šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Saule, tu neesi mans draugs

Uldis Mežs

Līdz ar pirmajiem pavasara saules stariem tu sāc vieglāk elpot, brīvāk justies, esi spēcīgas enerģijas pilns. Tad pienāk brīdis, kad degungals, vaigi, piere, arī zods, kā skudrām nosēts… Tavi mūžīgie, tavi nelaimīgie vasaras raibumi atkal ir klāt. Kāpēc? Kāpēc tieši man? — tu izmisīgi domā.
Hiperpigmentācija (tieksme uz vasarraibumiem un plankumu veidošanos) parasti ir iedzimta un visbiežāk parādās saulei atklātās vietās. Tā ir melanocītu struktūras izmaiņa, kas ultravioleto staru ietekmē pigmentus ražo ātrāk.
Savukārt hloazmu, ko tautā sauc par grūtnieču plankumiem, tipiskās lokalizācijas vietas ir acu plakstiņi, vaigi, zods, virslūpa.

Saules staru ietekmē šie plankumi klust sevišķi intensīvi. Holazmas visbiežāk parādās grūtniecēm un sievietēm, kuras slimo ar olnīcu disfunkcijām, gremošanas orgānu un aknu funkciju traucējumiem, arī vairogdziedzera patoloģiju gadījumos.
Ko darīt? Pilnīgi skaidrs, ka saulei savu seju rādīt nevar. Pirmais un svarīgākais “ierocis” cīņā pret saules staru kaitīgo ietekmi uz sejas ādu ir cepure ar platām malām, kas noteikti jānēsā saulainās dienās. No rītiem, pirms izejat no mājas, uz sejas var uzklāt kādu tonējošu krēmu, kas arī pasargās no saules. Saules ietekmes mazināšanai ieteicami speciāli kosmētiskie līdzekļi, kas satur ultravioleto staru filtrus. Tie mazina brīvo radikāļu kaitīgo ietekmi uz šūnām. Šim nolūkam visbiežāk izmanto A, E, C vitamīnus, mikroelementus — selēnu, cinku, kāliju, magniju. Pilnīgi pasargāt seju tomēr nav iespējams. Tāpat ne katra topošā māmiņa droši var paļauties uz to, ka grūtniecības laikā uz sejas radušies pigmentācijas plankumi pēc dzemdībām paši no sevis izzudīs. Gadās pat tā, ka plankumi gadu gaitā kļūst aizvien intensīvāki un bojā sievietes skaistumu.
Jebkura sieviete, kurai šķiet, ka pigmentācijas plankumi viņai nepiestāv, vispirms izmēģina plaši pazīstamos tautas līdzekļus — citronu sulu, gurķu sulu, taču ar tiem ne vienmēr iespējams panākt vēlamo efektu. Tāpēc kosmetologi iesaka vispirms konsultēties kosmētiskajā kabinetā pie speciālista. Kosmetologs ieteiks katram ādas tipam vispiemērotākos kopšanas līdzekļus. Mūsdienās viens no visiedarbīgākajiem un labākajiem veidiem, kā atbrīvoties no pigmentācijas plankumiem, ir speciālas sejas ādas kopšanas procedūras ar balinošu iedarbību. Pirms tās sākt, noteikti nepieciešama kosmetologa konsultācija, jo var gadīties, ka seju “apsēduši” ne vien neglītie pigmentācijas plankumiņi, bet pati sejas āda ir nopietni slima. Lielākoties sejas ādu kopj un balina divos veidos — vai nu ar augļskābēm (AHA), vai vitamīnu C lielā koncentrācijā. Kosmētiskajā kabinetā sejās ādas balināšanas procedūra ilgst aptuveni stundu. Šī procedūra jāizdara divas reizes nedēļā, vēlams mēnesi. Seju kopj gan ar tīrītājiem, losjoniem, sejas maskām, atjaunojošiem krēmiem, gan reizē lieto balinošo sistēmu.
Jāteic, ka sejas ādas balināšanas autori, radīdami šo ideju, panākumus cerēja gūt Austrumu zemēs, jo, kā zināms, tieši tur sievietēm raksturīga tumša sejas āda. Viņi pat necerēja, ka šī procedūra tiks pieprasīta un kļūs populāra arī Eiropā.
Tās sievietes, kas nolems aiziet uz kosmētisko kabinetu, jau pēc pirmās sejas ādas kopšanas un balināšanas procedūras pārliecināsies, ka āda kļuvusi neparasti gaiša un tīra. Diemžēl jāpiebilst, ka procedūra nav no lētajām, toties uzlabotais izskats priecēs jūs vel ilgi.

Sagatavoja Dana Rutiņa

 

Vairāk par šo tēmu:

Maigas rūpes par jaunu ādu

Kā jauniešiem rūpēties par savas ādas labsajūtu un izskatu, konsultē ģimenes ārste Inga Zemīte un uzņēmuma Carlen Hair Collection vadītāja Jolanta Reihmane. Visgludākā, maigākā āda

Lasīt »