4 idejas veselīgiem našķiem, dodoties garākā izbraucienā ar ģimeni

Igors Pļava

Ir ierasts, ka izbraucienos un citās brīvdienās visi ēdam neveselīgāk – galu galā, šādu pasākumu mērķis ir aizbēgt no ikdienas rutīnas. Ar šādu domāšanu īpaši apveltīti ir bērni, jo brīvdienas viņiem ir kā mazie svētki, kurus var nosvinēt ar dažādiem neveselīgiem našķiem. Taču tā tam vienmēr nav jābūt, jo ir iespējams pagatavot gardumus, kas garšos tikpat labi kā saldumi un sāļās uzkodas, taču būs daudz veselīgāki. Šajā rakstā pievērsīsimies tieši tam – ieteiksim tev četrus veselīgus gardumus, kurus vari ņemt līdzi, dodoties izbraucienā ar ģimeni!

1. Riekstu un augļu maisījums 

Klasiskā kombinācija, ko vari izgatavot gan pats, gan nopirkt veikalā. Visiem ģimenes locekļiem ne tikai patiks dažādās riekstu un sēklu garšas un augļu saldums, bet viņi arī uzņems veselīgu olbaltumvielu, ogļhidrātu un dabisko tauku devu. Ja vēlies šo gardumu sagatavot mājās, tad sajauc kopā riekstus, sēklas un žāvētus augļus. Pirms gatavošanas gan pajautā visiem ģimenes locekļiem, kādi rieksti, augļi un sēklas viņiem vislabāk garšo.

Savukārt, ja nav laika pašam gatavot, tad jebkurā veikalā ir pieejami jau iepriekš sagatavoti maisījumi par salīdzinoši labām cenām. Iesakām doties uz kādu lielveikalu, jo tur būs plašāka izvēle, kā arī tajos atrodamie lielveikalu akciju katalogi parasti ir lielāki, tāpēc pastāv labāka iespēja, ka atradīsi piedāvājumu tieši šīm precēm.

2. Humusa krekeri

Ļoti vienkāršs našķis – sagatavo humusu pats vai iegādājies to veikalā, nopērc plānus pilngraudu cepumus bez cukura vai sāls un iemērc tos humusā. Šis gardums ir piepildīts ar olbaltumvielām, šķiedrvielām un B vitamīnu, kā arī garšo lieliski. Ņemot vērā pārtikas cenu pieaugumu, gatavojoties doties uz savu, piemēram, tuvāko Rimi veikalu, iesakām aplūkot jaunākās Rimi akcijas, lai nopirktu visu šim gardumam nepieciešamo par vislabāko cenu.

3. Siera nūjiņas

Šis būs īsts hits gan lielo, gan mazo ģimenes locekļu vidū. Siera nūjiņas ir ne tikai gardas, bet arī veselīgas, jo tajās ir augsts olbaltumvielu un dabisko, veselīgo tauku saturs. Tās gan būs tikai nopērkamas jau gatavā formā, taču neuztraucies par izmaksām – pieejamie akcijas bukleti lielveikalos visticamāk uzrādīs kādu lielisku atlaidi tieši šīm nūjiņām un varēsi tās iepirkt tik daudz, cik nepieciešams visiem ģimenes locekļiem.

4. Zemesriekstu sviesta un banānu sviestmaizes

 

Lai gan pasaulē vairāk iecienīta ir zemesriekstu sviesta un ievārījuma kombinācija, šajā rakstā to neiekļausim, jo ievārījumā ir augsts rafinētā cukura saturs. Ievārījumu lieliski var aizstāt ar banāniem – garša būs tikpat salda, un našķis būs daudz veselīgāks. Tiesa, zemesriekstu sviestu ir nepieciešams rūpīgi izvēlēties – ja tajā ir pievienots cukurs, nepērc to. Iespējams, pilnīgi dabīgs zemesriekstu sviests būs dārgāks, taču, ja dodies uz lielveikalu un tavā rīcībā ir daži lielveikalu akciju katalogi, tad ļoti iespējams, ka varēsi to iegādāties par lielisku cenu.

 

Ja izvēlēsies uzturvielām bagātu zemesriekstu sviestu, uzsmērēsi to uz pilngraudu maizes un pievienosi svaigas banānu šķēlītes, tev un pārējiem ģimenes locekļiem būs sagatavots garšīgs un ar olbaltumvielām, šķiedrvielām, ogļhidrātiem, dabīgajiem taukiem un citām uzturvielām bagāts ēdiens.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »