šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

10 efektīvi veidi cīņā ar migrēnu un galvassāpēm

Igors Pļava

Galvassāpes ir izplatītas, tās ikdienā piemeklē daudzus un var sākties jebkurā mirklī. Tās var būt vienkārši neērtas un arī pavisam nepanesamas, un pat izraisīt sliktu dūšu. Šeit ir 10 efektīvi līdzekļi, lai atbrīvotos no galvassāpēm.

1.    Padzeries ūdeni

Nepietiekama hidratācija var būt galvassāpju iemesls. Ir pierādīts, ka hronisks ūdens trūkums organismā var būt iemesls, kāpēc cilvēkus piemeklē migrēna. Par laimi, ir arī pierādīts, ka ūdens padzeršanās galvassāpes, kas radušās dehidratācijas rezultātā, atvieglo jau pēc 30 minūtēm. Bieži vien var gadīties, ka nemaz nav nepieciešams iedzert pretsāpju tableti, bet tieši glāze ūdens, kuru izdzeram, var palīdzēt.

2.    Lieto magnija uztura bagātinātāju

Magnijs ir svarīgs minerāls, kas nepieciešams neskaitāmām ķermeņa funkcijām, tostarp cukura līmeņa kontrolei asinīs un nervu darbībai. Magnija preparātu lietošana var novērst galvassāpes un migrēnas lēkmju biežu atkārtošanos.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.

3.    Ierobežo alkohola lietošanu

Kaut arī alkoholisko dzērienu lietošana lielākajai daļai cilvēku neizraisa galvassāpes, pētījumi ir parādījuši, ka alkohols var izraisīt galvassāpes apmēram trešdaļai no tiem, kuriem bieži rodas migrēna. Turklāt alkohols izraisa šķidruma zaudēšanu ķermenī, un šis šķidruma zudums var izraisīt dehidratāciju, kas var izraisīt vai pastiprināt galvassāpes.

4.    Izgulies

Miega trūkums var kaitēt jūsu veselībai un dažiem cilvēkiem pat izraisīt galvassāpes. Tai pat laikā arī pārāk daudz miega izraisa galvassāpes, padarot pareizo atpūtas daudzumu par svarīgu. Pieaugušam cilvēkam ieteicams izgulēties vismaz astoņas stundas, bet vēlamais miega stundu skaits ir katram individuāls.

5.    Atvieglo galvassāpes ar aukstu kompresi

Auksta komprese uz kakla vai galvas sašaurina asinsvadus, un tas palīdz mazināt galvassāpes. Lai izveidotu aukstu kompresi, piepildi ūdensizturīgu maisu ar ledu un aptin to ar mīkstu dvieli. Lai atvieglotu galvassāpes, uzklāj kompresi uz kakla, galvas vai deniņiem.

6.    Izmēģini dažādu produktu izslēgšanu no ēdienkartes

Pētījumi liecina, ka pārtikas nepanesamība dažiem cilvēkiem var izraisīt migrēnu. Lai uzzinātu, vai kāds ēdiens bieži izraisa galvassāpes, var izmēģināt dažādu produktu izslēgšanu no ēdienkartes.

7.    Iedzer tēju vai kafiju

Kofeīns uzlabo garastāvokli, palielina modrību un sašaurina asinsvadus, un tas var pozitīvi ietekmēt galvassāpju simptomus. Ja lieto kofeīna dzērienus katru dienu, var gadīties, ka no rīta neizdzerta kafijas tase ir galvassāpju iemesls. Kofeīna trūkums organismā, kurš pie tā ikdienā pieradis, izraisa galvassāpes un citus simptomus.

8.    Dodies uz aptieku

Aptiekā ir pieejami dažādi bezrecepšu medikamenti, kuri ir paredzēti dažādu sāpju mazināšanai un atvieglošanai. Aptiekā ir iespēja arī izmērīt asinsspiedienu un farmaceits var ieteikt kā rīkoties, lai mazinātu galvassāpes.

Pirms zāļu lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

9.    Izvairies no nitrātiem un nitrītiem

Nitrāti un nitrīti ir pārtikas konservanti, kas pievienoti tādiem produktiem kā cīsiņiem, desām un citiem gaļas izstrādājumiem, lai tie ilgāk būtu svaigi. Ir pierādīts, ka pārtikas produkti, kas tos satur, dažiem cilvēkiem izraisa galvassāpes. Lai samazinātu nitrītu iedarbību, ierobežojiet pārstrādātās gaļas daudzumu uzturā.

10. Izvairies no spēcīgām smaržām

Spēcīgas smakas, piemēram, smaržas un tīrīšanas līdzekļi, dažiem cilvēkiem var izraisīt galvassāpes. Šī paaugstināta jutība pret smakām tiek saukta par osmofobiju un bieži sastopama tiem, kam ir hroniskas migrēnas.

Ja ir piemeklējušas galvassāpes vai migrēna, ielūkojies InternetAptieka.lv un pasūti savas zāles jau tūlīt! Piegāde bez maksas!