Koka māju priekšrocības

Igors Pļava

Guļbūves māja pilnīgi atšķiras no ķieģeļu mājas. Starp šīm divām struktūrām ir būtiskas iezīmes, kas rada ļoti lielu atšķirību. Guļbūves izskats vai estētika ir unikāli atšķirīga, savukārt ķieģeļu mājai ir arī savas atpazīstamas iezīmes. Abu konstruktīvo ēku funkcionalitātei ir arī savas pozitīvās un negatīvās puses, bet daudzi uzskata, ka koka māja ir sliktāka izvēle nekā ķieģeļu māja. Pirms tajā ieguldīt vai izšķirties to darīt, ir vērts sīkāk izprast atšķirības starp koka un ķieģeļu māju.

Baļķi vai koksne baļķu konstrukcijām atšķiras pēc sugas, īpašībām, dizaina, izmēriem, formām un krāsām. Koka izstrādājumi ir populāri to dabiskā bezšuvju skaistuma dēļ. Koksne ir arī izturīgs un elastīgs materiāls, padarot to par ideālu celtniecības materiālu baļķu konstrukcijām. Koksne ir dažāda veida, tostarp cietkoksnes, skujkoku un tropu cietkoksnes.

Koka māju priekšrocības

Izmaksu efektivitāte ir viena no galvenajām priekšrocībām, iegādājoties guļbūves māju. Koksne ir tradicionāls materiāls, un ir koksnes sugas, kas ir daudz lētākas nekā ķieģelis. Ar koka mājām ir viegli strādāt to vieglo materiālu dēļ. Guļbūve piedāvā izsmalcinātu, mūžīgu un pilnīgi dabisku, mājīgu gaisotni.

Koksne ir vislabākā izvēle salīdzinājumā ar ķieģeļiem, pamatojoties uz konstrukcijas atrašanās vietu. Ir dažādi faktori, kas bojā ķieģeļu sienas, piemēram, erozija. Izvēlieties guļbūves māju vietās ar šiem elementiem, jo koks ir izturīgs materiāls.

Atsevišķi koksnes veidi, īpaši blīvās un biezākās sugas, arī ir labi izolatori. Tādējādi jums nav jāuztraucas par elektrības izmaksām. Koka māja saglabā siltumu aukstā temperatūrā, jo koka materiāli saglabā siltumu telpās. Koksne arī absorbē mitrumu, padarot to par dabisku gaisa kondicionētāju. Koksne ir elastīga salīdzinājumā ar ķieģeļiem, un jūs varat izmantot materiālu atkārtoti, ja nākotnē būs jāveic nelieli vai lieli remontdarbi.

Cena un būvniecības ātrums

Laiks ietekmē guļbūves un ķieģeļu mājas būvniecības cenu un kopējās būvniecības izmaksas. Ķieģeļu būves būtībā ir lēnākas salīdzinājumā ar koku vai kokmateriāliem. Tāpēc, ja laiks ir būtisks un jūs vēlaties iegūt māju pēc iespējas ātrāk, izvēlieties guļbūves konstrukciju. Materiālu iegādē dažām kokmateriālu rūpnīcām var būt nepieciešams ilgāks laiks, lai nodrošinātu jums nepieciešamos materiālus. Savukārt mūrnieks ir dārgāks nekā koksnes speciālists.

Koki ir atjaunojamie resursi

Tā kā koki ir atjaunojams resurss, guļbaļķu un kokmateriālu mājas ir dabai draudzīgas. Ja māja ir izgatavota no cietiem baļķiem, jūs efektīvi izņemat šajos baļķos esošo oglekli no vides aprites visā mājas kalpošanas laikā. Turklāt daži baļķu un kokmateriālu mājražotāji novāc stāvošus, mirušus kokmateriālus kukaiņi dēļ vai iegādājas baļķus no mežiem, kas sertificēti kā ilgtspējīgi. Celtnieki arī būvē guļbaļķu mājas atbilstoši zaļās būvniecības standartiem.

Ilgstoša

Ir dadzi cilvēki, kas domā, ka tikai ķieģeļu māja ir ilgtspējīga. Ir vērts uzsvērt, ka Eiropā joprojām tiek izmantotas guļbaļķu un koka mājas, kas parasti ir vairāk nekā 800 gadus senas. Krievijā ir no baļķiem celta baznīca Krievijā, kas ir vairāk nekā 1700 gadus jauna.

Iztur mātes dabas izaicinājumus

Guļbaļķu un kokmateriālu māju rūpniecībā ir neskaitāmi stāsti par šīm mājām, kas sekmīgi pārdzīvo vissliktākos laikapstākļus, kādus māte daba spēj radīt, tostarp 2005. gada viesuļvētras “Katrīnu” un “Rit”. Kad “Ritas” vēju rezultātā nolūza milzīgs ozols un ietriecās kādā 157 m2 lielās baļķu mājas Teksasas austrumos jumtā, mājas cietās baļķu sienas izturēja nogāztā koka svaru un pasargāja no vairāk bojājumiem. Mājas īpašnieki bez šaubām apgalvoja, ka šāda guļbaļķu un kokmateriālu māja izglāba viņu dzīvības.

Saskan ar apkārtni un iederas tajā

Tā kā šis organiskais būvmateriāls nāk no dabas, iegūtās struktūras iekļaujas dabā pēc iespējas labāk. Koka māja dabiski iekļaujas ainavā, nevis tiek tai neveikli uzspiestas.

Ātra kadrēšana

Ja izvēlaties izmantot iepriekš sagrieztu un iepriekš urbtu baļķu sistēmu vai ar rokām izgatavotu māju, jūsu mājas korpusu var izveidot uz vietas ātrāk nekā parasto konstrukciju, kas samazinās ar laikapstākļiem saistītu bojājumu vai pelējuma un pelējuma problēmu iespējamību. Izmantojot pareizos profesionāļus un ēku sistēmu, tas var būt ierobežots laikapstākļiem tikai divu nedēļu laikā vidēja izmēra mājai. Tradicionālajā būvniecībā jūsu mājoklis daudz ilgāk ir pakļauts ārējo elementu iedarbībai, kas var izraisīt pelējuma problēmas mājas karkasā, kur tā var neatklāti attīstīties gadiem ilgi.

Koka siltums

Uz tausti silts (pretstatā vienmēr vēsajam klints slānim), koksnei ir kaut kas saukts par “termisko masu”, kas ir dabiska baļķu īpašība, kas palīdz uzturēt komfortablu temperatūru mājās visos gadalaikos. Tas ļauj baļķu sienām uztvert un uzglabāt enerģiju, pēc tam izstarot to atpakaļ mājā.

Ļoti energoefektīvs

Ja māja ir pareizi noblīvēta starp pamatiem un pirmo baļķu kārtu, starp baļķu savienojumiem un vietā, kur jumta sistēma saskaras ar baļķu sienu, jums var būt īpaši energoefektīva māja. Profesionāļi celtnieki regulāri būvē guļbaļķu un koka mājas, lai atbilstu noteiktiem standartiem. Tas nozīmē, ka tas būs par 30% efektīvākas nekā tās, ko pieprasa būvnormatīvi, ietaupot jums izdevumus visā mājas dzīves laikā. Mūsdienās var uzbūvēt baļķu un koka māju, lai tā būtu par 15 līdz 20 procentiem energoefektīvāka nekā parasta māja.

Zemniecisks nenozīmē, ka tas nav augsto tehnoloģiju

Lai gan izturīgs ir pievilcīgs, rupjš noteikti tāds nav. Tāpēc mūsdienu baļķu un koka māju īpašnieki arvien vairāk vēlas vietu, kas ir draudzīga, automatizētu un droša. Daudzi guļbaļķu un kokmateriālu māju īpašnieki pievieno rezerves ģeneratorus (elektrības padeves pārtraukumu gadījumā), drošības sistēmu un CAT 5 vadu sistēmu, kas var uzņemt liela ātruma video, balss un datu pārraidi, kā arī daudzas jaunas komunikācijas tehnoloģijas.

Viegli pamanīt bojājumus

Ja jūs uztrauc pelējums, miltrasa vai kukaiņu invāzija, tad baļķu un kokmateriālu māja piedāvā nepārprotamas priekšrocības, jo jūs varēsit redzēt visu nevēlamo, vienkārši staigājot pa māju un vizuāli apskatot baļķus. Šī ātrā noteikšana nodrošina lētāku risinājumu. Atšķirībā no parastajām mājām noslēgtie sienas dobumi var būt slēpts patvērums miltrasas, pelējuma un kukaiņu invāzijai, kas var radīt daudz lielāku kaitējumu, pirms tie tiek atklāti, līdz ar to koka majas noteikti ir daudz drošākas.

Izcila meistarība

Tradicionālās pielāgotās koka mājās var būt daļa no skaistas galdniecības, taču parasti tas attiecas tikai uz apdari un frēzdarbiem. Guļbaļķu un kokmateriālu mājās smalkas amatniecības paraugi ir ik uz soļa — ar rokām darinātās kāpnes ar zariem līdzīgām vārpstām, ar roku izgrebtie lielie kokmateriāli virs galvas katedrāles griestos, vienreizējā gaismas risinājumos.

Guļbūvju māja piedāvā ievērojamas īpašības un priekšrocības, savukārt ķieģeļu mājām ir arī savas priekšrocības un trūkumi. Viss ir atkarīgs no jūsu kā mājas īpašnieka vai investora mērķiem un vēlmēm attiecībā uz to, kura struktūra jums būtu vispiemērotākā. Uzziniet vairāk par guļbūves vai ķieģeļu mājām un izvēlieties par labu koka mājai.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »