šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Jaunība un pinnes

Largija Eriņa

Uzskata, ka pinnes ir jaunības un pusaudžu gadu neatņemama sastāvdaļa. Taču tā ir slimība, ar kuru vajag un ir vērts cīnīties. Vairāk nekā 10 gadu pieredze rāda un liek secināt, kāpēc rodas pinnes. Lai sekmīgi varētu ārstēt un palīdzēt saviem pacientiem, jāzina pinņu rašanās cēloņi.

•    Slimības laikā organismā krājas toksīni (indes), kas rodas vielmaiņas procesā. Toksīni akumulējas no nepareiza dzīvesveida, savā starpā nesavienojama uztura, nepareizas ķermeņa kopšanas, kaitīgiem paradumiem, kas grauj centrālo nervu sistēmu. Organisma pretestība zūd, rodas pārslodze. Cilvēks saslimst.
•    Visi akūtie simptomi liecina, ka organismam  nepieciešams   atbrīvoties  no  toksīniem. Hroniski simptomi — tas jau ir rezultāts, kas radies nepareizas akūtu simptomu ārstēšanas dēļ.
•    Pusaudžiem pinņu rašanās cēlonis ir hormonālās vētras organismā. Tāpat arī vielmaiņa.

Jauniešus bieži moka jautājums — vai pinnes pāries pašas no sevis?
Visticamāk, ka ne. Jauniešiem pinnes iekaist, tālāk rodas rētas, kas. grūti izārstējamas. Daudziem jauniem cilvēkiem parastās pinnes nepāriet pat līdz 25—30 gadu vecumam. Gaidīt, kad “pašas pāries”, nevajadzētu, vēl jo vairāk tāpēc, ka pinnes rada fiziski un psiholoģiski nepatīkamu kompleksu.
Katru dienu skatoties spoguli, jaunietis jūtas sarūgtināts, izmisis un ieslīgst depresijā. Neapmierināts ar sevi, viņš pakļauj briesmām savu nervu sistēmu (garīgo līdzsvaru), kas tālāk veicina psihosomatisko slimību attīstību (galvassāpes, gastrīts, imunitātes pazemināšanās u. c). Lai būtu vesels, pareizi jāizvēlas ārstēšanas metodes (pareizs, sabalansēts uzturs, kuņģa un zarnu trakta attīrīšana, ūdens procedūras, personīgās higiēnas ievērošana, masāža, psihoterapija).
Ievērojot pacienta sūdzības, tiek nozīmēta ārstēšana. Ļoti grūtos periodos iesaka lietot sēra tabletes (pa vienai rītos un vakaros) — nopērkamas Rīgas Homeopātiskā aptiekā. Ārīgi uz ādas rītos uzklāj plānā kārtiņā kalendulas (kliņģerīšu) ziedi, bet vakaros — losjonu ar sēra un norsulfasola nogulsnēm. Reizi nedēļā mājas apstākļos vēlams tvaicēt seju virs kumelīšu tējas novārījumā: ņem vienu ēdamkaroti sausu kumelīšu ziedu un aplej ar puslitru karsta ūdens, pārlej termosā. Tur divas stundas. Pēc tam to uzvāra. Noņem no uguns. Seju tvaicē 10 — 15 minūtes. Galvu pārklāj ar lielu frotē dvieli. Pēc tam liek maskas.Taukainai ādai
Augļu maska. Pusābolu un trīs banānus sarīvē un sajauc līdz putriņas konsistencei, masku uzklāj uz 20 minūtēm. Nomazgā ar aukstu ūdeni.
Rauga maska. Ņem raugu, sajauc ar karstu ūdeni līdz putriņas konsistencei. Seju nomazgā ar karstu kumelīšu tēju, pēc tam biezā kārtā ar vates tamponu liek rauga masku. Tur 30 min. Vēlams apgulties. Pēc pusstundas nomazgā ar siltu kumelīšu tēju bez ziepēm. Procedūru veic katru otro dienu. Kurss — 20 reizes.
Olas baltuma maska. Ņem divus olu baltumus, sakuļ līdz “pūslīšu” konsistencei. Pievieno pustējkaroti citrona sulas. Masku tur piecas minūtes. Noņem ar vates tamponu, kas samērcēts tējā.
Olas dzeltenuma maska. Ņem vienu olas dzeltenumu, sakuļ. Pievieno viena citrona sulu, 50 gramus tīra spirta un vienu glāzi salda krējuma. Visu samaisa. Uz sejas uzklāj uz nakti, jātur līdz rītam. No rīta seju atsvaidzina ar teju, pēc tam ar toniku.
Taukaini sausai ādai
Kleopatras recepte. Puslitru piena sajauc ar puslitru olīveļļas. Šo emulsiju ielej vannā ar siltu ūdeni pirms peldes. Procedūru veikt divreiz nedēļā. Kurss — 15 reizes.
Sausai ādai
Ņem trīs banānus, sajauc ar 10 ml piena. Masku uzklāj uz 20 minūtēm. Noņem ar aukstu tēju.
Jaukta tipa ādai
(T zona — taukaina, vaigu āda — normāla.) Ņem trīs banānus un 50 g vārītas pupiņas bez apvalka. Masku tur 10 minūtes. Noņem ar aukstu tēju.
Normāla tipa ādai
(Āda nav ne taukaina, ne sausa.) Sajauc divus banānus, vienu ābola mīkstumu un vienu sarīvētu burkānu. Tur 10 minūtes.
Liela nozīme pinņu ārstēšanā ir veselīgam dzīvesveidam (nodarbojies ar sportu!), miegam, uzturam.
Pinņu ārstēšanā labi palīdz kriomasāža, t.ī., masāža ar šķidro slāpekli.
Obligāti uzturā būtu jālieto B grupas vitamīni (tie ir raugā, riekstos, ķirbju sēklās), svaigi dārzeņi (zaļā krāsā) un zaļie lapu salāti, putras.
Meitenēm, jaunietēm obligāti nepieciešams veikt pārbaudi pie ginekologa, kurš specializējies pusaudžu problēmās. Bieži pinnes meitenēm rodas olnīcu disfunkcijas dēļ. Ja tas tā ir, vispirms jāārstē olnīcu disfunkcija, tikai pēc tam — pinnes.
Padoms. Ja gribat “tikt prom” no pinnēm, iepriekš noskaņojieties uz veiksmi. Haotiski, neregulāri apmeklējumi pie kosmetologa rezultātus nedod. Tie būs pēc trim četriem mēnešiem.

Saistītie raksti:

Lai kārpas un pinnes netraucē

Saistītie produkti – Eucerin DermoPURIFYER līnija un Nivea matu kopšanas līdzekļi Inga Melberga   Visgludākā, maigākā āda ir bērniem aptuveni līdz 11 gadu vecumam. Iestājoties

Lasīt »

Pinnes

Inga Zemīte Piņņu attīstība pusaudža vecumā nereti tiek uztverta kā normāla pubertātes izpausme. Dīvaini, ka slimība, kas skar 80% tīņu, tiek vērtēta kā normāla! Nereti

Lasīt »