šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Darbs pie datora: Kā parūpēties par savu redzi?

Igors Pļava

Tehnoloģijas ir neatņemama mūsdienu dzīves sastāvdaļa – pie datora un telefona ekrāniem tiek aizvadīts daudz laika, taču jārēķinās, ka ilgstoša šo ierīču lietošana var izraisīt dažādas ar redzi saistītas sūdzības, tostarp digitālo acu saspringumu. Par savu redzi ir jārūpējas un regulāri jāveic acu pārbaude. Kā vēl var parūpēties par redzi? Lasiet raksta turpinājumā!

Kādēļ veidojas digitālais acu saspringums?

Atšķirībā no teksta, kas drukāts papīra formātā, digitālā teksta uztveršana ar acīm var prasīt lielāku piepūli. Tāpat acu piepūli palielina arī gaismas atspīdumi ekrānā, kā rezultātā acis ātrāk nogurst, var rasties diskomforts, kā arī pasliktināties redze.

Digitālajam acu saspringumam raksturīgas galvassāpes, redzes miglošanās, acu nogurums un sauso acu sindroms. Tāpat tas var izraisīt arī sāpes sprandas un plecu daļā.

Kā parūpēties par acu labsajūtu?

Ir skaidrs, ka no skatīšanās telefona un datora ekrānos pavisam izvairīties mūsdienās nav iespējams. Taču ir iespējams maksimāli novērst riskus, kas veicina diskomfortu un ilgstošas problēmas.

Jāņem vērā tas, ka digitālā acu saspringuma un citu problēmu rašanos ietekmē dažādi faktori, piemēram, nepiemērots apgaismojums, jau esošās redzes problēmas, kā arī nepareizi ieradumi darbā ar datoru.

Tādēļ ir būtiski sākt ar savu ieradumu pārskatīšanu – pārliecināties, ka darba vieta atbilst ergonomikas pamatiem. Datora monitora augstumu ieteicams novietot tā, lai monitora augšējā mala un lietotāja acis būtu vienā līmenī. Tāpat ir vērts padomāt par ērtu un pareizu sēdēšanas pozīciju. Liela nozīme ir arī krēslam un tā kvalitātei.

Svarīgi arī, strādājot pie datora, regulāri atpūtināt acis.

Ja tomēr rodas diskomforts, kas ilgstoši nepāriet, Jums ir nepieciešama redzes pārbaude pie speciālista. Ieskatieties redzesparbaude.lv, lai  pieteiktos uz vizīti pie optometrista. Vizītes laikā tiks veikta acu pārbaude, un speciālists ieteiks piemērotākos risinājumus, kas ļaus Jums parūpēties par acu labsajūtu un veselību.

Šajā interneta vietnē uzzināsiet arī noderīgus speciālistu padomus un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

OC VISION ir lielākais acu aprūpes uzņēmums Baltijas valstīs –  pakalpojumi pieejami 14 Latvijas pilsētās, 49 redzes pārbaudes vietās.  Ieskatieties www.redzesparbaude.lv un atrodiet savu acu aprūpes speciālistu!

Vairāk par šo tēmu: