šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Kā izmērīt temperatūru ar termometriem

Igors Pļava

Precīza personas temperatūras nolasīšana ir būtisks līdzeklis, lai novērtētu slimības. Šai funkcijai lieliski noder termometrs, ja zināt, kā ar to pareizi rīkoties. Jūs noteikti varat uzzināt kaut ko jaunu par termometru, turpinot lasīt tālāk.

Ķermeņa temperatūras pārbaude ar termometru ir vienkāršs veids, kā noskaidrot, vai ir drudzis. Drudzi, kas ir ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, parasti izraisa infekcija. Lai gan drudzis noteikti nav patīkams, tā ir zīme, ka organisms cīnās pret infekciju.

Ir daudz dažādu termometru veidu, kurus varat izmantot temperatūras mērīšanai. Izmantojot jebkāda veida termometrus, noteikti izlasiet un ievērojiet termometra komplektācijā iekļautās instrukcijas. Ja jūsu termometram ir baterijas, pārbaudiet tās. Jūs varētu pamanīt, ka vājas baterijas rāda neprecīzus rādījumus.

Kāda ir normāla ķermeņa temperatūra?

Pirms mērīt temperatūru ar jebkuru termometru, ir jāzina robeža, kas nosaka, vai temperatūra ir normāla vai nē. Normāla ķermeņa temperatūra ir aptuveni 37 grādi pēc Celsija (°C). Normālā temperatūra bieži svārstās no ½ ° līdz 1 °C. Normāla temperatūra parasti ir zemāka no rīta un paaugstinās dienas laikā. Tas sasniedz maksimumu vēlā pēcpusdienā vai vakarā.

Kāda veida termometrus var izmantot, lai mērītu temperatūru?

  • Digitālie termometri

Šis ir visprecīzākais un ātrākais temperatūras mērīšanas veids. To var izmatot trīs dažādos veidos:

  • Orāli: šai metodei termometrs tiek novietots zem mēles. Šo metodi izmanto pieaugušajiem un bērniem no 4 gadu vecuma.
  • Taisnajā zarnā: šai metodei termometru maigi ievieto taisnajā zarnā. To galvenokārt veic zīdaiņiem, bet var lietot bērniem līdz 3 gadu vecumam.
  • Padusē: šai metodei ierīce tiek ievietota padusē maziem bērniem vai pieaugušajiem, kuru temperatūru nevar droši noteikt orāli.
  • Auss: šāda veida ierīce mēra auss iekšējo temperatūru, nolasot tur esošo infrasarkano siltumu.
  • Pieres: šos termometrus izmanto arī temperatūras mērīšanai, taču tie var nebūt tik uzticami kā digitālie termometri un parasti ir dārgāki.

Termometrus ir jālieto saskaņā ar to instrukcijām un paredzētajam vecumam, lai iegūtu precīzus un uzticamus rādījumus.