Kosmētika vīrietim

Ina Vikmane

Tā mums šķiet parasta parādība, ja sieviete apmeklē kosmētisko kabinetu. Bet vīrieši? Vai viņi var iztikt bez kosmētikas? Vai vīrietim ir nepieciešams apmeklēt kosmētisko kabinetu?

Vīrieši smagi pārdzīvo savas ādas nepilnības un defektus. Visbiežāk problēmas rada pūtītes, pinnes, rētas, grumbas, pigmentācijas plankumi, paplašināti asinsvadi, maisiņi zem acīm, matu izkrišana — tas, ko var ārstēt kosmētiskajā kabinetā. Savā ziņā vīrieši ir pateicīgāki un apzinīgāki klienti, un ārstēšana parasti ir sekmīga. Aprunājoties ar klientiem, esmu secinājusi, ka vīrieši slikti orientējas higiēniskas un ārstnieciskās kosmētikas jautājumos. Dažreiz ādas defekti un slimības ir iegūtas tās nepareizas kopšanas un neārstēšanas dēļ jau pubertātes laikā. Vīrieši daudz nodara pāri savai ādai, neievērojot veselīga dzīvesveida principus.

Mazkustība, stress, kalorijām bagāts uzturs, alkohols, un smēķēšana izraisa pastiprinātu ādas taukošanos, pinņu veidošanos, sejas ādā uzkrājas liekais šķidrums, veidojas maisiņi zem acīm.
Lai vīrietis izskatītos labi un āda būtu vesela, svarīgi ir nodarboties ar sportu, ievērot higiēnu un pareizi kopt savu sejas ādu.
Vīrieša sejas āda, tāpat kā sievietes, prasa rūpīgu attīrīšanu, aizsargāšanu un barošanu.
Parasti vīrieša sejas ādas tips ir kombinēts. Uz deguna, pieres āda ir taukaina, bet uz zoda, vaigiem sausa un jutīga. Citos gadījumos tā var būt arī normāla, sausa, jutīga ar paplašinātiem asinsvadiem. Daudzi vīrieši nodara pāri savai ādai, izvēloties nepiemērotu skūšanās līdzekli un veidu. Tādēļ āda uz vaigiem, zoda un kakla bieži iekaist, kļūst alerģiska un jutīga.
Attīrīšana
Sejas āda katru vakaru ir jāattīra no putekļiem un atmirušās raga kārtas Šūnām. Tīrīšanai var izmantot speciālus ziepjveida krēmus vai želejas. Ja āda iekaist un ir piņņaina, jāizvēlas antibakteriāls attīrīšanas līdzeklis. Ja āda ir stipri taukaina ar melniem komedoniem, var noderēt arī speciāls pīlinga krēms ar graudiņiem. Vīrietim, tāpat kā sievietei, noteikti nepieciešama higiēniskā ādas tīrīšana kosmētiskajā kabinetā vismaz divreiz gadā arī tad, ja sejas āda ir normāla. Ja āda ir taukaina, ar pinnēm, to jādara biežāk — vismaz reizi mēnesī. To nav nepieciešams darīt, ja āda ir sausa.
Aizsargāšana
Vīrieša āda biežāk pakļauta nelabvēlīgiem ārējās vides faktoriem — saulei, vējam, aukstumam, biežām ūdens procedūrām, skūšanās procesam, tādēļ ādu nepieciešams aizsargāt un mitrināt. Vīrieša kosmētisko līdzekļu klāstā noteikti jābūt neitrālam mitrinošam krēmam vai losjonam, ko var lietot pēc skūšanās, pēc dušas, pirts vai vannas katru dienu. Tāpat arī ejot ārā saulē, vējā, aukstumā.
Ja vīrietis strādā visu dienu ar datoru, ap acīm bieži veidojas pastiprināts grumbiņu tīklojums. Lai pasargātu ādu ap acīm, noteikti jālieto speciāls krēms vai želeja acu apvidum.
Barošana
Vīrieša āda var būt ļoti sausa, jutīga. Ja ādas izskats sagādā problēmas, tad noteikti jādodas uz kosmētisko kabinetu pēc palīdzības. Dažos gadījumos arī mājās var gatavot maskas sejas ādas pabarošanai, bet vīrietis diez vai to mājās darīs. Dažus vīriešus grumbas rotā, bet, ja vīrietis negrib samierināties ar savas ādas novecošanu, palīdzēt var līdzīgas procedūras, ko lieto sievietes. Tā ir sejas masāža, kolagēna maskas, dažādas grumbu līdzināšanas procedūras ar zemas frekvences strāvas palīdzību, reģenerējošās maskas.
Kas var būt pievilcīgāks par vīrišķīgu, inteliģentu un koptu vīrieti!

Vairāk par šo tēmu:

Maigas rūpes par jaunu ādu

Kā jauniešiem rūpēties par savas ādas labsajūtu un izskatu, konsultē ģimenes ārste Inga Zemīte un uzņēmuma Carlen Hair Collection vadītāja Jolanta Reihmane. Visgludākā, maigākā āda

Lasīt »