Uztura speciālists atbalsta un palīdz cīņā ar lieko svaru

Igors Pļava

Mūsdienās tik daudz tiek diskutēts par veselīga uztura jautājumiem un to, ka jādzīvo veselīgi! Būtībā aktīvs dzīvesveids un veselīgs uzturs ir jebkāda rīcība, kas var uzlabot gan cilvēka fizisko, gan garīgo un emocionālo veselību. Tas ir iemesls, kādēļ svarīgi aplūkot veselīga dzīvesveida veicināšanu ilgtermiņā – sākot no bērnības līdz pat senioru vecumam. 

Speciālists, kas palīdzēs dzīvot veselīgāk!

Uztura speciālists ir profesionālis, kas var parādīt pareizo virzienu uztura jautājumos un tā sabalansēšanā ar ikdienu, darbu un atpūtu. Par veselīgu uzturu mūsdienās pieejams ārkārtīgi plašs informācijas apjoms. Ļoti vēlams neuzticēties paziņu izteiktajam viedoklim vai interneta forumiem, bet drošības pēc konsultēties pie profesionāla, zinoša un uzticama uztura speciālista.

 Galvenie uztura speciālista darba lauki ir šādi:

 • Sagatavot un izskaidrot veselīga uztura pamatprincipus atbilstoši pacienta vecumam, dzīves veidam un izvērtējot nepieciešamo svara korekciju;
 • Ieteikt izvēlēties pareizu uzturu dažādos dzīves posmos – bērniem un jauniešiem, sportistiem, grūtniecēm, kā arī sievietēm menopauzes laikā;
 • Ieteiks nepieciešamo diētu dažādu saslimšanu gadījumos, piemēram, cukura diabēta, locītavu slimību, vairogdziedzera slimību, kuņģa, aknu, nieru, onkoloģisko saslimšanu gadījumā;
 • Sniegt palīdzību, ja ir alerģijas un produktu nepanesība;
 • Anoreksijas un bulīmijas saslimšanu ārstēšana un profilakse.

Veselīgs dzīvesveids sākas jau bērnībā

Jo ātrāk cilvēks izvēlas dzīvot veselīgi, jo ilgāk iespējams uzturēt šādu uzvedību ilgtermiņā ir lielāka iespēja būt veselam. Tas nozīmē, ka ļoti būtiski bērnam piedāvāt dzīvot aktīvi un ēst veselīgi, tāpēc svarīgi jau mazotnē veidot pozitīvu attieksmi pret veselīgām maltītēm un fiziskajām aktivitātēm. Liekā svara, neveselīga un nepilnvērtīga uztura problēmas mūsdienās ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki nav ar sevi apmierināti un jūtas nepilnvērtīgi.

Stresa pilnā un straujā dzīves ritma dēļ cilvēks ir kļuvis atkarīgs no ātras ēšanas, ilgstošas un nepareizas sēdēšanas. Speciālista laicīgs apmeklējums palīdzēs situācijās, kad cilvēks vairs nespēj pats sakārtot savu ēdienkarti, kā arī adekvāti izvērtēt uztura un kustību balansu. Tieši uztura problēmas ir ļoti daudzu slimību un veselības problēmu cēloņi, tāpēc par uzturu jādomā ne tikai liekā svara kontekstā.

Jāmaina ne tikai ēšanas paradumus, bet arī sevi

Lielākais darbs ir stādāt ar sevi emocionāli, tāpēc uztura speciālists ir arī psihologs, kas spēj uzmundrināt un palīdzēt. Galvenais speciālista mērķis ir kardināli mainīt pacientu domas par uzturu un tā lietošanas paradumiem. Izveseļošanās rezultāts ir uzskatāms:

 • labāks miegs;
 • mirdzošāka āda;
 • pozitīvisms;
 • labāks garastāvoklis.

Uztura speciālists Ansis Zauers spēj palīdzēt sasniegt šos mērķus: „Skaistums nav tikai ārējs. Tas nāk no iekšienes, roku rokā ar veselību. Jebkuras estētiskās procedūras sniegs īslaicīgus rezultātus, ja problēmas netiks novērstas to pamatos ar uztura maiņu.”

 Strādājot ar ļoti individuālu pieeju, kas palīdz izveidot personalizētu un individuālu ēdienkarti, A. Zauers ņem vērā vairākus svarīgus aspektus: pacienta vecumu, paradumus, garšas īpatnības, dzīvesveidu u.c. Bieži vien nepieciešama vizīte arī pie fizioterapeita, lai sakārtotu ķermeni fiziski, jo, diemžēl, biežākās ēšanas problēmas ir cilvēkiem, kas ir mazkustīgi. Kā atzīmē uztura speciālists A. Zauers, pat labākie plāni nestrādās, ja pacients pats nevēlēsies mainīt esošo situāciju, jo pārmaiņas jāpieņem emocionāli un tās sākas domās.

Kā atrast sev piemērotāko speciālistu?

Uztura speciālists A. Zauers strādā vienā no vadošajām un progresīvākajām dermatoloģijas klīnikām Latvijā – Prof. J. Ķīša Estētiskās Dermatoloģijas Klīnikā Firsa Sadovņikova ielā 20 – 413.kab., 4. stāvā. Klīnikai ir vairākas priekšrocības:

 • Vairāk kā 10 gadus ilga pieredze savu pacientu dzīves kvalitātes uzlabošanā;
 • Iesaistīšanās zinātniskajos pētījumos;
 • Modernas iekārtas un inovatīvas tehnoloģijas;
 • Būtiskākā priekšrocība ir spēja redzēt pacientus kopumā, strādājot tieši ar problēmu cēloņiem, nevis sekām.

Zvanot+371 28699111 vai rakstot info@dermatologs.com, iespējams pieteikties vizītei un pārliecināties, ka ikdienas ēšanas paradumi ir veselīgi!

Vairāk par šo tēmu: