šo problēmu risinātu, palīdzēt var kolagēna lietošana ikdienā. Mūsdienās īpaši populārs ir kļuvis tieši dzeramais kolagēns. Tas ir kolagēna pulveris, kas viegli šķīst, tādēļ to var vienkārši pievienot brokastu smūtijam vai jebkuram citam dzērienam un baudīt jebkurā laikā.

Piemēram, Kolagens.lv kolagēna pulverim nav specifiskas piegaršas.Mājas lapā vari arī aplūkot kolagēns atsauksmes no tiem pircējiem, kas jau to ir pamēģinājuši.

Kādēļ kolagēns ir nepieciešams arī Tev?

Mūsdienās ir pieejami dažādi uztura bagātinātāji, un katram no tiem ir savas specifiskās funkcijas un iedarbība, taču kolagēns ir viens no retajiem, kam piemīt tik daudzpusīga un nozīmīga iedarbība:

  • Mati – veicina to augšanu un izturību. Kolagēns matiem dod spēku un izteiksmīgu mirdzumu;
  • Nagi – mazina to šķelšanos. Kolagēns nagiem ļauj ātrāk augt un padara tos izturīgākus;
  • Āda – padara to elastīgu, stingru, mazina krunciņas. Kolagēns ādai ļauj izskatīties jauneklīgai un starojošai;
  • Muskuļi – pasargā no traumām un nodrošina pilnvērtīgu apasiņošanu. Kolagēns muskuļiem liek pareizi funkcionēt un kļūt izturīgākiem;
  • Kauli – nodrošina to izturību un augstāku blīvumu. Kolagēns kauliem palīdz labāk funkcionēt un būt veseliem;
  • Locītavas –mazina saslimšanu risku un nodrošina elastību. Kolagēns locītavām sniedz elastību un ļauj tām brīvāk kustēties.

Kā redzi, kolagēns nav nekādas brīnumzāles, taču ir ļoti svarīgs un nepieciešams proteīns, kas ar laiku jāuzņem papildus, ja vēlamies justies un izskatīties labi. Ienāc Kolagens.lv un uzzini vairāk!

 

 

Vairāk par šo tēmu:

Ko Bites Dod Cilvēkam

Bites ir saimēs dzīvojoši kukaiņi, kuru daudzveidīgā produkcija izmantojama cilvēka uzturam un veselības stiprināšanai. Visi biškopības produkti ir dabīgi un augstvērtīgi. Biškopības produkti ir ar

Lasīt »

Kā gatavot veselīgi uz pannas?

Lai maltīte izdotos un gatavošana sagādātu prieku, ir nepieciešami atbilstoši virtuves piederumi. Kas gan nav dzirdējis par īpašo vecmammas pannu, uz kuras kartupeļi vienmēr sacepās

Lasīt »

Sāpes ciest vai ārstēt?

Viens no vismokošākajiem ķermeņa un dvēseles stāvokļiem, ko rada sāpes, ilgus gadus tika uzskatīts par nenovēršamu blakusparādību, kas rodas nopietnāku slimību un traumu rezultātā, «Sāp?

Lasīt »